Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да. На колелата, обикновено е щампован броят зъби. Нареждат се по схемата на табелката, в зависимост от желаната стъпка.
    За 1,5 ти трябват 25, 65 и 70 зъба. Виж дали ги има към струга.
    На живо не съм виждал такъв. Станьо, може да ти каже повече за него.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Точно това на снимката е лирата и колелата трябва да са подредени: 25 горе, 60 по средата и 75 най-долу. Я му снмимай ръчките на това чудо какви са. Това е някаква много стара машина, набор на нашенските Ц5 примерно...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • Машината е много добра свикнеш ли да работиш на нея . Аз мога да работя на нея но не съм се и опитвал да свиквам с нея. Докарахме го преди двайсетина години чисто нов от един полигон за борба с градушките до Велико Търново . В България има два модела Кюсон 3 и по големия Кюсон 5 . Дошли са някъде около 1980 бартер от Северна Корея за хранителни продукти и за това основно са разпределени по селското стопанство . Както се казва с ортака се харесаха от пръв поглед. Аз съм си от край време фен на нашите стругове и за това като търсех машината за мен преди 20 и кусур години търсех само една С 11 МТ на 2000 мм РМЦ и като втори вариант С 10 МВ пак на 2 метра РМЦ . Намерих го моя С 11 почти перфектен и без да се замислям го купих . До ден днешен с удоволствие си работя на него . Колегата graf_fon_kochev има такъв кореец и като го купи навремето идва при ортака да му обясни на практика кое какво е . То си трябва направо ПУЦ за тая машина . Навремето и ортака ходи при един негов приятел с такъв на обучение
        Последно редактирано от sek.1; 08-01-21, 07:01.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • Лирата е точно тази която трябва (мислех че тези размери са диаметрите)
          Трябва малко по-простичко да ми се обясни за резбите.
          Нали подаването трябва да е съобразено с оборотите ?
          Аз като го настроя на 1,5 то си подава с една и съща скорост и при 16 оборота и при 500.
          Имам някакви спомени че за резби се ползваше дългия винт (съжалявам че не му знам името) или се бъркам.

          ПП: Някой искаше малко снимки:
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1610104245856.jpg Прегледи:0 Размер:211.7 КБ ID:6693051

          С това на първата снимка се регулират оборотите и римските цифри за хода (табелката на предната страница). С ръчките от втората снимка се регулира подаването, а дясната участва в оборотите.
          Много шантаво е направено. Действам на принципа проба-грешка.


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1610104245870.jpg Прегледи:0 Размер:364.1 КБ ID:6693054

          Ако някой го интересува точния модел:
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1610106486347.jpg Прегледи:0 Размер:629.7 КБ ID:6693056

          Струга е взет чисто нов 80-те (в държавно предприятие съм), искали са български, ама са им пратили това.
          Стругарите не с го харесали и са си работили на старите. Началника ми се е самообучавал, ама не е много наясно кое какво е.
          На една от ръчките на супорта ( с нея се превключва самоход и ръчно подаване) е имало два кабела които сега са скъсани и с намотан изолирбанд.

          Подръжаката му е била изключчително зле.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от vandu; 08-01-21, 13:05.

          Коментар


          • Я запали колата и отиди при Станьо да ти изнесе една лекция. По-лесно и ползотворно ще е от дистанционното обучение.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Няма проблеми . Другата седмица и ортака се прибира че сега си е на село . Намерил съм му перфектен С 11 МБ на два метра РМЦ и корееца уж го продава ама нещо хич не му се иска . Тия стругове поне са малко особени никой не иска да работи на тях и обикновено са нови . В работилницата на ХТИ имат един от по големите Кюсон 5 чисто нов .

          • Подаването върви заедно с оборотите и на 16 и на 500, за един оборот ще ти подаде, колкото си му казал. Това чудо има ли съединител, или е само с реверс, като някои съветски?
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              От дясно на супортната кутия има един ключ две електрически скорости напред и една назад . Реверсира с обръщане на фазите на електромотора . Това е в общи линии https://www.youtube.com/watch?v=xVm3...BA%D0%B0%D1%87
              Последно редактирано от sek.1; 08-01-21, 19:08.

          • При положение, че колегата никога не е работил на струг, ще му е все тая на какво се учи. Лошото е ако вече имаш създадени навици и рефлекси.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • Намерих си упътване кое за какво е.
              http://stanki-katalog.ru/sprav_kuson3.htm
              Понеделник - вторник ще продължа с изучаването. Всичко толкова е клеясало че си е голяма мъка.Преди месец смазвах патронника, вчера едвам едвам го развих. Като му задам по-голям ход преди да зацепи чука нещо много стабилно на желеЕзо.

              Коментар


              • Вчера отнесох малко армагани От палмовото масло мога да заделя за колегите . То и струга взе че ми окъся Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210206_180954_437.jpg
Прегледи:412
Размер:679.5 КБ
ID:6705433Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210206_175454_351.jpg Прегледи:0 Размер:425.7 КБ ID:6705431Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210206_175509_839.jpg Прегледи:0 Размер:379.2 КБ ID:6705432
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • И...какво ти е мнението за палмовото, върши ли работа?
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • Още не съм го пробвал но със сигурност поне не смърди като улеините от друг произход . Според колегата който ми го даде е много добро за пробиване на отвори и нарязване на резби .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • Здравейте! Вероятно не му е тук мястото, но все пак искам да попитам нещо. Захванах се с ремонт на скоростната кутия на Ц 11 мб. Причината - счупен и пукнат зъб на двойката 27:54 за първи и втори диапазон (голямото с 54 зъба е в предния край на шпиндела). Намерих колела от друга машина , но малкото с 27 зъба се оказа с по-голям базов диаметър на шлиците (колелото се движи с вилка по вал и е базирано по малкия диаметър на шлица на вала !). При старото базовия диаметър е 41мм, при новото 42 мм. Та питанките - търся въпросното зъбно колело с 27 зъба и базов диаметър 41мм? Масло МХ-Л 32 подходящо ли е за смазване на кутията? Искам да сменя и нивомерните "очи", гледам предлагат някакви в интернет, но дали за читави? Ако някой има наблюдения ще се радвам да сподели!

                      Коментар


                      • пробвай тук
                        https://mudar-m.com/%D0%BA%D0%BE%D0%...A%D1%82%D0%B8/
                        https://bazar.bg/ads/user/1289479
                        или почваш да четеш обяви в базар.бг

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от nnemalp Преглед на мнение
                          Здравейте! Вероятно не му е тук мястото, но все пак искам да попитам нещо. Захванах се с ремонт на скоростната кутия на Ц 11 мб. Причината - счупен и пукнат зъб на двойката 27:54 за първи и втори диапазон (голямото с 54 зъба е в предния край на шпиндела). Намерих колела от друга машина , но малкото с 27 зъба се оказа с по-голям базов диаметър на шлиците (колелото се движи с вилка по вал и е базирано по малкия диаметър на шлица на вала !). При старото базовия диаметър е 41мм, при новото 42 мм. Та питанките - търся въпросното зъбно колело с 27 зъба и базов диаметър 41мм? Масло МХ-Л 32 подходящо ли е за смазване на кутията? Искам да сменя и нивомерните "очи", гледам предлагат някакви в интернет, но дали за читави? Ако някой има наблюдения ще се радвам да сподели!
                          Що не им звънеш профилактично ?--- http://www.zmmnz.com/
                          Може пък да изскочи нещо
                          има ли вариант да престържеш старото зъбно колело външно и да ползваш неговите шлици. Съответно новото да премахнеш шлиците и да го насадиш на старото.

                          Коментар


                          • i208
                            i208 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Забравих, този шлицевият вал е добре да го провериш дали не е усукан. Ако е така трябва да мислиш направо за нов вал.

                        • Маслото е хидравлично и не става а очи ще ти подаря, дай адрес.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X