Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Лебедката вече монтирана , и част от изработката на бронята . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:147.6 КБ
ID:5515360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:171.9 КБ
ID:5515361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:137.1 КБ
ID:5515362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:132.3 КБ
ID:5515363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:257.7 КБ
ID:5515364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:2
Размер:178.0 КБ
ID:5515365

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Пуснах го и в друга тема, ама там май е само затворен форум, затова го пускам наново. Благодарности на Радо от Габрово за предоставените чертежи. След преработката им се получи следното творение:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZASTITA.jpg
Прегледи:3
Размер:49.9 КБ
ID:5526209
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7763.JPG
Прегледи:3
Размер:488.8 КБ
ID:5526214
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7759.JPG
Прегледи:3
Размер:387.0 КБ
ID:5526210
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7760.JPG
Прегледи:3
Размер:226.4 КБ
ID:5526211
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7761.JPG
Прегледи:3
Размер:206.7 КБ
ID:5526212
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7762.JPG
Прегледи:3
Размер:249.1 КБ
ID:5526213




      P.S.
      Правописната грешка в надписа е допусната много, ама много неволно. През цялото време бяхме съсредоточени в размерите и чертежите и никой не е обърнал внимание. Хем и аз знам как се пише и хората, при които се изряза всичко са английско говорящи. Грешката изкочи твърде късно, след като всичко бе готово.
      Това вече е изправено в новият четеж. Чакаме само ламарината и ще го направим отново.
      За бъзик си е.
      Последно редактирано от alex_bg777; 11-10-13, 18:40.
      LZ1AID

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
        P.S.
        Правописната грешка в надписа е допусната много, ама много неволно. През цялото време бяхме съсредоточени в размерите и чертежите и никой не е обърнал внимание. Хем и аз знам как се пише и хората, при които се изряза всичко са английско говорящи. Грешката изкочи твърде късно, след като всичко бе готово.
        Това вече е изправено в новият четеж. Чакаме само ламарината и ще го направим отново.
        За бъзик си е.
        То и без друго актуалния девиз е Above and beyond
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Сеща ли се собственика на "рат-рода" от пост211 кой е? Или по-точно на кои крачета на имобилайзера правихме мост за да не гасне "Скитника" в нищото?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Тези седмици (не днес) направих и сложих тези глезотийки:
            Подгряване на седалките. Никога не бих се хванал да го правя отново. Голям филм е докато се сложат подгряващите елементи.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_152935.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5543403

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_141007.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5543402


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_140958.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5543404


            Смених и начина на включване на блокажа на междинния диференциал
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131118_154049.jpg
Прегледи:2
Размер:82.9 КБ
ID:5543405

            монтирах и тези хубавици
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_144010.jpg
Прегледи:2
Размер:179.7 КБ
ID:5543406

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_152802.jpg
Прегледи:2
Размер:158.3 КБ
ID:5543407
            LZ1AID

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Подгрева от къде го взе? Сега мернах в интернет цена от 50 паунда(от англия). Ако не е тайна толкова ли струва? Питам,защото сега почва да ми липсва погрева(на Субито имах)
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                Подгрева от къде го взе? Сега мернах в интернет цена от 50 паунда(от англия). Ако не е тайна толкова ли струва? Питам,защото сега почва да ми липсва погрева(на Субито имах)
                Фирмата се казва "РЕЯ". Цената по памет около 140 лв. Гледах и аз от Англия, но цената е приблизително същата. Не си заслужава чакането. Успех с покупката
                LZ1AID

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Подгрев на Диско 1 монтирах точно миналата година по това време. От американския еВау го поръчаха за около $ 70 с безплатна доставка и дойде за под 15 дена. Работи много добре. Като го избирах, специално избрах такъв модел, който имаше 10 степени - от 0 до 5, като беше разделено на 0.5. Монтажът на Диското е голяяяяяма играчка. Помня, че се бях изподрал целия докато го монтира, но пък се получи изключително добре, особено предвид, че купето на Диското не се затопля много лесно.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Колеги да споделя как отстраних теч от междинния вал (intermediate shaft) на раздатката на дискавъри 2. В един австралийски форум открих как може да се смени о-пръстена от към скоростната кутия без да се сваля раздатката. Първоизточника - http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=55338.
                    За съжаление при мен течеше и от двете страни, а за да се смени о-пръстена от задната страна трябва да се сваля раздатката и да се отваря и т.н. Аз реших да импровизирам за сега 1000км няма признаци на теч или омасляване.
                    1. Сваляте гредата под раздатката и задния кардан.
                    2. Сваля се барабана на ръчната и плочата зад нея.
                    3. Лашкат се четирите болта и едната гайка, които държат раздатката за скоростната кутия.
                    4. Свалят се трите болта от снимката и на тяхно място се навиват по-дълги болтове или шпилки.

                    5. Подлага се крик под скоростната кутия.
                    6. Лашкат се четирите болта на тампона на скоростната кутия (от към пасажера)
                    7. Издърпва се раздатката назат, при мен се освободи 7-8см. Ако се свали и предния кардан ще се освободи още място, но и това разстояние е достатъчно.
                    8. Лашкате и сваляте болта на междинния вал, избутва се на вътре, колкото да се покаже о-пръстена от другата страна.


                    9. Сменя се о-пръстена, намазвате го с масалце или друга смазка и го натискате обратно.
                    10. Внимателно се почиства повърхноста от към болта, плочката за фиксиране, и гайката(най-добре да се използва нова). Намазвате с червен силикон всички контактуващи повърхности, поставяте всичко на място, стягате болта на 88нм и изкривявате за контра.
                    11. Скгобявате в обратния ред. Болтовете между раздатката и скоростната кутия стягате на 45н.м., четирите болта на плочата на ръчната спирачка на 75нм.

                    Аз използвах о-пръстен поръчан онлайн и не се сетих да го измеря, но според интернет размера е 0.5cm x 3cm

                    В линка от австралийският форум се коментира, че при по-старите раздатки на диско1 е по-правилно да се броят оборотите на гайката на междинния вал и да се върне в същото положение, тъй като там се използват crush washers. Надявам се по-компетентните колеги от мен да се изкажат по този въпрос.
                    Последно редактирано от worldeditor; 10-01-14, 10:30.
                    Land Rover Discovery TD5

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Днес смених редача на стъклото на предна лява врата на рейнджа. Голяма играчка падна, отделно си счупих пръстите. Големият проблем при свалянето на стария беше, че е захванат с три нита за вратата. Отделно и напасването на новия не беше лесно, тъй като от едната му страна нищо не виждах и само напипвах. Наложи се и помощ от втори човек Но в крайна сметка важен е крайният резултат.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d1.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5561047
                      Range Rover P38 2.5DT
                      Audi A4 1.8T quattro
                      [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Някой има ли представа как се наричат тези пластмасови клипсове които се слагат на рамената за чистачките и за които се хващат самите пера? аз с цялата си глупост поръчах цели рамена, мислейки, че идват заедно с тези клипсове....
                        За Д2 става въпрос.
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Идват с чистачките.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Днес така се бях подготвил да сложа байпаса на ЕГР-а...
                            да, ама не.
                            Още на стъпка 1 пълен провал. Долния болт с вътрешен шестограм се заобли още от първия път и съм дотук - какво ли не опитах, звезди, леко почукване...
                            Ще трябва да търся тежката артилерия мястото е такова, че да же не виждам как да изпиля за да стане външен шестограм...
                            Идеи как да го махна?
                            Прикачени файлове
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Понеделник ще го отскубем.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                От доста време обмислям да претапицирам волана на джипката изглежда ужасно така изглежда след посещението при тапицера.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:136.5 КБ
ID:5567680

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:151.1 КБ
ID:5567679

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:149.0 КБ
ID:5567681
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-02-14, 08:11.
                                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X