Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бога, приятели, гласувайте!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: За бога, приятели, гласувайте!

    Добре - Петя ми прати списък.
    Червен картон в този списък получават ДПС и БСП - защото са комбина.
    Списъка е от 1 до 6 и никой няма да го види до утре в 24 часа.
    Сега вие посочете, колежка, която да назове номер.
    После ще Петя ще посочи коя партия отговаря на избрания номер.

    Така ще сме гласували, и ще сме свободни от отговорност.

    Случайност - какво да правиш ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #92
      До: За бога, приятели, гласувайте!

      Дойдохме си на думата. Гола колежка решава изборите. Но миг преди това се явяват противостоящи мнения от кой край колежката да е гола. Отгоре? Отдолу?
      Дошъл е момент, в който и най-последните слоеве от обществото са се стреснали. А тука едни финяги се вайкат че няма за кого да гласуват.
      Да, няма. Очевидно е даже защо - нито една партия няма дори близки до смислените идеи за това което всъщност се случва в днешния свят. Нито намек за разбиране на явленията. За варианти за утрешни действия не става и дума. Обаче ние си имаме и друг проблем, освен накъде да завием след 2 000 километра. И той е че ей сега идва прелез, влака вече се вижда, а ние просто нямаме спирачки. Следващите километри за нас няма да ги има по принцип, хвърлете картата.
      Доганизацията на това което става, вече не е само доган. Но докато не се махне тръна, няма да оздравее и цирея. Гласувайте за каквото и да - доган ще губи от всеки глас. Тънката ви душевност налага да знаете за кого да гласувате? Тогава мислете. Искате ГЕРБ да има една идея по-реални шансове за съставяне на относително устойчиво правителство? Тогава гласувайте за ГЕРБ. Искате някой да се противопостави на безграничното еврословоблудство - гласувайте за Атака. Искате някой да говори от кухнята - глазувайте за Ред, законност и справедливост. Искате да си спомните Славните 90 - гласувайте за СДС. Искате ...
      За разлика от предишните 20 години, сега има прост критерий за избор за, не непременно против. А ако искате да гласувате "против всички" - тогава просто гласувайте. И ще сте направили първата крачка назад от ръба. Иначе в неделя през нощта от телевизора пак ще ви се хили някакъв плешив сокол. Характерен белег за лешояд.

      Да, държа да заявя, че по никакъв начин не обвързвам никои членове на този форум с мнението си. Вик на душата. Просто ми писна да живея в роман на Кафка.

      Коментар


      • #93
        До: За бога, приятели, гласувайте!

        Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
        Притеснявам се само, че съм малко карък. Всичките ми гласувания досега са били все за тези, дето са ни управлявали. Не че съм на принципа "...аз ще съм със таз, която е на власт" ама така се случва - иначе с политиката общо нямам. А последствията за неколко правителства ги видехте всички. Та въпросът ми е : АЗ, КАТО ПРОФЕСИОНАЛЕН КАРЪК ДА ГЛАСУВАМ ЛИ?

        Благодаря предварително за съвета.

        П.П. Не се бех сетил досега, че трябва да гласувам за тези дето нещем да управляват. Или да избера по системата "ала-бала-ница"?
        И аз съм на това мнение.
        Пофесионален карък.
        Алтернатива няма, и то не щото няма кой да изберем, а защото наистина няма.

        Коментар


        • #94
          До: За бога, приятели, гласувайте!

          Уважаеми, колеги! Чета ви постовете и се чудя - да се смея ли или да плача. Аз ли съм толко тъп, всички останали ли са наивни... Ама, ще си кажа и моето. Мисля, че нещата са предрешени отдавна и то с благословията и на трите важни сили - ЕС, САЩ и Русия. Решението е да си продължи да си управлява БСП (заедно с ДПС). Ще кажете " ама, как"! Ами тъй - слушахте ли как ББ стратегически се измъкна - човекът изрично каза "ако нямам мнозинство - няма да ставам министър председател - затова ме няма и в листите - аз обикновен "дупетат" няма да ставам - ще продължа да си кметувам..." Е, има ли още някой дето не са му се изяснили нещата? Значи едната от трите най-големи сили няма потенциал за пълно мнозинство - остава другите две (БСП и ДПС) да правят пак кабинет - ще включат още някого или в краен случай ще го нарекат "експертен" - мда, такъв беше кабинета на Беров - времето на най-безогледното крадене и разитивто на мутренския стил и начин на живот.
          Защо сме изгодни на ЕС? - Ами ние сме им черното петно, което да сочат на гражданите си и да викат - виждате ли там, как се краде и докъде са я докарали - искате ли леви правителства? И също - я дайте да им резнем еврофондовете на българите, че те там много крадливи нещо... За Русия е ясно защо искат проруско управление, а САЩ вероятно им е по-изгодно да има разнобой вътре в ЕС.
          Та, като за последно - хубаво се напъвате колеги, ама няма нужда - коалиционното правителство си е нагласено и ще го видите след изборите - пък кои точно ще са в коалицията май няма значение - те все по една свирка играят...
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #95
            До: За бога, приятели, гласувайте!

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Дойдохме си на думата. Гола колежка решава изборите. Но миг преди това се явяват противостоящи мнения от кой край колежката да е гола. Отгоре? Отдолу?
            Дошъл е момент, в който и най-последните слоеве от обществото са се стреснали. А тука едни финяги се вайкат че няма за кого да гласуват.
            Да, няма. Очевидно е даже защо - нито една партия няма дори близки до смислените идеи за това което всъщност се случва в днешния свят. Нито намек за разбиране на явленията. За варианти за утрешни действия не става и дума. Обаче ние си имаме и друг проблем, освен накъде да завием след 2 000 километра. И той е че ей сега идва прелез, влака вече се вижда, а ние просто нямаме спирачки. Следващите километри за нас няма да ги има по принцип, хвърлете картата.
            Доганизацията на това което става, вече не е само доган. Но докато не се махне тръна, няма да оздравее и цирея. Гласувайте за каквото и да - доган ще губи от всеки глас. Тънката ви душевност налага да знаете за кого да гласувате? Тогава мислете. Искате ГЕРБ да има една идея по-реални шансове за съставяне на относително устойчиво правителство? Тогава гласувайте за ГЕРБ. Искате някой да се противопостави на безграничното еврословоблудство - гласувайте за Атака. Искате някой да говори от кухнята - глазувайте за Ред, законност и справедливост. Искате да си спомните Славните 90 - гласувайте за СДС. Искате ...
            За разлика от предишните 20 години, сега има прост критерий за избор за, не непременно против. А ако искате да гласувате "против всички" - тогава просто гласувайте. И ще сте направили първата крачка назад от ръба. Иначе в неделя през нощта от телевизора пак ще ви се хили някакъв плешив сокол. Характерен белег за лешояд.

            Да, държа да заявя, че по никакъв начин не обвързвам никои членове на този форум с мнението си. Вик на душата. Просто ми писна да живея в роман на Кафка.
            Много добре казано,само да има кой да чете от по-младото поколение,че да разберат защо трябва да се гласува.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #96
              До: За бога, приятели, гласувайте!

              И на друго място съм го казвал, но и тук пак-Задължително ще гласувам, но този път за някоя малка партийка, която няма шанс да влезе в парламента. Така ще знам, че с гласа си не съм пратил във властта някой, който ще ме краде през следващите 4 години. А Доган ще назад с един глас.
              Направете го и вие-които се чудите за кого да гласувате, просто заради намаляване на процента на участие на ДПС.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #97
                До: За бога, приятели, гласувайте!

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Уважаеми, колеги! Чета ви постовете и се чудя - да се смея ли или да плача. Аз ли съм толко тъп, всички останали ли са наивни... Ама, ще си кажа и моето. Мисля, че нещата са предрешени отдавна и то с благословията и на трите важни сили - ЕС, САЩ и Русия. Решението е да си продължи да си управлява БСП (заедно с ДПС). Ще кажете " ама, как"! Ами тъй - слушахте ли как ББ стратегически се измъкна - човекът изрично каза "ако нямам мнозинство - няма да ставам министър председател - затова ме няма и в листите - аз обикновен "дупетат" няма да ставам - ще продължа да си кметувам..." Е, има ли още някой дето не са му се изяснили нещата? Значи едната от трите най-големи сили няма потенциал за пълно мнозинство - остава другите две (БСП и ДПС) да правят пак кабинет - ще включат още някого или в краен случай ще го нарекат "експертен" - мда, такъв беше кабинета на Беров - времето на най-безогледното крадене и разитивто на мутренския стил и начин на живот.
                Защо сме изгодни на ЕС? - Ами ние сме им черното петно, което да сочат на гражданите си и да викат - виждате ли там, как се краде и докъде са я докарали - искате ли леви правителства? И също - я дайте да им резнем еврофондовете на българите, че те там много крадливи нещо... За Русия е ясно защо искат проруско управление, а САЩ вероятно им е по-изгодно да има разнобой вътре в ЕС.
                Та, като за последно - хубаво се напъвате колеги, ама няма нужда - коалиционното правителство си е нагласено и ще го видите след изборите - пък кои точно ще са в коалицията май няма значение - те все по една свирка играят...
                Жалко................... мноооого жалко !!! - докато има такива на които световната конспирация им е виновна за хала на който са, никога няма да се промени нищо. Само не чух новата "свеновна сила" Китай къде е в цялата схема!?

                Абе винаги ми е било странно каква е тази наша черта! - за неуспехите винаги ни е виновен някой друг, в общият случай световната конспирация.

                Колега аз пък съм точно на обратното мнение - всичко е наши ръце, поне в битов план (престъпност, корупция и т.н.), можеш спокойно да ме наречеш наивник, но вярвям, че ако всички гласуват рано или късно тези дето зависят от гласовете ни, ще започнат да се съобразяват с мнението ни!
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #98
                  До: За бога, приятели, гласувайте!

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  И на друго място съм го казвал, но и тук пак-Задължително ще гласувам, но този път за някоя малка партийка, която няма шанс да влезе в парламента. Така ще знам, че с гласа си не съм пратил във властта някой, който ще ме краде през следващите 4 години. А Доган ще назад с един глас.
                  Направете го и вие-които се чудите за кого да гласувате, просто заради намаляване на процента на участие на ДПС.
                  Коле, то същото! И да не гласуваш и да гласуваш за някоя партия, която няма да влезе в парламента, или пък да гласуваш с невалидна бюлетина си е все там. Ако например гласуват 50% от всички гласоподаватели и от тях само 10% например са гласували за партии преминаващи изборния праг, то тези дето преминават прага си разпределят мандатите. Елементарно е!
                  Единствения вариянт за нещо различно е ББ да вземе над 50% и да кандиса да прави кабинет - иначе - резултатът все ще е един и същ.

                  Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                  Само не чух новата "свеновна сила" Китай къде е в цялата схема!?
                  Тони, за момента все още Китай не пее в нашия хор. А наивник не бих те нарекъл, защото и аз вярвам, че някога ще дойде този ден в който ще се съобразяват с мнението ни...
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #99
                    До: За бога, приятели, гласувайте!

                    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                    Коле, то същото! И да не гласуваш и да гласуваш за някоя партия, която няма да влезе в парламента, или пък да гласуваш с невалидна бюлетина си е все там. Ако например гласуват 50% от всички гласоподаватели и от тях само 10% например са гласували за партии преминаващи изборния праг, то тези дето преминават прага си разпределят мандатите. Елементарно е!
                    Единствения вариянт за нещо различно е ББ да вземе над 50% и да кандиса да прави кабинет - иначе - резултатът все ще е един и същ.



                    Тони, за момента все още Китай не пее в нашия хор.
                    И сега кво? Да гласувам за Бат Бойко? Ами не искам.
                    Още един колебаещ се...
                    Май Атака ще намажат от моя глас...
                    Не, че са нещо по-различно, но...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: За бога, приятели, гласувайте!

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Дойдохме си на думата. Гола колежка решава изборите................... Просто ми писна да живея в роман на Кафка.
                      Толкоз се надявах, че като се събудя тази сутрин, въпроса с избора ми ще е решен. А то ...кво ?
                      Пак да гласувам за Илона Сталер. Познато ми е от някъде това момиче, ама от комсомолската организация ли беше, от пионерската ли????
                      В най общи линии свързано е с младежките ми мечти .
                      В никакъв случай с романите на бедний ми ... Франц !
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: За бога, приятели, гласувайте!

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Толкоз се надявах, че като се събудя тази сутрин, въпроса с избора ми ще е решен. А то ...кво ?
                        Пак да гласувам за Илона Сталер. Познато ми е от някъде това момиче, ама от комсомолската организация ли беше, от пионерската ли????
                        В най общи линии свързано е с младежките ми мечти .
                        В никакъв случай с романите на бедний ми ... Франц !
                        Остаряваме,Ник!
                        Смътно си спомням,че беше патрон на бригадирски лагер "Чичолина" за ашладисване на сливи...
                        Иначе,май и аз чакам томболата,след като са игнорирани тези,които за себе си съм игнорирал откакто им ям попарата.Особено едните,дето после създадоха останалите.

                        Коментар


                        • До: За бога, приятели, гласувайте!

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          И на друго място съм го казвал, но и тук пак-Задължително ще гласувам, но този път за някоя малка партийка, която няма шанс да влезе в парламента. Така ще знам, че с гласа си не съм пратил във властта някой, който ще ме краде през следващите 4 години. А Доган ще назад с един глас.
                          Направете го и вие-които се чудите за кого да гласувате, просто заради намаляване на процента на участие на ДПС.
                          За съжаление, гласувайки за партия, дето няма да влезе, все едно не си гласувал. Гласовете за тия партии се разпределят между влизащите, пропорционално на останалите им гласове. Гласуването с невалидна бюлетина - същия ефект. Негласуването - пак. Има едни двеста и кусур деПУТатски места, дето трябва да се разпределят. И те се разпределят докрай, между влизащите, независимо как ще глаувате. Негласувайки, подкрепяте доган. Гласувайки с невалидна бюлетина - подкрепяте доган. Гласувайки за някой, дето е сигурно че няма да влезе - подкрепяте доган. Това е крайно проста задача за решаване.

                          Ето ви го и написано с прости цифри (съвсем произволни):

                          2 000 000 гласа.
                          от тях 200 000 - невалидни (не носят информация).
                          от тях 300 000 - за партии, дето не влизат.

                          Получава се:
                          1 800 000 валидни гласа. Да, ама от тях само 1 500 000 са за партии, дето влизат. Тоест, процентите зависят САМО от тия 1 500 000 гласа. 300 000 гласа за партии, дето не влизат, се разпределят пропорционално спрямо тия 1 500 000, дето са гласуващи за влизащи партии.

                          Тоест. Вотът реално зависи единствено от тия 1 500 000 гласа, които са гласували за партии, дето влизат.

                          Или иначе казано, да си представим че Доган може да получи само 10 процента от гласовете, и прескача бариерата. Всички други, не намирайки за кой да гласуват, са гласували случайно за разни никому неизвестни издънки, и нито една от тях не сколасва да прескочи бариерата. Тогава, кажете ми кой ще отиде в парламента?

                          ...май се досещате че само доган. Нищо че има само 10% гласове. Просто никой от другите не е сколасал да прескочи.


                          Та, стига, моля с тия разсъждения с протестния невалиден вот, или с вота за някой, който няма да влезе. ТОВА Е РАВНОСИЛНО НА НЕГЛАСУВАНЕ. Може да изглежда по друг начин на пръв поглед, но математиката си е все същата. Ако сте решили така, по-добре изобщо не си правете труда да ходите да гласувате. Все е тая.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: За бога, приятели, гласувайте!

                            Една колежка казва тоя номер







                            Говоря за номерата на Петя. Да не си помислите, че е номер на бюлетина.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от druncho; 01-07-09, 10:15.

                            Коментар


                            • До: За бога, приятели, гласувайте!

                              Общо взето ако искаме врабеца вънка трябва да вкараме ББ с над 50%. И съответно идва въпроса а "а той заслужава ли, по добър лие?" и главоблъсканицата продължава

                              Коментар


                              • До: За бога, приятели, гласувайте!

                                За съжаление sparky е прав... и druncho е прав.... Трябва да се гласува за:

                                1. някой, който със сигурност ще прескочи 4% бариера.
                                2. някой, който може да състави самостоятелно правителство...

                                Ако се затруднявате да гласувате твърдо по точка 2, то гласувайте поне по точка 1.

                                Иначе, ако гласувате различно от т.1 или 2., наистина гласувате за Доган.
                                Така са я измислили системата. Никой не я разаснява подробно, както ние тука си я разчепкваме....

                                Може ли някой, който на пръв поглед няма шансове да прескочи 4-те процента, да ги прескочи с вашия глас? Да, разбира се... може. Но истината е, че по време на криза, управляващата партия трябва да има много стабилно мнозинство. Иначе не може да прокарва в парламента непопулярни антикризисни мерки, без да се цигани с десетки малки партийки и да се пазари безпринципно.... Така че, с други думи - ако мислите да гласувате за някоя малка партия (в смисъл с по-малки предварителни проценти), то помислете да дадете гласа си за някоя по-голяма политическа сила със сходна програма или ориентация или там която ви е по-симпатична.... Повече партийки в коалиция - по-нестабилна държава, повече безпринципни пазарлъци, повече парашутисти по върховете и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X