Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Спарки, те го устройството:
    Снимките са малко нефелни, ама от телефон толкова.
    Ако не се лъжа, се равиваха шесте винта на капачките на централния болт отгоре, и се измъква нагоре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151212_120423.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5694792

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nizhodyrza4.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5694789
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      По спомени ,защото за последно го разглобявах преди5-6г.Махаш болтовете М16. Развиваш трите болта най отгоре.Развиваш кръглата гайка( отстрани има отвор за да вкарай парче Ф с което да развиваш. После отвиваш другите три болта на долната планка и завиваш навътре шпилката с червено оцветена . Развиваш и Тази планка. И виждаш карантията на ножодържача. Мисля че после просто излизаше нагоре. А една от двете гайки май беше лява , но горната или долната еба ли го. Нека Станьо да си каже мнението , той по си е играл да разглобява!Ето и снимка на ножодържача:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0549a.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5694805
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Достатъчно ми е. Благодаря. Така като гледам ще трябва да махна дъската.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Докато не разглобиш горната част отдолу нищо не можеш махна.А и централният болт май не трябва да е затегнат при разглобяването. Но ще се ориентираш в процеса на работа. Успех!
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Централния болт си остава на дъската.
            А ножодържача излиза нагоре.
            И внимавай за пружинката и съчмата на фиксатора- да не избягат нанякъде.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              С новия ножодържач си имам и съчма, и пружини и централен болт. Пълен комплект.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nojodyrjach.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5694806
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                E, при тази ситуация- след гореописаните процедури, четирите болта на въртящата маса се развиват и тя се вади нагоре.
                С ръкохватката на надлъжния супорт се целят отворите да съвпаднат и централния болт излиза надолу-виж Фиг.44.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Спарки,кво му е на стария,някоя изпуснала резба или те дразни?
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    По спомени ,защото за последно го разглобявах преди5-6г.Махаш болтовете М16. Развиваш трите болта най отгоре.Развиваш кръглата гайка( отстрани има отвор за да вкарай парче Ф с което да развиваш. После отвиваш другите три болта на долната планка и завиваш навътре шпилката с червено оцветена . Развиваш и Тази планка. И виждаш карантията на ножодържача. Мисля че после просто излизаше нагоре. А една от двете гайки май беше лява , но горната или долната еба ли го. Нека Станьо да си каже мнението , той по си е играл да разглобява!Ето и снимка на ножодържача:
                    [ATTACH=CONFIG]842766[/ATTACH]
                    Горната гайка е с лява резба . Няма нужда да вади шеснайските болтове обикновено като отвиеш трите шестички гайката тръгва на ръка или се налага леко да се чукне с нещо месингово . Обикновено при ножодържачите стават няколко проблема : Изяжда се резбата на оста и гайката . Превърта шпонката пак от изяждане на оста и накрая от многото удари при превъртане се отсича вътре стопорния щифт . Понеже и щифта и ножодържача са закалени разпробиването с конвенционален инструмент е невъзможно най лесно е на ерозията . Всичко това е лесно поправимо .
                    Последно редактирано от sek.1; 12-12-15, 18:31.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Спарки,кво му е на стария,някоя изпуснала резба или те дразни?
                      Резбите и болтовете си бяха наред. Фиксацията обаче имаше голяма луфт - тая от сачмата сигурно 30-ина градуса, тая от щифта поне 7-8. Оказа се че сачмата е корозирала и е значително по-малка от новата - не знам дали така си е била заводски или някой умник я е сменил, но беше цялата изядена от ръжда, макар да си беше кръгла. По случая явно вместо да се търкаля по дъската гладко, си беше направила каналче, макар и не фатално. Дупката и в ножодържача беше станала на елипса, или поне така ми се стори, без да се заглеждам подробно дали е гняс или дупката си е така. Шифта се беше износил сериозно, особено от едната страна. Дупките на дъската бяха пълни с гняс, смесица от ръжда, масло и кво ли не друго. За щастие не са корозирали съвсем достатъчно и новия щифт си фиксира нормално. Единствено има малко луфт между централния долен отвор на ножодържача и набитата в дъската втулка. Може и да е нормален - нямаше признаци за износване на втулката, а луфта между втулката и новия централен болт е нормален - там поне беше смазано що годе с грес, която си стоеше, а по работните повърхности нямаше следи от корозия или износване.

                      В резултат на всичкото това губех време при "любимата" ми операция - рязане, докато си наглася ножа да е достатъчно перпендикулярен на детайла. С новия ножодържач си се гласи всеки път идеално.

                      Всичко друго на стария беше наред. В интерес на истината ако му се смени щифта (продава се отделно), пружините, и се оправи дупката на сачмата и се сложи по-голяма като на новия, ще си е съвсем използваем. Другите детайли са си му наред. Всъщност мисля че повдигача му е сменян някога. Интересното е че при не толкова здраво стягане, после се отвиваше малко трудно - може и резбата на гайката или централния болт да е тръгнала. Утре ще погледна - сега не остана време, че трябваше и някоя и друга работа да свърша.

                      Останах с впечатление че не може да се смени без да се махне дъската, обаче. Ама понеже болта мялко над и под повърхността, където лагерува с ножодържача и втулката на дъската имаше лека гняс или корозия, може и да съм се заблудил. Трябваше му леко почукване за да излезе, ама го почуквах едва като махнах дъската. Ама не е загуба - почистих си лястовичата опашка на дъската и основата, клина, смазах, обрах луфта на гайката и регулирах клина и луфта на стопорните гайки на винта под нониуса, та сега всичко е стегнато и мазно. Беше ми малко странно че на винта не е лагер а втулка - вие имате ли лагерчета там, или и при вас е втулка? Стори ми се закалена и шлайфана, радиални луфтове нямаше, но ми е малко странно реглажните гайки да "лагеруват" директно с нея.

                      ПП: Горната гайка се развива и завива перфектно с ключа за гайката на цангодържача за ER40 на фрезата. Почти все едно за там е правен.

                      ППП: То и чертеж има, ама няма кой да гледа. Няма лагерчета на винта, точно както си е при мен.

                      Ей го, сложен:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nojodarjach2.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5694837

                      Първа стружка:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nojodarjach3.jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5694836
                      Последно редактирано от sparkybg; 13-12-15, 01:52.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Беше ми малко странно че на винта не е лагер а втулка - вие имате ли лагерчета там, или и при вас е втулка? Стори ми се закалена и шлайфана, радиални луфтове нямаше, но ми е малко странно реглажните гайки да "лагеруват" директно с нея.
                        На кръстатия супорт и при мен е така.Явно са решили,че се използва достатъчно рядко,за да му редят аксиални съчмени лагери.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Един ножодържач е добре тогава когато, за пример така както е на снимката ти, оттягаш завърташ ножодържача един оборот например, затягаш и ножа ти идва на размер по застъргания диаметър няколко стотни разлика. В такъв случай може да се говори че фиксатора от долу е в отлично състояние. На моя струг е така. Ако не е така всичко се дължи на ръжда от работа с бистра вода, стружки и не почистване. За мазане да не говорим.
                          Последно редактирано от DIMILIEV; 13-12-15, 08:12.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ръжда имаше. Доста. Много чегъртане, миене и духане с пистолета за въздух имаше. Отворите върху дъската не са в завидно състояние, но засега фиксира както трябва. Единственото, за което се сещам е да си направя фрезичка с нужния конус, да разширя отворите, да набия втулки с лепило за резби, или да ги изстудявам със сух лед и после да ги престържа на фрезата на конус. Или просто да ги разширя с по-голям конус и да си направя и фиксатор с малко по-голям конус. Ама пък фиксатора/щифта е закален и шлайфан, та не е много проста работата. Механично мога да го изработя, ама закаляването и после шлайфането, включително на конуса, хич не го виждам как да стане с моите възможности.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                              Един ножодържач е добре тогава когато, за пример така както е на снимката ти, оттягаш завърташ ножодържача един оборот например, затягаш и ножа ти идва на размер по застъргания диаметър няколко стотни разлика. В такъв случай може да се говори че фиксатора от долу е в отлично състояние. На моя струг е така. Ако не е така всичко се дължи на ръжда от работа с бистра вода, стружки и не почистване. За мазане да не говорим.
                              Днес пробвах. В момента е малко под 2 стотни. Мисля да е добре?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Днес пробвах. В момента е малко под 2 стотни. Мисля да е добре?
                                Това е повече от добре, но от време на време отгоре през отвора за смазване, покапвай масълце. Една капка масло в много ситуаций е велико нещо.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X