Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най -евтините и здрави мостове с блокажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    Днес гледахме една чешка машина състезаваща се успешно в евротраяла.
    Заден мост от Паджеро 2,8 TD ,преден хибрид от 2,5 заден на Паджеро +Патрол в края/така пише /.
    Блокажите са щатни от Паджерото .
    Иначе мотора е МВ 126 V8 ,265 коня и върти Саймекси 35/11,50/15 .

    Паджерота има много и мостовете са доста по-евтини от патролските.
    Молбата ми е да коментирате здравината им ,предавателните числа,надеждността на блокажите и най -трудния момент -куплирането на нисанските ябълки и полуоски към паджерския мост.
    Eто това написах аз ,а ти какво написа по въпроса ?
    Разбрал си ме погрешно ,ни най-малко съм против това да науча нещо ново.Просто накрая темата отиде в по-различна насока и дори един не каза с какво предавателно число са мостовете.

    "Безплатно проучване "...що платено ли трябва да е ?

    "Пределно ми е ясно че сам нищо няма да направиш нито с 2лв нито с 20000лв."
    Къде съм казал ,че сам ще правя мостове,или пак трябва да изтъкнеш колко са глупави другите.
    А и затова съм пуснал темата преди направата на мостовете.Събирам инфо,нещо против ?

    "Всички пишещи в тази тема които имат реална представа за нещата как да се направят добри мостове се познаваме много добре.
    Не е нужно тук да пишем по този въпрос."
    Не разбрах другите трябва да четат и да цъкат с език ли ?

    "Коментираш в началото на темата за мостове и направа с удължители на полуоските без да знаеш какво се е случило после.
    Не си и говорил лично с хората които са ги правили."
    Какво съм коментирал за удължителите,освен ,че са монтирали на някакъв мост.

    И накрая /за финал / дали съм мека душа или съм един и двайсет -природата така е решила !

    И аз се чудя на себе си ,защо трябваше да се пишат/и аз / толкова простотии,заради едно разделяне на темата
    за по-добра ПРЕГЛЕДНОСТ.



    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

      Най трагичното е че дори и някой да извади кинти за качествена машина няма с кой да се състезава в Бг.

      Коментар


      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
        Най трагичното е че дори и някой да извади кинти за качествена машина няма с кой да се състезава в Бг.
        Така е. Готови машини за траял (Прототип) се продават 3-4 в момента. По-хубави са от паяка на Илиян, но цената не е за нас.

        Коментар


        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Аз също мисля че темите трябва да се разделят.За рали и всичко друго. По света има концепции на прототипи дето разликите са почти невидими между тези два стила но на този етап в развитието на машините у нас е прекалено рано. Иначе не е лошо да се споделят различни виждания и технически решения от 1000лв. до 10.000лв. Човек винаги може да научи нещо ново. Няма да е добре темата да се скапе а вече кой какво ще направи си е негова работа и за негова сметка. А ако мога да помогна на някои с нещо работещо ще е добре за спорта.



          [ATTACH=CONFIG]765883[/ATTACH]

          Надявам се обаче е ясно за повечето пишещи че микс от две пръдни не прави една боя. Горния мост е вдъхновен от оригиналния на Атомик Акселс.

          Ясно е че няма да е нито толкова добър нито толкова бюджетен ако се проектира и прави една две години. А след първото каране се разбере че е в пъти по слаб. Но това не значи че някои не може да се пробва. След третото счупване от подобни проекти изчезва единствено определението евтин.

          Ето го оригинала скъп но истински слагаш и караш.

          [ATTACH=CONFIG]765891[/ATTACH]
          А вътре как изглежда ?
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

            Направо залепнах за схемата от последната снимка. Не съм траялджия но този мост ме изкефи.
            Идеята ще си я гепя за мойте простотии евентуално някой ден.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              А вътре как изглежда ?

              Доста скъпо изглежда. Цената на полуоската за гуми 40" е над 1.200 гущера. Но дават гаранция че ще предаде без да се счупи до скромните 1000кс. Американски леваци са го сътворили.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:498580d1265120655-atomic-axles-feedback-wanted-85x11_300dpi.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:5632424

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:498592d1265123038-atomic-axles-feedback-wanted-pb090236.jpg
Прегледи:1
Размер:68.9 КБ
ID:5632425

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:atomic.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5632426

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:atomic.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5632427
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 30-12-14, 17:01.

              Коментар


              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                Браво! Темата е качена на релси и върви в правилната посока.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                  Дали може знаещите да понапишат нещо и в посока горен/долен пиньон - предимства, недостатъци, конструкции.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Доста скъпо изглежда. Цената на полуоската за гуми 40" е над 1.200 гущера. Но дават гаранция че ще предаде без да се счупи до скромните 1000кс. Американски леваци са го сътворили.

                    [ATTACH=CONFIG]765933[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]765934[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]765935[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]765942[/ATTACH]
                    Предния мост оборудван тежи около 250 КГ а задния оборудван тежи около 205 КГ, хубаво е да се отбележи, че фирмата вече НЕ съществува с това име, както и уеб адреса от по-горните снимки.
                    Сигурно има и значение, че такива мостове стоят на машини с обща бройка в малките двуцифрени числа; както и риска фирмата да е глътне вода и инвестицията от 20тина хилки в зелено да потъне в реката е значителен, защото няма фирма производител няма резервни части няма и гаранция.

                    Неприятни новини за фирмата предлагаЛА тези по-горните мостове, скандали, измамени клиенти, неизпълнени поръчки, ето източник - http://www.pirate4x4.com/forum/gener...neering-2.html

                    Простете ми за глупавия въпрос но защо никой не споменава опцията с Йорифицирани редукторни мостове от УАЗ, покриват доста критерии от по-горе - цена за първоначално закупуване, дискови спирачки, клиренс, масови са, блокажи имат, но не съм сигурен за 100 % принудителни дали имат и колко са хубави, за надежност и големина на гуми, Соти може да каже.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 30-12-14, 18:09.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                      Като сложиш цената за придобиване и последващите части, които подменяш + това, че всичко е къстъм мейд (както е модерно да се казва) стават може би здрави, но не и евтини.
                      Пак "там" където са тези мостове има една друга разработка на редукторен мост, в която могат да се открият доста прилики (и разлики) с коментирани назад в темата мостове.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Предния мост оборудван тежи около 250 КГ а задния оборудван тежи около 205 КГ, хубаво е да се отбележи, че фирмата вече НЕ съществува с това име, както и уеб адреса от по-горните снимки.
                        Сигурно има и значение, че такива мостове стоят на машини с обща бройка в малките двуцифрени числа; както и риска фирмата да е глътне вода и инвестицията от 20тина хилки в зелено да потъне в реката е значителен, защото няма фирма производител няма резервни части няма и гаранция.

                        Неприятни новини за фирмата предлагаЛА тези по-горните мостове, скандали, измамени клиенти, неизпълнени поръчки, ето източник - http://www.pirate4x4.com/forum/gener...neering-2.html

                        Простете ми за глупавия въпрос но защо никой не споменава опцията с Йорифицирани редукторни мостове от УАЗ, покриват доста критерии от по-горе - цена за първоначално закупуване, дискови спирачки, клиренс, масови са, блокажи имат, но не съм сигурен за 100 % принудителни дали имат и колко са хубави, за надежност и големина на гуми, Соти може да каже.
                        Ето колко е хубаво когато не всички чакат на готово а дават допълнителна информация. Личи си че си чел в Пиратите.

                        Щях да пиша за тези неща и защо понякога не става и с много пари но ме вдигнаха новогодишни приготовления от компа. Пуснах тия мостове защото са интересни като идея. А идеята умря в зародиш защото самия спорт отиде само от катерене в бързо каране скачане и катерене. Но като цяло с тази тежест стават само за спец машини но не и за състезания.

                        Би било интересно и полезно ако проучиш по обстойно за Йорифицираните редукторни мостове. Килограми части цени и тн. Той разработи и едни хибриди с редуктори от Прага и вече ги карат. Тези дни се видяхме но заради лудницата по празниците не можахме да говорим.

                        Коментар


                        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                          Руските редукторни мостове,в оригинален вид са всичко друго,но не и здрави.Мисля(обаче не съм 100% сигурен),че на самурай с 31-ци ще държат.На УАЗ се чупят при тормоз,вече видяхме.Кия-та ги направи на солети...при мен от тях останаха горе долу само корпусите.Усилката на силовата част по тях:гъби 33мм,капачки и хъбове,вътрешни поуоски,касета,100%-ов блокаж и смяна на предавателното число,ми струва толкова,че да не пиша в темата за тях,защото не покриват изискването за "евтино".
                          През последните години,прекарани в опити за постигане на здравина,съм се убедил,че хубаво и евтино няма.И Ивайло е много прав за пръднята и боята.И да му се сърдите и да не му се сърдите,това го е разбрал от собствен опит...
                          По отношение на блокажите,с Йори разработихме блокаж,приложим за почти всички модели джипови диференцияли.Аз карам с такъв и съм на мнение че е най-здравото нещо в моста.Ма не струва 2,60...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                            Добре де никой ли няма ли да напише параметрите на тези мостове?
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Руските редукторни мостове,в оригинален вид са всичко друго,но не и здрави.Мисля(обаче не съм 100% сигурен),че на самурай с 31-ци ще държат.На УАЗ се чупят при тормоз,вече видяхме.Кия-та ги направи на солети...при мен от тях останаха горе долу само корпусите.Усилката на силовата част по тях:гъби 33мм,капачки и хъбове,вътрешни поуоски,касета,100%-ов блокаж и смяна на предавателното число,ми струва толкова,че да не пиша в темата за тях,защото не покриват изискването за "евтино".
                              През последните години,прекарани в опити за постигане на здравина,съм се убедил,че хубаво и евтино няма.И Ивайло е много прав за пръднята и боята.И да му се сърдите и да не му се сърдите,това го е разбрал от собствен опит...
                              По отношение на блокажите,с Йори разработихме блокаж,приложим за почти всички модели джипови диференцияли.Аз карам с такъв и съм на мнение че е най-здравото нещо в моста.Ма не струва 2,60...
                              В Румъния в момента правят една разработка с редукторни мостове от УАЗ. Блокажи тип АРБ са купили от Унгария. И те гледат от Йори и Соти и ще правят усилени гъбки, полуоси и т.н. Целта е трофи машина 1300 кг. Гуми размер 35/10.5/15 Силвърстон.

                              Това са тези хора, които идваха да карат с редукторната машина дето прилича на Вранглер на Русе и Шумен.

                              5.38 е предавателното отношение на редукторните уазкови мостове.
                              Последно редактирано от Стоян Францов; 30-12-14, 21:01.

                              Коментар


                              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                                На Йори мостовете като "прототипи" (всъщност нямат нищо общо с УАЗ, а са на базата на такива от Прага...) са му излезли 30 000 лева (от него лично го знам)! Със сигурност цената им при поръчка ще е под тази, но пак няма да са "евтини" - ще са от "скъпите".

                                П.П. Апропо - имах възможност да видя въпросните мостове в различен стадий на производството им - от насипен вид до напълно завършен и монтиран на автомобила! През цялото време бях ококорен от качеството на работата и перфекционизма на Йори (на моменти леко маниакален дори...)! Шапка му свалям!!!

                                Умишлено разделям мостовете на Соти, които (той си знае на каква цена) са докарани до задоволително ниво - те са бета версията... Мисля, че хибридите на базата на Прага, са конкурентни на световно ниво (ако и да са тежки). Освен всичко друго и имат доста добър завършен външен вид - изглеждат като качествено заводско изпълнение, а не дялани с теслата и капани с електрожена - нещо което мен лично много приятно ме изненада, като знам в какви условия са правени... Респект още веднъж за Йори и за Соти, разбира се!
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 30-12-14, 23:56.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X