Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най -евтините и здрави мостове с блокажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
    Днес гледахме една чешка машина състезаваща се успешно в евротраяла.
    Заден мост от Паджеро 2,8 TD ,преден хибрид от 2,5 заден на Паджеро +Патрол в края/така пише /.
    Блокажите са щатни от Паджерото .
    Иначе мотора е МВ 126 V8 ,265 коня и върти Саймекси 35/11,50/15 .

    Паджерота има много и мостовете са доста по-евтини от патролските.
    Молбата ми е да коментирате здравината им ,предавателните числа,надеждността на блокажите и най -трудния момент -куплирането на нисанските ябълки и полуоски към паджерския мост.
    За трети път го пиша това .
    Ако не ви е станало ясно -означава проучване ,сондиране на мнение ,както щете го наречете.
    Къде съм написал ,че ще го направя ,че да седнете и да гледате с интерес как НЯМА да се справя .
    И да ,надявах се ВИЕ ,големите специалисти да кажете предавателни числа,дължини на полуоски,обработки,преправяния.
    Благодаря много,направихте го блестящо !
    Отдавна съм разбрал ,че този спорт не е за социално слаби.Знаят го и 95-те % състезатели в траяла и трофито,чийто машини целите струват под 10 000 лв,пък такива мостове за които говорите имат 0 %.
    Но както казва Кольо ,"кара ми се ,мамка му " и имат "сърца" и "дупета" и карат напук на всичко.
    Не като някои с ИП ,които си показват машините само за красота и не смеят да ги вкарат в едно състезание ,защото били под достойнството и нивото им.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      ВИЕ ,големите специалисти да кажете предавателни числа,дължини на полуоски,обработки,преправяния.
      Ако мислиш,че те ги знаят....,абе отдавна щяха да правят мостове,а не да се поръчват готови китове и както му се вика "болт он" и готово.

      И сега малко по-сериозно.Пичове давайте с по-малко заяждане и мерене,щото и на нас "простолюдието" ни е интересно.Големи деца сме всичките.

      Коментар


      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Ако мислиш,че те ги знаят....,абе отдавна щяха да правят мостове,а не да се поръчват готови китове и както му се вика "болт он" и готово.

        И сега малко по-сериозно.Пичове давайте с по-малко заяждане и мерене,щото и на нас "простолюдието" ни е интересно.Големи деца сме всичките.

        Хубавото на поръчковите неща е че сам си определяш ширина офсет на пиньона дебелина на полуосите и болтовете на главината. Спирачна система предавателни числа и тн.Тези решения идват без планки и други ненужни железа. Това няма как да бъде наречено "болт он"и готово. Трябват си опит и познания щото само с пари не става. Може да за тия неща да питате Елиан има тема за неговия Вранглер във форума. Той също реши да се пробва да усилва стандартни болт оф мостове и само си даде парите и времето на вятъра. А познанията му по темата са доста солидни. Накрая мина на поръчкови мостове със зададени от него параметри. По евтино е..

        Гледам големи хора сте се събрали пишете едно писмо до тия чехи. Така и така ние сме тия и тия имаме интерес да ни обесните подробно как сте си направили мостовете със снимки и тн. Обеснете им че си карате колите а не седят за окраса и те ще ви разберат. Пробвал съм го това с напълно непознати американци и те с радост помагат.Както и ние сме помагали с решения на всеки заинтересован.Никога не сме крили нищо и това може да бъде потвърдено от много хора.

        Няма начин от две снимки как да разберем какво са нагаждали поръчвали и слагали вътре в мостовете.

        Аз мисля да спирам да пиша за да не преча а и гледам некои колеги още не са изтрезняли от почивните дни.

        Това взе да ми прилича на темата за мощен лек и евтин двигател. И там се носиха от сто дерета глупави скъпи и тежки решения. Никои обаче освен Чолаков не направи нищо адекватно и работещо от различните нелепи предложения дето да покаже.
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-01-15, 09:51.

        Коментар


        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          За трети път го пиша това .
          Ако не ви е станало ясно -означава проучване ,сондиране на мнение ,както щете го наречете.
          Къде съм написал ,че ще го направя ,че да седнете и да гледате с интерес как НЯМА да се справя .
          И да ,надявах се ВИЕ ,големите специалисти да кажете предавателни числа,дължини на полуоски,обработки,преправяния.
          Благодаря много,направихте го блестящо !
          Отдавна съм разбрал ,че този спорт не е за социално слаби.Знаят го и 95-те % състезатели в траяла и трофито,чийто машини целите струват под 10 000 лв,пък такива мостове за които говорите имат 0 %.
          Но както казва Кольо ,"кара ми се ,мамка му " и имат "сърца" и "дупета" и карат напук на всичко.
          Не като някои с ИП ,които си показват машините само за красота и не смеят да ги вкарат в едно състезание ,защото били под достойнството и нивото им.
          От пет дни не съм спал за да измисля как да ти пратя малко пръдня за да направиш от нея боя за мостовете.Ще ти платя колкото искаш но като за начинаещ мечтател.
          Не като за специалист защото никога няма да станеш такъв.Просто НЕ СИ ПОСОЧЕН ЗА ТАЗИ РАБОТА..По добре се пробвай в плетките и сутрин като станеш от колзета погледни в дупката за да видиш какво е свършил специалиста.
          Има много спортове за социално слаби за инвалиди и други такива.
          Но не се сещам кой спорт е за бедни мечтатели.
          Продължавай със ''сондирането'' след пръднята ще дойде и другото.
          Кой да ти каже за предавателни числа и дължини на полуоски??? Обработката на метали е цяла наука.Преправянето е нещо с неясен резултат.
          Чехите вече карат с друг мост и тн.
          Когато направиш нещо тогава ще разбереш кое,колко и как стават нещата.А до тогава ще си просто мечтател.
          И не ми говори за достойнство и ниво защото ясно се вижда че нямаш нито едното нито другото.Не и в този живот.
          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 05-01-15, 12:18.

          Коментар


          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Аз 6.17 съм виждал всичко на всичко два, и никой не е от 240 дизел
            Ако ги поръчаш от където трябва корона и пиньон 6.17 струват 1890 евраци само за един мост.Това е без лагери,монтаж и масло.

            Коментар


            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
              Ако ги поръчаш от където трябва корона и пиньон 6.17 струват 1890 евраци само за един мост.Това е без лагери,монтаж и масло.
              Не знам къде трябва, аз поръчвам от мерцедес.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Не знам къде трябва, аз поръчвам от мерцедес.
                И поръчвал ли си такива от мерцедес? Аз се отказах защото мостовете са слаби,тесни и неподходящи за такива проекти.След време ще са пълна екзотика.
                Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 05-01-15, 14:04.

                Коментар


                • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                  Поръчвал съм, и цената е доста различна.
                  Не че е ниска, аз нещо евтино от цедес не съм видял.

                  Сигурно не стават, аз от състезателни не се вълнувам.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    А порталните са подарък с целувка. Има ли още невярващи че на Йори първите са му излезли трийсе бона.
                    Днеска минах през Йори и Соти, та стана приказка и за тази тема. Цитирам Йори дословно:
                    - На мен ми стъпиха 30 000 лева, но за толкова пари няма да дам даже и някой да се снима с тях!

                    Цитата е само да разсея съмненията относно цената на едни реални (не виртуални) портални мостове...

                    П.П. Може би е редно да уточня за незапознатите, че в тази цена влиза всичко по комплектацията на мостовете (готови за монтаж), вкл. 2 бр. блокажи на ARB и чисто нова спирачна система (дискови спирачки с двубутални апарати) на Brembo. Леката подробност е, че тези мостове не стават да се карат с какви да е джанти, та и джантите са едни пари дето струват два пъти и отгоре, коментираните нисански мостове примерно... Та така - кеф с пари се гаси!
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 05-01-15, 18:12.

                    Коментар


                    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Днеска минах през Йори и Соти, та стана приказка и за тази тема. Цитирам Йори дословно:
                      - На мен ми стъпиха 30 000 лева, но за толкова пари няма да дам даже и някой да се снима с тях!

                      Цитата е само да разсея съмненията относно цената на едни реални (не виртуални) портални мостове...

                      П.П. Може би е редно да уточня за незапознатите, че в тази цена влиза всичко по комплектацията на мостовете (готови за монтаж), вкл. 2 бр. блокажи на ARB и чисто нова спирачна система (дискови спирачки с двубутални апарати) на Brembo. Леката подробност е, че тези мостове не стават да се карат с какви да е джанти, та и джантите са едни пари дето струват два пъти и отгоре, коментираните нисански мостове примерно... Та така - кеф с пари се гаси!
                      Искаш да кажеш че са болт-он както е модерно тук да се казва.Праща ги Йори по Еконт и някъде покрай Сливен ти ги слагат безплатно.Кардани два броя евтини и силни.Кой,как,къде?Аха и джанти трябвало.Сега се сещам че и гуми са нужни.Как да си направим евтини и хубави големи гуми?Фул хидро или секторна?Трябва някой да каже как и да е по така..
                      И какво стана има кой да ги направи но няма кой да ги плати.С пари всеки може стига да намери начин как се изкарват.Малка подробност за която не се сещаме.

                      Коментар


                      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Днеска минах през Йори и Соти, та стана приказка и за тази тема. Цитирам Йори дословно:
                        - На мен ми стъпиха 30 000 лева, но за толкова пари няма да дам даже и някой да се снима с тях!

                        Цитата е само да разсея съмненията относно цената на едни реални (не виртуални) портални мостове...
                        Напълно нормално е и му вярвам.
                        А няма да ги даде за толкова защото никъде не е определена цена за неговите лични умения и труд. А това хич не се добива и работи в реалния свят само от питане по форумите. Другото е че при разработването на нов и уникален продукт както са неговите мостове всичко струва скъпо.

                        Българина свикна да получава наготово и даром повечето от нещата през Гугъл седянки и свестни хора дето не крият своя опит. Но никога не смята при разработването дребните разходи и най вече своето лично време. Не се смята че ако едни мостове ти струват 1000 човеко часа работа и накрая ти излезат близо до готовите работещи решения смисълът от тия мъки е никакъв. Малко хора смятат транспорт на железа и джиджавки. Бай стругар телефони и захвърлени под рафта грешни части.

                        Ако човек се хване да работи със същия хъс това от което разбира ще има средства да си позволи най свирепите поръчкови мостове. Единственото дето рискува е да чуе от някой мързеливец.

                        -Еее то с пари всеки може...
                        -Е като може защо не го направиш така и ти. По евтино е и по добро.

                        Днес гледах че за преработването на Дана -70 2бр. ще трябват 32 шпилки за колелата. 32х6$=192$ х 1.4лв.=268лв. с транспорта митото и другите такси стават близо 370лв. Е нали ще трябват и гайки Ето колко евтино излизат преправените решения. След това ще трябват за слагането и два дни. Разходка до митницата чистене на главини набиване..и сметката расте.
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-01-15, 18:35.

                        Коментар


                        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                          Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Искаш да кажеш че са болт-он както е модерно тук да се казва.Праща ги Йори по Еконт и някъде покрай Сливен ти ги слагат безплатно.Аха и джанти трябвало.Сега се сещам че и гуми са нужни.Как да си направим евтини и хубави големи гуми?И какво стана има кой да ги направи но няма кой да ги плати.С пари всеки може стига да намери начин как се изкарват.Малка подробност за която не се сещаме.
                          Аз съм само дървен философ Иво....

                          П.П. Монтажа на единия мост струва 5000 лева, демек - 10 000 лева за двата, та не е съвсем "болт он" работата! Ако трябва да сме коректни - джантите са с бедлоци (ако това е някаква утеха за цената им от 1200 лева за брой)

                          Коментар


                          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                            Доколкото разбрах за 40 000 лева мога да имам снимка на монтажа на два моста.
                            Може да сме от село,но доматите с колците не ядем.
                            Някой май не познава парите.

                            Коментар


                            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                              Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                              Доколкото разбрах за 40 000 лева мога да имам снимка на монтажа на два моста.
                              Може да сме от село,но доматите с колците не ядем.
                              Някой май не познава парите.
                              Както написах по-горе - аз съм само юноша бледен (и също съм от село...)!

                              П.П. Само да вметна, че въпросните "колци" дето не искаш да ги ядеш, могат да носят до 11 тона на ос (говорим си за сферите и външните карета). Коментираните Dana 60 носят по 2,5 тона на ос...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 05-01-15, 18:47.

                              Коментар


                              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Аз съм само дървен философ Иво....

                                П.П. Монтажа на единия мост струва 5000 лева, демек - 10 000 лева за двата, та не е съвсем "болт он" работата! Ако трябва да сме коректни - джантите са с бедлоци (ако това е някаква утеха за цената им от 1200 лева за брой)
                                На мен също някои от тези цени ми звучат страшно скъпо но щом е успял вече да продаде и монтира първия чифт за такива пари значи явно струват толкова. Разбрах че е почнал да произвежда и втори чифт за друг човек.


                                Казах ви аз че Къритата от онази обява са с цена за цървули. Преди ден му писах ако ги платя кеш и без да ги гледам колко ще падне от цената. Чакам отговор.

                                (Прабаба ми е от село та и аз съм хитър.)
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-01-15, 18:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X