Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Младежи, питането ми е някой има ли идея откъде да намеря тази анджъклама?
    [ATTACH=CONFIG]849074[/ATTACH]
    Това е вал от супортната кутия на С8М, който се зацепва в рейката и и движи супорта по паралелите. Навсякъде, където ходих и питах ме гледат като голям камък, все едно търся части за Опел Блитц в плод-зеленчук.
    Някога във всеки по-голям град имаше ЗММта..
    Дотам ли го докарахме?
    Мислех си и за изработка, но освен стъргането и нарязването, има и шлайфане и термообработка, та цената за единична бройка едва ли ще е поносима. Мислех за вариант наваряване на счупените два зъба, но си е цигания. Освен това на шийката зад колелото има износване около 0,1мм, което води до неприятна хлабина. Тя е следствие от немазане и махане на маслопроводния шнур.
    Разглобил съм цялата кутия и за радост, това е единственият проблем. Причиних го аз. Оказа се че недобра идея, едновременно да гледаш дете и да стържеш нещо на самоход...
    Много рядко влизам във форума и питането е отдавна. Та ако не си си намерил мога да ти подаря едно такова. Възстановявах едно СУ 203 и това го правих на бързо.Не съм го и закалявал само го сложих за проба да видя какви са ми луфтовете. Той и гребена беше заминал та после си намерих нови комплект и ги смених и това така ми се въргаля из гаража.
    Относно ЗММ Пазарджик не се опитвайте да дирите нищо от там. Няма преди месец минах че си дирих винт за супорта. Ами не знам какво да кажа живеят последните си дни в някакъв измислен свят и другите са им виновни. Нямат нищо налично и не работи нищо. Па и до колкото разбрах окончателно ги разтурят.

    И понеже видях че споменавате болтовете за ножодържача. Казвайте от къде и с каква якост са че моите всичките са за смяна.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от lov Преглед на мнение

      И понеже видях че споменавате болтовете за ножодържача. Казвайте от къде и с каква якост са че моите всичките са за смяна.
      Спарки даде координатите- "Кентавър". Аз от там си поръчах и си купих за моя ножодържач!Останах доволен! Успех!
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Аз се добих да търся болтове. Звънях и на тези в Кентавъра преди 2-3 месеца и ми отговориха че нямали. То моите са М10х30 и вероятно не им се разправя само за мен да правят. За големите ножодържачи ясно дялкат си ги серийно. Надявах се да ги намеря готови че поне с дреболиите да не се разправям ама май на края ще си ги направя сам. И тъй като не съм много в час кажете от 45 става ли. Не ми се смейте че питам такива неща. Занимавал съм се със други неща и сега си чеша крастата с това стругче.
        п.п. Не знам дали обяви за продажби са разрешени но като гледам все още всичките ми постове минават през одобрение от модератор ако нарушавам правилата нека ги затрие. Имам излишни налични 3 чисто нови бронзови червячни колелета от самохода на супортната кутия. Цената е символична 10лв. Колкото за материала. Изнудиха ме да ги купя коплект с други неща за стругчето. Също и две съставни гайки за винта на супорта. Втора употреба са но са годни за някой на зор. За тях кой каквото почерпи. Не съм търгаш и искам да отидат в хора на които наистина им трябват.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          От 18ХГТ бих ги направил. И после да ги дам да ги подобрят. Тех хем не тряба да са меки, хем трабва да са по-меки от ножодържача, който е закален. Ако стругчето ти е някакво не-българско, нормално е кентавър да нямат - болтовете са за ножодържачите, които правят, а пък те са все за български стругове.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Стругчето си е нашенско само където е по малко разпространено СУ 203 първообраза на С8М. Болтовете са си съвсем стандартни М10х30. Трагедия като на всякъде в град с стабилно машиностроене вече няма парче тел от де да на мериш. Та това ми е под ръка и мога да го закаля в гаражни условия и за това питах. Имам още други неща да оправям по него и болтовете са ми последната грижа но един ден загубих да звъня по телефони и накрая нищо. Взех го без вариатора. Бяха му сложили един двускоростен двигател но понеже нямам трифазен се наложи и него да изрина. Присадих му друг двигател и с едно китайско честотно инверторче го направих като истински струг с механичен съединител. От включвателя мога да си променям и оборотите в определени граници а не както в оригинала само пуск стоп. Съответно имам си и спирачка. Мога да мина направо на реверс без проблеми за двигателя. Мисля че се получи много добре.
            Винта на супорта беше износен и го смених но имам още някакви луфтове по клина и по точно по цели възел и ще се занимавам с него като ми остане време. Та в общи линии работа и занимавка по него колкото искаш. Учих машиностроене но само като студент работих като стругар и после смених професията и някои неща ми се губят. Та като ви питам няма да ми се смеете щото са елементарни за вас.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              В тая връзка - я подскажете някакво четиво, в по-сбит вид, кое железце, за какви неща е подходящо?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Не знам да има такова, еле пък в сбит вид. Стоманите са толкова много, че не виждам и как ще се направи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ясно че има много видове стомани, но предполагам че може да се направи някакво условно разделяне, на по-разпространени и по-екзотични...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Някакъв учебник по материалознание или технология на металите ти трябва. Ама е много далече от "сбито".

                    Иначе четива от сорта дал Господ:
                    http://www.outokumpu.com/SiteCollect...-standards.pdf

                    Вътре са изброени и разни стандарти за стомани с различно предназначение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Има една такава книжка на руски:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0556.jpg
Прегледи:2
Размер:112.4 КБ
ID:5708210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0558.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5708211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0557.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5708212
                      Снимал съм само две от страниците за илюстрация на това което казвам. Книжлето е сбито но точно и дава пълна представа за стоманите -отделните групи, свойствата (- физични химични и механични),температурни с-ва (закаляване -среда на закалкаи т.н.).Описва и предназначението на отделните групи и мн. др . неща.Мнооого полезно четиво.И е около -180-200 стр.Не погледнах колко са. Докопах го на битака срещу 1лв.от един манго.Ако го намерите от някъде си го вземете!
                      А ето и линк към руски сайт за сваляне на книжлето в ПДФ формат- http://www.twirpx.com/file/1302760/
                      Последно редактирано от pgv64; 29-03-16, 15:21.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Сега и аз се поразрових. Търсете "ASM Metal handbook". Първи том ми се струва еквивалент на това руското, но ще разбера като го сваля. Вътре има и кратък справочник. Общо е 1.18 гигабайта. Колко време ще се сваля - божа работа.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Та то руското е 6 и малко мв. нищичко. Сваля се за секунди. Имаш няколко минути за регистрация в сайта , за да ти позволят да сваляш и готовооо.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Дай адрес ще ти пратя болтове.Не съм виждал такъв струг и ме интересува, универсала на байонет ли е .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ще оспамя темата и дано не ме бият.
                              Както писах стругчето е първообраза на С8М. Разликата е в скоростната кутия. Броя скорости е намален за сметка на вариатора и че няма механичен съединител. Включването става само от двигателя. Другата основна разлика е монолитната чугунена основа. По бумаги дават че цялото трябва да тежи към 700 кила а като взех да го качвам се оказа че само масата е над 600кила. Всичката друга карантия е 1:1 с С8-цата.
                              Относно универсала не знам на кое му казвате байонет. Фланеца е на резба към шпиндела със стяжка.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49433587_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5708426

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49433587_4_800x600.jpg
Прегледи:2
Размер:81.7 КБ
ID:5708427

                              Те това е във вида в който го взех.
                              Ако някой има въпроси ще отговарям защото му правих пълно рзглобяване на скоростната кутия. Бившия собственик ми каза че е сменил лагера на шпиндела но тъй като имаше голям луфт малко не повярвах и го разкостих до край щото и маслото течеше от към лирата заради симерина.
                              За болтовете ще пиша на лични.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Точно на тава се казва байонет,има сходство с с8 но моят е още по стар и от твоят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X