Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Опитах да мина ГТП с Черока и ме резнаха заради... омаслен(семеринг полуоска пуска масло от дифа) спирачен барабан задно ляво колело, 2 часа разглобяване + обезмаслител + четка + повторение 4-5 пъти, подсушаване, сглобяване, подсушаване, маркер против саморазвиване и стискам палци утре да мина преглед.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Е, мина ли? Ще черпиш ли или искат рушвет?
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Е, мина ли? Ще черпиш ли или искат рушвет?
        Мда, минах, с устна забележка, че не съм донатегнал ръчната спирачка. Ще черпи жената в натура без фактура, че джипа е неин, аз рушвети отдавна не давам как да е
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Значи жена ти ще спести едно ДДС, щом е без фактура
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Привет!

            Кои от вас са си слагали after-market навита? Имам няколко върпоса, с които се сблъсках....

            Историята е следната, в Гранда (WK) имам голямото цветно радио. Бях си много доволен от него, прекарах си аукс/блутут и iPod control с управление от волона, супер яко, докато не спря да свети дисплея. Паля колата работи 30сек. и спира да свети, а всичко останало си работи. Разглобих го, почистих всичко възможно, прегледах за слаби спойки обаче нищо не помогна....кактои да е...

            Реших да ъпгрейда и си взех Pioneer sph-da120 - стана топ, с интерфейс за CAN комуникацията, бутоните на волана работят, БостънАудио усилвателя и той...В момента предстои да си сложа камера за заден ход и приключвам с този ъпгрейд...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6085.jpg
Прегледи:1
Размер:305.2 КБ
ID:5808385

            Имам следните питанки:
            С оригиналното радио, когато се задейства парктроника, музиката се мутваше...Сега това не се случва и не ми харесва. Ако някой е правил подобни проекти, нека сподели . Дали това се получава при други модели?
            Другото, което ме дразни е, че с левите бутони на волана можех да местя запаметените радио станции, а сега, на новото радио, бутоните от волана се ползват само за ''Seek'' на радио станции. Въпроса ми е същия - дали това е нормално поведение при други модели?

            Това е кта който купих, за да пъхна новия Пайнер.
            Последно редактирано от ersr; 06-02-19, 18:38.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Извън въпроса за радиото... Какво е осветлението на панела под навугацията?
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Смених ги с LED. Крушките взеха да горят една по една, при което ги смених всички с нови. Новите издържаха месец и тогава сложих LED навсякъде. Мой приятел с Chrysler 300c си купи оригинални крушки и те взеха да му горят отновно. Този ЛЕД свети вече 2години.

                Единствената грешка, която направих е, че навсякъде ползвах LED дето свети на 180градуса. Светлината, около бутона за климатика, се получава от едно стъкълце (или пластмаска), която я разнася към тези бутони, но не се получава особено добре с този вид диоди. Бутона, дето мести педалите, е капселован зверски и него не съм го правил. Останало ми е да си сменя крушката при скоростният лост, която още свети, но в зелено. Там предполагам, че ще има подобна пластмаска и ще ползвам друг диод, пък дано да стане.

                Иначе, никой ли не си е слагал андроид навигация или някаква друга, баси . Продавам устройство дето дава възможност към оргинилното цвето радио да се включи AUX и управление за iPod (бутоните от волона работят перфектно). Също и радиото се продава на части или цяло (дисплейя свети малко и няма CD changer).

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от ersr Преглед на мнение
                  Този ЛЕД свети вече 2години.

                  Единствената грешка, която направих е, че навсякъде ползвах LED дето свети на 180градуса.
                  Модел и откъде да купя?
                  На 360 градуса ли трябва да светят диодите?
                  Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                  Kia K5 LPG 2012 г.
                  LZ1DED

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от ersr Преглед на мнение

                    Иначе, никой ли не си е слагал андроид навигация или някаква друга, баси .
                    Аз си сложих ама си трая щото цената хич не е за хвалене по форумите.
                    9 инча, Андроид-6, заводско вграждане, всичко работи, слагаш и забравяш, модела е DD-8713

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                      Модел и откъде да купя?
                      На 360 градуса ли трябва да светят диодите?
                      Виж тук

                      Имай предвид, че трябва да спазваш поляритета на диодите когато ги запойваш, за да светят. Тази статия ще ти помогне. Успех!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        [emoji12]
                        Последно редактирано от nebojsaMKD; 11-02-19, 20:09. Причина: duplicate

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
                          ЧНГ колеги!
                          Днес направих чудеса (за мене) с джипката си (WH 3.0 CRD 2006 г.). Купих си програмка за Windows за 90-тина лева. Имах си ODBII Bluetoot адаптер (абсолютно менте, но работеше с Приуса и Киата) и започнах битката за свързване с колата. По начина, предложен от автора на програмата, не стана, но той предлагаше и бета версия на директно свързване през bluetoot и се свърза! Ми тази кола е натъпкана с електроника!!! Може дори да се види ъгъла на клапата за студен въздух в купето!
                          Та каво направих:
                          1. Включих си DRL на късите светлини на 10 волта (може да ги намаля още). Интересно е че те се палят когато: двигателя работи, скоростите са на различна позиция нот паркинг и не е дръпната ръчната спирачка.
                          2. Клаксон при заключване.
                          3. Накланяне на огледалата надолу при включване на заден ход.
                          4. Задни светлини за мъгла (сега ще ги проверя на тъмно).
                          5. Премахнах съобщението за ниско налягане на рервната гума (много ме дразнеше - нямам датчици в колелета, а само в резервната гума)!!!
                          Нямах време още да разглеждам и не намерих как огледалата да се прибират при заключване и дали може при заключване стъклата на вратите да се вдигат автоматично.
                          А четенето на грешки за всеки модул (за колегата в предишния пост -например ABS) е невероятно!
                          Програмата позволява да се задействат разни функции - например да спреш външния въздух, да пуснеш помпата на ABS-а (полезно при смяна на маслото) и т.н.
                          С две думи bri4ka ми намериха прфектния джип и сега вече е по мой вкус!!! Забравих да кажа, че колата не е тунингована и е както е купена от Балканстар.
                          Като и смениш гумите с по-големи може да въведеш новата обиколка за да работи правилно километража, ABS-а и останалите системи за стабилност.


                          Благодарение на информацијата споделена тука на форумов, и јас си ја купив апликацијата Appcar DiagFCA, и навистина е супер. Ме интересира како да ги вклучам DLR-то а да не направам некаква беља. Ако може малку повеќе инфо за тоа. И за стандардни светилки (не се XENON или LED) може да се намали напонот? Како кај тебе на10 волти? Дали положбата треба да е на AUTO за да се вклучат автоматски или....

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Бела нема да стане. Но не помня в кое меню беше. Моите са на 8 волта, но видях че други хора ги слагат на 6.2. Ако вляза скоро в програмата ще видя къде беше.
                            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                            Kia K5 LPG 2012 г.
                            LZ1DED

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              След няколко опита, прочетох abs-а на жипката. Изписа, че помпата не работи както трябва. Някой да се е борил с тази ABS помпа на WJ?

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
                                След няколко опита, прочетох abs-а на жипката. Изписа, че помпата не работи както трябва. Някой да се е борил с тази ABS помпа на WJ?
                                Как го прочете????
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X