Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз лично в Четвъртък бях в балкан стар и там ми монтирана гредата.

    Коментар


    • Значи има някакви неимоверни раазминавания в информацията или всеки си прави каквото си иска. Страшна анархия....
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:85EF579C-40FA-4C2D-AEF1-E7BBA9841BE4.png Прегледи:0 Размер:273.1 КБ ID:6559117 Сменени масла преден/заден диференциал,раздатка,скорости,двигател Amsoil 5w20.Нови накладки,подменени скоби на охлаждането на изпарителя.Нови тампони и семеринг на преден диференциал.Бубината ако така се нарича,която е във задния диференциал за бавните и блокажа(поне така разбрах)
        Последно редактирано от Nikolajk; 11-02-20, 15:48.

        Коментар


        • КОлега, така ли излиза най-евтино и с най-добро качество - да се купува от САЩ и да се обмитява?Аз лично не съм се занимавал, имаяе разни статии тук, но явно докато човек не мине сам през това...няма да разбере какво е.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • Nikolajk
            Nikolajk коментира
            Редактиране на коментар
            Здравей колега,снимката я качих защото тук я намерих.Майстора ми купи въпросната част но от България.Предполагам затова струваше двойно.Но мисля че е по-добре от Хамерика да се поръчва.

        • Ами ако си бил на зор, нямаш кой да ти достави частта от САЩ, не ти се губи пари в конвертиране на доларите към лева и качеството е същото, добавяйки ДДС и мито.. май плащането двойно би си струвало.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • Nikolajk
            Nikolajk коментира
            Редактиране на коментар
            На зор не съм бил,но бях оставил колата за обслужване и майстора ми предложи със едно отваряне на диференциала да се случи смяната на въпросната част.А относно ДДС и мито,доставка си нямам и идея колко би струвала часта ако там е 40 usd.

        • Здравейте, нов съм скоро се сдобих с jeep cherokee но имам доста въпроси но един ме вълнува много, в момента съм със гуми 225 70 16, но имам резервна гума с размери 235 70 16 ако случайно се спуга гума мога ли да я ползвам резервната и колко мога да карам с нея, cherokee--то е 97 4.0 177

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Lubachko Преглед на мнение
            Здравейте, нов съм скоро се сдобих с jeep cherokee но имам доста въпроси но един ме вълнува много, в момента съм със гуми 225 70 16, но имам резервна гума с размери 235 70 16 ако случайно се спуга гума мога ли да я ползвам резервната и колко мога да карам с нея, cherokee--то е 97 4.0 177
            Това е 1,4 см разлика в диаметъра, 7 мм във височината на борда. Предполага се, че нямаш наскоро поставяни някакви LSD-та (ако има фабрично, са поумрели от 1997 г. досега) в диференциалите, т.е. разликата е супер-незначителна и можеш да си караш спокойно.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Lubachko
              Lubachko коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря за съвета

          • Днес успях да си взема гадината(jeep grand cherokee wj 2.7 crd)от пълен ребилд на окачване(греди,щанги,тампони,шарнири и тн),смяна на масла в двг(castrol 10w40) и автомат(барабар с промивка и нов филтър), за утре е планирано полиране на фарове а за отпуската ремонт на клапи на климатроник и подгрев на седалки. Пс дайте акъл от каде да си купя h12 за фара за мъгла :-)

            Коментар


            • Имам няколко въпроса които ме мъчат относно предния диф на KJ. Имам странно виене от пред като чели е главина но не е защото не променя звука при завиване... започнах да си мися за лагерите в диф-а ...в сервиза се оказа че семерингата на диф-а изпуска.
              та първия въпрос ми е възможно ли е виенето да е от липса на около 200 гр масло?
              Втория е защо се слага масло 75/140 при положение че не е LSD, а всички добавки за намаляване на шум,които манерих не са съвместими с този вискозитет на маслото?
              Днес ще сменя семеринга и ще долея масло, защото старото е сменяно преди 10-12 000 км и е бистро и чисто.
              Извинявам се предварително ако някъде др са разисквани тези въпроси, но не открих нищо.

              Коментар


              • Става в предния и 80w90.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • Колега пробвай тази добавка
                  GX 0.15 л.

                  0 отзива Напишете отзив
                  22.00лв.
                  • Код на продукта: GX 0.15 л.
                  • Наличност: 2-3 Days

                  Описание: MARLY GX е би-синтетична добавка за механични скоростни кутии, диференциали и редуктори. Съдържа графит, молибденов дисулфат и висококачествени синтетики. Специално разработена за механични скоростни кутии и диференциали. Образува много устойчив филм и подобрява характеристиките на съвременните масла за скоростни кутии и диференциали (минерални, полу-синтетични и синтетични).

                  Предимства: Отлична работа на предавките; По-тиха работа; Улеснява превключването; Понижава пиковите температури на работа; Намалява значително износването.

                  Приложение: Съвместима с всички минерални, полу-синтетични и напълно синтетични смазочни материали (също ATF течности, когато се използват в механични скоростни кутии). Подходяща за ръчни скоростни кутии, трансферни кутии (раздатки), диференциали, включително и с ограничено приплъзване (LS). Да не се използва в автоматични скоростни кутии!

                  Дозировка: Добавете съдържанието на една опаковка (150мл.) към маслото (1,5 до 3 литра), или 5% при по-голям капацитет.

                  Коментар


                  • А преди всякакви добавки си огледайте и картата на предния кардан , да не се окаже проблема в някое от тях.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • След монтажа на гредата, която се монтира зад резервоара по сервизна акция си закупих кука за теглич (12лв) и начертах детайл за монтаж на куклата към въпросната греда, след което си поръчах детайла за изработка (20лв).
                      РЕЗУЛТАТА: колата вече е с теглич
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • И аз си мислех да я правя тая гимнастика с гредата, и накрая си взех от моргата оригинален с окабяването за 200 лв, после продадох гредата за 50... Така съм на 100 процента сигурен ще мога да дърпам максимален товоар, зададен по книжка. + това е със сваляема топка..

                        Коментар


                        • sttekata
                          sttekata коментира
                          Редактиране на коментар
                          Повярвай ми, че спокойно можеш да си теглиш цялото описано тегло защото гредата на теглича е същата както и, че болтовете на "ИТТ" са 2 броя на всяка връзка - високоякостни 12,9 - М10. Теглича пак се сваля защото е на 2 болта, като основата , която е захваната към гредата не се сваля.
                          Поздрави,

                      • КОлеги, внимавайте,че с тия тегличи куките се заяждат по улиците. На мой приятел му казали,че нямал в системата винетка,защото максималната му маса е 2950 кг, но с теглича му гледали в талона и там е дадена и допълнителната маса с потенциалния товар заедно с това закачено на теглича от 5850 кг и затуй не им било излизало нищо по системата. За мен това е пълна глупост, но са го накарали да си плати 70 лева на място. Той си е имал и копие от фактурата към толл.бг че е платил законната си годишна винетка за кола с макс маса по талон от 2950 кг (Джийп Гранд Чероки WK2). Отделно не приемали кеш на място, терминалът им не работел и куп цигании е имало преди 2 седмици на пътя между Разград и Русе.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X