Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Който има желание никога не му е отказано ! Само че за повече от 10 години само един човек и то от електрото прояви желание и идваше редовно няколко месеца като има време . Сега момчето може да работи доста прилично на струг .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      100% е така. Ако трябва да съм честен тогава не ме вълнуваха металорежещи машини ако е сега с удоволствие бих ходил на практики всяка седмица вместо да търся топлата вода сам.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Дайте идея за материал с голям коефициент на триене. Мисля си следното. Ако се издълбае канал в който да се вкара нещо като феродова шайба примерно което има голям коефициент на триене и се притисне със велосипедната скоба няма ли да държи без да има приплъзгване?

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Подобен на феродо материал, под формата на шайби има във виброгасителните устройстава на кормилото при някои съветски "мотоциклети", като ИЖ, например. Работи на същия принцип. С успех може да се ползва и текстолит или гетинакс. В зависимост от натоварването и изискването за износоустойчивост, може и накатена шайба.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Здравейте колеги, търся малко информация за този струг, струга е в мобилна работилница, работи си перфектно, но малко ми е трудно, да му разбера как се нарязват резби на него, или по-точно, как се засича, по тая таблица?? Някой работил ли е на такъв струг или да има представа кое, как става?? Знам само, че е полунортен, но с тоя език, не мога да разбера почти нищо? Ако има и някаква литература, че половината надписи по ръчките са изтрити от времето?
            Мерси предварително
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150203_160006.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5640112
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150203_160015.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5640113
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150203_160033.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5640114
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Това е унгарски КАРТ...малко по-голям от моя. Относително просто е само да имаш всичките колела от лирата (първите 5 колонки)...Като гледам за метрични резби най-вавни са ти 32,48,64,120 зъбови колела.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Да попитам ,това на струг ли се ползва,какво е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6945.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5640146На него пише 125х10х30 ВК 11, 8000об./м.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  На фреза се ползва. Фреза се казва. Само не знам дали е дърводелска или за метал. Ако съдим по "8000об.", по-скоро е за дърво.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    На фреза се ползва. Фреза се казва. Само не знам дали е дърводелска или за метал. Ако съдим по "8000об.", по-скоро е за дърво.
                    Мерси за информацията,дядото имаше доста машини дърводелски,явно е за дърво.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                      Това е унгарски КАРТ...малко по-голям от моя. Относително просто е само да имаш всичките колела от лирата (първите 5 колонки)...Като гледам за метрични резби най-вавни са ти 32,48,64,120 зъбови колела.
                      Зъбните колела ги има в шкафа Интересува ме лявата ръчка от тази за А,Б,Ц, за какво е, дясната предполагам е за пускането на винта за резби? Черните вертикални колони и червените мисля, че са за милиметрова и цолова? Но тези 1вите колони и редове за какво са, ясно, че са броя на зъбите на лирата??
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Глей са...

                        GEWINDE на немски значи резба - черен сектор
                        VORSCHRUB е подаване-червен сектор

                        т.е. как стаа работата

                        1. Избираш си резба...примерно 1,25 милиметрова
                        2. Търсиш 1,25 само в черните сектори и то само в средните три реда (отстрани си пише METRISCH т.е метрична резба..другите са цолова и модулна) го намираш в таблица (4)
                        3. 'Крана за вода' трябва има 8 позиции и избираш (4)
                        4. В таблицата за 1,25 стои (С) т.е. ръчката А_В_С трябва да е на (С)
                        5. По реда на 1,25 отиваш най-отпред при таблицата със зъбни колела. Първата колона е зъбното колело на шпиндела - 64 зъба. Това колело трябва да е най-горе на самия шпиндел. После следва 'ножицата' там слагаш каквито и да е колела, стига те да стигнат до винта за резбите (най-долу). На винта за резбите в таблицата пише 48 зъба. Като винтовете са 2 (а) и (b).

                        Палиш струга и режеш резби...хахха. Малко е объркано ама тва е тая стара техника....автомати нет, манивели 45.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Глей са...

                          GEWINDE на немски значи резба - черен сектор
                          VORSCHRUB е подаване-червен сектор

                          т.е. как стаа работата

                          1. Избираш си резба...примерно 1,25 милиметрова
                          2. Търсиш 1,25 само в черните сектори и то само в средните три реда (отстрани си пише METRISCH т.е метрична резба..другите са цолова и модулна) го намираш в таблица (4)
                          3. 'Крана за вода' трябва има 8 позиции и избираш (4)
                          4. В таблицата за 1,25 стои (С) т.е. ръчката А_В_С трябва да е на (С)
                          5. По реда на 1,25 отиваш най-отпред при таблицата със зъбни колела. Първата колона е зъбното колело на шпиндела - 64 зъба. Това колело трябва да е най-горе на самия шпиндел. После следва 'ножицата' там слагаш каквито и да е колела, стига те да стигнат до винта за резбите (най-долу). На винта за резбите в таблицата пише 48 зъба. Като винтовете са 2 (а) и (b).

                          Палиш струга и режеш резби...хахха. Малко е объркано ама тва е тая стара техника....автомати нет, манивели 45.
                          Е точно това ми трябваше Мерси много, малко е смахнат струга, но пък върши работа, каквото и да съм искал да си направя, без проблем... Може би е куц в две отношения, че няма разграфено/нониус/ и на хоризонталното подаване и бързия ход , както е на Ц11МТ, но не е болка за умиране
                          Аз се порових и намерих днес ръководство и гледах, как се реди лирата и понаучих нещо, утре ще си го принтирам, да го имам подвижно A пък в събота или неделя съм да го ръчкам
                          Със тая таблица си опростявам живота с много, като я гледам Значи за резба 1,25, ми трябва едно преходно колело м/у това на шпиндела и на нортена 113 зъба
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00061 Laminirane.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5640241
                          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 05-02-15, 22:29.
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Един въпрос : Ц8 СУ201 СУ203 СУ251 от един ранг ли са? И всичките ли са т...шак ? Мерих мислих Ц11 нема къде да сложа.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                              Един въпрос : Ц8 СУ201 СУ203 СУ251 от един ранг ли са? И всичките ли са т...шак ?
                              Ахъм, и ахъм. Все пак са по-малко ташак от доста други. C8C е най-добре.

                              Опитай да намериш C5 - горе/долу между C10/11 и C8 е. Има обява в "mashinite" за 1500лв. Поне на снимките изглежда приличен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Къде е обявата в mashinite? Намерих един който е със счупен вал на ремъчната шайба каквото и да означава това и както и да се отстранява. Иначе ц5 мога да побера максимум на 1000мм дължина. Иначе Ц5 и на мен ми харесва като компромисен вариант.

                                Ако е този от автосервиза преди доста време се продаде.
                                Последно редактирано от scandalo; 20-04-15, 16:30.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X