Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    КОлеги, внимавайте,че с тия тегличи куките се заяждат по улиците. На мой приятел му казали,че нямал в системата винетка,защото максималната му маса е 2950 кг, но с теглича му гледали в талона и там е дадена и допълнителната маса с потенциалния товар заедно с това закачено на теглича от 5850 кг и затуй не им било излизало нищо по системата. За мен това е пълна глупост, но са го накарали да си плати 70 лева на място. Той си е имал и копие от фактурата към толл.бг че е платил законната си годишна винетка за кола с макс маса по талон от 2950 кг (Джийп Гранд Чероки WK2). Отделно не приемали кеш на място, терминалът им не работел и куп цигании е имало преди 2 седмици на пътя между Разград и Русе.
    че е заяждане, заяждане е, но няма начин системата да знае каква ти е масата, тя регистрира ДКН само, за да не излиза платена винетка, причината е нещо друго.........

    а по принцип, за теглича не се плаща винетка, плаща се, ако на него има закачено ремарке, без значение колко е общата маса - за превишаването и има други санкции
    • Категория 3
      -ППС, предназначени за превоз на пътници, с не повече от 8 (осем) места за сядане – леки и лекотоварни автомобили с технически допустима максимална маса до 3.5 тона
      -ППС, предназначени за превоз на товари, пътни превозни средства, предназначени за превоз на пътници и товари, вкл. с ремарке, с обща технически допустима максимална маса не повече от 3,5 т
      -ППС от тази група с повишена проходимост.
    • Важно!
      • Пътните превозни средства, предназначени за теглене на полуремаркета, се смятат за пътни превозни средства, предназначени за превоз на товари с над 2 оси, независимо от броя на осите и от това, дали полуремаркето е прикачено или не.
      Когато пътно превозно средство се движи с прикачено ремарке и обща технически допустима максимална маса на състава надвишава 3,5 тона, е необходимо да се закупи допълнителна електронна винететка за същата категория пътно превозно средство, независимо от броя на осите на ремаркето. Тя може да е с валидност, различна от тази на автомобила.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • sttekata
      sttekata коментира
      Редактиране на коментар
      Прав си!
      По логиката на куките всеки, който има теглич трябва да има и B+E, защото утре може да закачат ремарке попадащо в кат.Е! Това в съда няма как да мине!
      Ако продължим да следваме тяхната логика може да се каже , че всеки който се вози в колата трябва да има книжка кат.Б, защото във всеки един момент може да седне да управлява автомобила.

  • Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    КОлеги, внимавайте,че с тия тегличи куките се заяждат по улиците. На мой приятел му казали,че нямал в системата винетка,защото максималната му маса е 2950 кг, но с теглича му гледали в талона и там е дадена и допълнителната маса с потенциалния товар заедно с това закачено на теглича от 5850 кг и затуй не им било излизало нищо по системата. За мен това е пълна глупост, но са го накарали да си плати 70 лева на място. Той си е имал и копие от фактурата към толл.бг че е платил законната си годишна винетка за кола с макс маса по талон от 2950 кг (Джийп Гранд Чероки WK2). Отделно не приемали кеш на място, терминалът им не работел и куп цигании е имало преди 2 седмици на пътя между Разград и Русе.
    Тука нещо много са го пуснали по пързалката. Винетка се плаща за ремарке, когато теглещото е под 3,5 тона, а състава става над 3,5. Четете го тия работи де https://www.bgtoll.bg/e-vinetka . Другото са, както пишеше в учебника по математика за не помня кой клас - "Теория на вероятностите, пермутации и вариации". За цитета не знам дали съм точен. Винетката за ремаркето се плаща за номера НА РЕМАРКЕТО, не на теглещото ППС. Няма как да стене описаният вариант. Или толаджиите са били пълни индианци, или нещо други не е било в ред, или....
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Благодаря, колеги. Той никога не е слагал ремарке и не е сложил теглич, но са се заяли с него. Даже ми прати и копие от глобата от 70 лева и сега ще жали в съда.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        като провери на сайта по номер на колата, излиза ли му, че има винетка?

      • ARTU73
        ARTU73 коментира
        Редактиране на коментар
        Какви са основанията в акта? Чл от ЗДВП?

    • Основанията са,че не излизало при тях дали има винетка. А той има и дори разпечатката с това и обиколи цяла България с колата си и никъде не са го спирали. Те така са му казали, ама дали е било вярно....Използвали са момента явно,че е бързал за летището на Букурещ тогава, за да посрещне сина си с полета си от Нидерландия и явно са решили да покажат малко власт. Доколкото знам, не са му писали акт, той с 200 зора е успял да си плати глобата от 70 лева с почти неработещия им приносим терминал за картови плащания и на балежката са му написали номера на колата и сумата на ръка.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • Масло Бардал 5 по 30 + всички филтри , профилактично смених и тремостата , тъй като имах съмнения че е прецакан моя , още не е тестван стария да се види дали е окей .
        П.С Колата е WK 2007 3.0 CRD - за маслото някой мнения може ли да даде и отзиви , то малко след свършен факт , но пак какво да очаквам J​​​​​​

        Коментар


        • Колеги, относно глобата на моя приятел, се оказва,че той си е платил винетката през портала на А1 (мобилния оператор), но онези серсеми са го прецакали, като не са направили нужното, за да излиза тази информация,че има винетка и в системата на БГ ТОЛЛ. Напълно разбирам приятеля си,че в никакъв случай няма да си продължи договора с тия плиткоумници. Те даже официално не са изразили съжаление или нещо подобно. Той парите им ги е превел по банков път, а в системата на БГ ТОЛЛ излиза, че е платено в брой за номера на колата му. Аз лично също не смятам да си подновявам договора за телефона към тях.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Нищо не разбрах!!
            Защо през портала на А1.
            Защо по банков път.
            И защо са го глобили след като в системата на БГ ТООЛ излиза, че е платено/ без значение дали е в брой, кеш или на ръка/

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            не че са цвете А1, но аз пък имам 3 винетки купени през сайта им и нула проблеми

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Затова избягвайте посредници - още един некомпетентен на клона, който може да сбърка. При А1 това е почти гарантирано. Аз си купувам само от сайта на бгтол. Плащал съм и с карта, и по банков път. Проблеми никакви.

        • 4 нови А/Т гуми - по високи и по широки от стандартните преди месец и тъй като много ме дразнеше километража и разходомера да показват неверни данни си купих софтуер за промяна на параметрите в джипа и така смених:
          -размера на гумите - вече и километража и разхода са ок
          -намалих налягането при което да свети лампа за меки гуми от заводските 2.4 на 1.9 бара - тази функция сработвала след определено време, не знам каква е логиката, другите неща се активираха веднага...
          -активирах дневни светлини

          Коментар


          • Направих си защита на картера от 5мм ламарина , минах я шагрен и остава да я монтирам на джипката - Cherokee KJ 2.8CRD.

            Търся сега да си купя 3мм алуминева рифелова ламрина и ще сложа и под скоростната кутия....
            Прикачени файлове

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
              Направих си защита на картера от 5мм ламарина , минах я шагрен и остава да я монтирам на джипката - Cherokee KJ 2.8CRD.

              Търся сега да си купя 3мм алуминева рифелова ламрина и ще сложа и под скоростната кутия....
              КОлега, аз търся да намеря майстор, който да може да ми направи и на мен метални защити отдолу на моя звяр, защото оригиналните ми са пластмасови. Говоря за катер и скоростна кутия. Само на WK2 модел Trailhawk се предлагад заводски метални. Имаш ли идея, къде около София мога да намеря читав майстор,който да ми ги изработи и да са от хубав материал със съответната антикорозионна защита?
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


            • Пенчо, Благодаря много. Успях да видя координатите му, въпреки,че нямам регистрация в Сурат тефтер.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                Пенчо, Благодаря много. Успях да видя координатите му, въпреки,че нямам регистрация в Сурат тефтер.
                То и аз нямам. Успех.
                На практика са точно преди блокадата преди Божурище.

                Коментар


                • Сега получих отговор, за жалост за KJ не правят подкартерни защити...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                    Сега получих отговор, за жалост за KJ не правят подкартерни защити...
                    Подкартерни има от моргите - аз моята я купих за 30лв - смешна сума , но кората е без забележки.
                    Направих си за раздатката и сега търся от къде да си купя 1м2 алуминиев рифел 3мм за кора под скоростната кутия.
                    Измислил съм къде и как ще я хвана и така приключвам - ще съм я затворил отдолу.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                      Сега получих отговор, за жалост за KJ не правят подкартерни защити...
                      Отговор от кой?

                      Коментар


                      • От Соти.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X