Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
    Смених каретата вчера и пак съм 4х4.
    Предстои ми смяна на карето на предния кардан от към диференциала. Ако си сменял такова сподели цена. Чувал съм, че са взаимозаменямие от ауди или фолксваген.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Аз сменях каре на колелото , а каре на кардана като за наще джипове е 136$ без доставката с нея е към 190.
      Аз не бих сложил каре от алфа или ауди на гранда.
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
        Смених каретата вчера и пак съм 4х4.
        Горд съм че успях сам с помощта на един приятел да се справя, не беше лесно.
        Жорка как е с новите амове?
        Чудно! Пробвах я на скорост 80-90 на доста неравен път, резултата е че я чувствам много по-устойчива. Старите амове обаче не бяха изпуснали и ги запазих. От кормилния демпфер съм още по-доволен - той беше съвсем изпуснал, маслото беше изтекло. Леката вибрация на волана при 90 км/ч изчезна. За виското не мога да кажа нищо още, нека да стане навън по-топло.
        JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
          Предстои ми смяна на карето на предния кардан от към диференциала. Ако си сменял такова сподели цена. Чувал съм, че са взаимозаменямие от ауди или фолксваген.
          Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
          Аз сменях каре на колелото , а каре на кардана като за наще джипове е 136$ без доставката с нея е към 190.
          Аз не бих сложил каре от алфа или ауди на гранда.

          аз го виждам 10-15$ , къде тези 136????

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPE_369.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5250616
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Ако е това добре ама смо да не е това


            1998 JEEP GRAND CHEROKEE LIMITED 5.2L 318cid V8 MFI (Y) OHV : Drivetrain : CV Joint Wiki Price
            DORMAN Part # 932304 136$
            4WD; Front Propeller Shaft; w/C-V Joint Style Shaft
            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

            тел. 0897818449

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
              Ако е това добре ама смо да не е това
              1998 JEEP GRAND CHEROKEE LIMITED 5.2L 318cid V8 MFI (Y) OHV : Drivetrain : CV Joint Wiki Price
              DORMAN Part # 932304 136$
              4WD; Front Propeller Shaft; w/C-V Joint Style Shaft
              Е такова е
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Сори , а и това е най- евтиното което може да се намери!
                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                тел. 0897818449

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Благодаря на Жоро за инфото. Джипа е гранд чероки Wj 99 година. Носача е заден - долен и наистина в Ибей го има по 45-50 долара, но доставката от САЩ поради теглото му идва около 80 долара, което предвид ДДС -то, което поради неведоми причини в БГ начисляват вкл. и върху транспорта обезмесля процедурата. От Англия транспорта е по-малко, но пък са по 65-70 паунда, поне тези които видях де.. Се ла ви... ще поизчака, засега отвсякъде го гледах и монтера го гледа - оптимизма е че ще държи още малко- ще не ще
                  WJ 99 4.7 V8

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Този носач не беше ли 100лв в Балканстар?
                    Или вече наложихте правилото че с части менте поддръжката излиза по-евтино.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      За съжаление не е 100лв., поне не в Дарс ауто, които са еквивалент на БС за Бургас. цената която ми обявиха там преди седмица беше 236 лв. с ДДС - за парче желязо с две селнови втулки Не съм питал в Балканстар във Варна, но предполагам, че ще е същата касапница ... там инфлацията за има няма месец повиши цената на неповторимото масло за хидравличната система от 10.46лв. за пинта на 33.10лв. за литър ... хм то удавник и за сламка се хваща ...другата седмица като съм там ще проверя на място..

                      Да поясня че става въпрос за 4.7 WJ 1999г., и части менте аз не слагам ни на колата си ни на джипа, или поне правя всичко възможно да се предпазя от тях - видно и от последната интервенция - частите са или от официалния представител или от значим американски сайт за онлайн части, където повечето части са made in usa, идват си със съответната гаранция и т.н. Не виждам смисъл да угоявам българските официални вносители, като и без това няма да правя ремонта при тях /т.е няма да се ползвам от гаранцията им/, при всеизвестните им европейски цени и неевропейски професионализъм и качество...
                      WJ 99 4.7 V8

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Този носач не беше ли 100лв в Балканстар?
                        Или вече наложихте правилото че с части менте поддръжката излиза по-евтино.
                        дам, на мен ми отговориха: 1284.00 лв...
                        "за съжаление това каре не се доставя отделно, а в комплект целия кардан"

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          От менте до менте има разлика Кинекс!
                          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                          тел. 0897818449

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Кинекс, разгледах темата ти в която преобрази един ZJ ,човече шапка ти свалям! но с любовта към Б.Стар прекаляваш От извесно време беше изчезнала подсветката на модула на климатроника, разглобих я извадих изгорелите лампичкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:09022011285.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5251028 и в Б.С за нови. С обигран жест ги метнах на бюрото и поисках 3бр. от тях. Приемчика защрака по клавиатурата и ми обяви цена: 2x28лв и 1x48лв = 104лв цена с цоклите?!? Излизайки от ценовия шок със същия обигран жест си ги прибрах и отидох в Конрад електроникс(или нещо от сорта) и за 0.93 ст си взех 5бр. Ползвах оригиналните цокли и всичко е о.к, светят си съвсем истински.
                            Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                            Желязото се кове докато ...се закове...

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от martissedrov Преглед на мнение
                              За съжаление не е 100лв., поне не в Дарс ауто, които са еквивалент на БС за Бургас. цената която ми обявиха там преди седмица беше 236 лв. с ДДС - за парче желязо с две селнови втулки Не съм питал в Балканстар във Варна, но предполагам, че ще е същата касапница ... там инфлацията за има няма месец повиши цената на неповторимото масло за хидравличната система от 10.46лв. за пинта на 33.10лв. за литър ... хм то удавник и за сламка се хваща ...другата седмица като съм там ще проверя на място..

                              Да поясня че става въпрос за 4.7 WJ 1999г., и части менте аз не слагам ни на колата си ни на джипа, или поне правя всичко възможно да се предпазя от тях - видно и от последната интервенция - частите са или от официалния представител или от значим американски сайт за онлайн части, където повечето части са made in usa, идват си със съответната гаранция и т.н. Не виждам смисъл да угоявам българските официални вносители, като и без това няма да правя ремонта при тях /т.е няма да се ползвам от гаранцията им/, при всеизвестните им европейски цени и неевропейски професионализъм и качество...
                              Верно не е 100лв. Почвам да забравям.



                              Ако ти се занимава провери дали задните носачи на новия Вранглер са същите като дължина. Нещо около 70лв в Балканстар ми се върти в главата ама пак провери че аз нали забравям.
                              Гумата на тампоните е много важна. Дано не го научаваш по скъпия начин.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Жорката Преглед на мнение
                                Кинекс, разгледах темата ти в която преобрази един ZJ ,човече шапка ти свалям! но с любовта към Б.Стар прекаляваш
                                Как няма да ги обичам, като продават по-евтино от колкото аз мога да си доставя оригинална част от щатите.
                                Не казвам че трябва всичко от там да се купува. Казвам че първо там трябва да се пита.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X