Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    И така нали си чопля по малко взехме че сменихме саеденителя, феродов притескател лагер. Купих си един интеркулер но като го наложих чак тогава установих че е малко по голям от предната решетка(говорим за решетка на серия 2) та май ще играе шлайфа. Имам и един друг проблем който се появи при дълго пътуване , почва да грее. Та затова се хванах да охлаждам кадето мога.В Пловдив при Руси момчетат сложиха по голям радиатор. Значителна промяна, Но понеже времето беше малко и остана недуискусурен. Следват малки корекцйи на радеатора монтиране на интер кулер дефузьори и маслен радиатир. Като вариант за охлаждане съм оставил и парното което все още нее свързано , но една от питите с перка е монтирана вече, следва монтажа на втота. Така системата щте се вдигнат литрите на охладителната система а и мога и тях да пускам ако се наложи.перка за допалнително охлаждане на радиатора вече има.За пчрви път ми се случи когато пътувах до България с него ееей голямо греене беше еле като карам с турбо направо завира. Така по нататък ще наснимам малко.
    Георги 00356/ 77777016 Малта
    Lаnd Rover 110 /Series II‎

    Коментар


    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Шнорхел.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0117.jpg
Прегледи:2
Размер:70.3 КБ
ID:5380461

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0118.jpg
Прегледи:2
Размер:59.7 КБ
ID:5380462
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0119.jpg
Прегледи:2
Размер:58.0 КБ
ID:5380463

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0120.jpg
Прегледи:2
Размер:72.7 КБ
ID:5380464

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0121.jpg
Прегледи:2
Размер:70.4 КБ
ID:5380465

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0122.jpg
Прегледи:2
Размер:85.5 КБ
ID:5380466

      Коментар


      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Смених маслото, собственоръчно
        В сервизите, като свалят филтъра и ми оливат всичко наоколо и после все си мисля че тече отнякъде. 8 литра без малко пое ламята.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Количеството двигателно масло според книгата за Land Rover Discovery 1 с двигател 300 TDI е 5.80 литра, плюс 0.85 литра за масления филтър, общо 6.65 литра. Провери пак нивото според щеката, че да не стане беля.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
            ... Провери пак нивото според щеката, че да не стане беля.
            Няма, не ми е първото. За 300 TDI го дават 6.7, останалото явно отива във филтъра, или пък моето е по-голямо
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Да споделя какво ми направи впечатление когато сменях лагерите на ролките на климатика на мойто 300ТДИ.И миналата година ги сменях но пак бяха за смяна.Та въпросните лагерчета -6203 този път взех на SKF това което не ми хареса при монтажа е усилието с което ги набих - притеснява ме това напрежение което остава дали няма да повлияе на работата им.
              Диско 300TDI
              Scott Purgatory
              0889 84 6161

              Коментар


              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                Количеството двигателно масло според книгата за Land Rover Discovery 1 с двигател 300 TDI е 5.80 литра, плюс 0.85 литра за масления филтър, общо 6.65 литра. Провери пак нивото според щеката, че да не стане беля.
                И моята събира 8 литра.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Дойде време за смяна на кората на задната врата.Ще има още "модификации",за да се използват кухините във вратата.Например сега резервните ми ремъци стоят там и не се пречкат в багажника.Има място и за комплект резервни крушки и др.подобни дреболии.Но трябва да направя лесен достъпа до тях.А на предния ми джип тази кора беше направена на разгъваема масичка .
                  Колко много идеи за една тапицерия.
                  Прикачени файлове
                  0888 364 731

                  Коментар


                  • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Вчера и днес по хладно смених маслата на дифовете и раздатката на Диското. Старите масла бяха очудващо чисти, а само аз им навъртях 35000 км.
                    Смених и спир.накладки. Предните бяха останали почти 50%, но за да са еднакви, смених и тях. Утре за "закуска" ще сменя и маслото на СК с Texaco MTF 94 (х 18 лв./л).
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Сманата на маслото на скоростното кутия, не стана лесно. Голямата бурма (32) се отви с голям зор и яко пърдене. Старото масло беше червено, но вече бозаво. Пое 2,3 л., значи - няма охладител на СК. Сега влизат мазно (скоростите).
                      Който сменя това масло, да си найде първо нов дифтунг.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Купих си нови дюзи. Край с ходенето по мъките, сега мърка като котенце. Очаквам разход по книга

                        Коментар


                        • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Днес разглобих, почистих и смазах механизма на ръчната спирачка. Вече имам и ръчна

                          Коментар


                          • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            А аз най-после си монтирах купения преди около година гелов акумулатор (жълта оптима, втора употреба 60лв). По-дълъг е от стандартен 74Аh акумулатор и трябваше да преместя захващането на две тръби на климатика и ключа за лебедката. Понеже работих на открито, избрах подходящо време - облачно и цял ден ръми.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                              Понеже работих на открито, избрах подходящо време - облачно и цял ден ръми.
                              Нали кочинките ни са моми англичанки, всеки път като се наканя да правя нещо, времето е типично английско.
                              Вече свикнах и съм се подготвил:

                              Коментар


                              • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Малко да раздвижим темата.

                                1. Сложих 2 инча лифт на Terrafirma TF229.
                                2. По-дълги спирачни маркучи, отново на Terrafirma TF610L.
                                3. Защити на диференциалите - Terrafirma TF838 и TF839.
                                4. Подложки на гредата под кардана- задължително нещо, понеже сега моста слиза по-надолу а и като цяло артикулацията е по-голяма и трябва да се свали тази греда за да не опира в нея кардана. Като свалих гредата, отдолу беше доста ръждясало и преди да сложа подложките изчистих и боядисах с някаква черна боя на KRAFT 3в1.
                                5. Нови цървулки - Goodyear Wrangler Duratrac 265/75/16

                                Малко снимки на дзверо:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0531.JPG
Прегледи:1
Размер:589.4 КБ
ID:5509525 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0534.JPG
Прегледи:2
Размер:216.1 КБ
ID:5509533 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0535.JPG
Прегледи:1
Размер:513.0 КБ
ID:5509526

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0539.JPG
Прегледи:1
Размер:518.5 КБ
ID:5509528 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0542.JPG
Прегледи:1
Размер:425.0 КБ
ID:5509529 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0545.JPG
Прегледи:1
Размер:528.9 КБ
ID:5509530

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0523.JPG
Прегледи:1
Размер:525.0 КБ
ID:5509523 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0524.JPG
Прегледи:1
Размер:508.8 КБ
ID:5509524 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0538.JPG
Прегледи:1
Размер:575.8 КБ
ID:5509527

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0550.JPG
Прегледи:1
Размер:563.5 КБ
ID:5509532 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0549.JPG
Прегледи:1
Размер:595.5 КБ
ID:5509531
                                LR Disco II 99 - TD5
                                www.lre-bulgaria.org

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X