Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да хвърля моите две стотинки по темата.
    От 6-7 години карам все дачии, служебни. В предната фирма карах Логан - от първите - 2005 година мисля. . ДЦИ не знам си колко коня, към 70 Абсолютен боклук, без хидравлика на волана, без никакви екстри - абе нищо. На 150 000 км вече беше сменяна 3 пъти цялата предница и все нещо хлопаше. Нямаше дори АБС. Намразих марката заради тая кола.
    Преди 2 години обаче се качих на 2 годишен Докер, каран преди мен около 100 000. Екстри им адоволно - даже в повечко за служебна кола. Сега е на почти 200 000 км и факт, че ремонт по тази кола до сега не е правен - никакъв. Няма хлоп троп, абе като от завода е. Дори седалките не са се сплескали. Единствено съеинителя понякога притриса при потегляне, ама май всиките докери са така. Надявам се да си засържат качеството, явно са се поучили от грешките си.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
      От: Моята Дачия е Моят Автомобил

      Колеги тук в Лондон миналата година имаше промоция на Логан за 6000 паунда... Именно седалките ме отказаха да си я купя... Така и не успях да се наместя удобно.
      Карам дъстър 8-а година. Първите 1000 км седалката ми беше неудобна. След това всичко се намести. Дали аз свикнах или седалката - не знам.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • Седалките са едни от най-удобните, които съм карал Аз в автомобил. Нали не си представяте, че 10 години, в които използвам Dacia, ще си причиня прешленно-чревни дискомфортни усещания..... . Всичко останал Е каприз!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
          ...Нали не си представяте, че 10 години, в които използвам Dacia, ще си причиня прешленно-чревни дискомфортни усещания..... . Всичко останал Е каприз!
          Представяме си, че не си сядал в друга (истинска ) кола, май?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Дълбоко се заблуждавате, Колега. Като малък, помня, че имахме М-Осмак с горни скорости. После, 1300, а не след дълго 1500S. Първата ми кола бе Трабант 601S, а после, 12-так от Ловеч. Първата ми Западна кола е Пежо 106 под 1000 кубика, бензин. Следват ТРИТЕ Dacia, за които вече знаете, Моите Дачия, са Моите Автомобили!

            Моля за извинение, ако съм ви натрапил Моят Избор за автомобили, но ми дължите извинение Гагич!
            Последно редактирано от _ninja_; 21-11-19, 20:25.

            Коментар


            • Ще си отхапя езика,но без да те обиждам пупупупу тук съм с Гаг - от всичките изброени една няма с удобна ЗА МЕН седалка като за МЕН 1 от 10 е удобна,а тия изброените не участват даже в класацията.

              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • Мен пък точно седалките и позата на шофйора ме отказаха да си купя чисто нов Логан комби преди 3 години.... бяха ги пуснали на разпродажба по 6000 паунда. Ми седнах как ли не се въртях и намествах, теглих и една и си тръгнах. Просто не ми стана удобно все като наказан се чувствах. Само за протокола до шоурума бях отишъл и си тръгнах със Сузуки суифт 2002ра, ми може да звучи невероятно ама в него не се чувствам така наказан като в Логана макар и то да е некомфортно.
                0-

                Коментар


                • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                  Дълбоко се заблуждавате, Колега. Като малък, помня, че имахме М-Осмак с горни скорости. После, 1300, а не след дълго 1500S. Първата ми кола бе Трабант 601S, а после, 12-так от Ловеч. Първата ми Западна кола е Пежо 106 под 1000 кубика, бензин. Следват ТРИТЕ Dacia, за които вече знаете, Моите Дачия, са Моите Автомобили....
                  Нормално е след москвичи,жигулита,трабант и Пежо 106,Дачията да ти се вижда като"Голямата работа".Карай си я със здраве,радвай и се.Ама….ти си знаеш.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар


                  • Петнадесети месец използвам служебен автомобил за придвижване в България(Не е Dacia, а е немски автомобил) и турбинираната гаСка рядко се използва. Примерно веднъж или два пъти в месеца я "вадя", за да търкалям едни 200 км за събота и неделя. Правилно ли постъпвам, като винаги оставям 1/4(8 - 9 литра) от работният обем на тороидалната газова бутилка, за престоя на Моята Дачия, в следващите няколко седмици? Благодаря предварително за напътствията, които ще получа.

                    Коментар


                    • Правилно е. Никога не оставяй бутилката без газ.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • Пълна догоре не е добре. Празна също. Гледай да е между 1/4 и 3/4 пълна.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • Благодаря за отговорите.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Пълна догоре не е добре. Празна също. Гледай да е между 1/4 и 3/4 пълна.
                            Пълна догоре защо не е добре,говорим за 80%,няма ли да ръждясва по-малко?
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • Не е добре заради вдигане на налягането през лятото.
                              Ама за празна не виждам какъв е смисъла. Ако е бензин или нафта-има вода, от конденз или влязла заедно с горивото, та да не ръждяса резервоара, но вода в газта?

                              Впрочем-газта в течно състояние по-лека или по-тежка е от водата? Силно си мисля, че трябва да е по-лека, както другите горива, и ако е така-водата винаги ще си е на дъното, ако я има.
                              Досега колкото и газови бутилки съм отварял-никоя няма и следа от ръжда отвътре. Колкото си е имало преди да се напълни с газ-това е. Има повече или пои-малко "графит", но не и ръжда. За разлика от резервоари за бензин.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • Философи!

                                Моята Дачия е свикнала да е Моя! Както я оставя, така ще стои. С 1/4 LPG от 32 литра работен обем й е достатъчно при престой максимум 2-3 седмици.
                                Междудругото, бензинът ще се използва за по-дълго, та..., него мога ли да го намаля количествено, за да го ползувам качествено?

                                Коментар


                                • hurbo
                                  hurbo коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Абе и аз изчетох темата,мисля че дава доста добра представа за марката и моделите които си споменал,ни едно нещо много ме гложди......Защо постоянно я наричаш"Моята Дачия"?Някой иска да ти я вземе неправомерно и това е един вид превенция ли?Просто ми е интересно а и ще е от полза за други ползватели на марката.Само Дачия ли имат такава опция в застраховането🙄

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X