Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Тоя от автосервиза е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Продаден е поне преди една година този .
      А някой от форума има ли от тези унгарските Карт Е3n-01? Някакви мнения за него? В момента Бюджета ми е 2000лв за струг.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Предстои ми работа с неръждавейка (1.4541) на струг и фреза. Материала е кръгло фи 45. На струга част от дължината ще се свали на фи 38, ще се пробие централен отвор и ще се навие вътрешна резба 5/8 - 18, а на фрезата ще се пробие напречен отвор 32мм, ще се савли до полско с дебелина 26мм, и ще се обиколи отвън за да стане ухо за тампон за шпилката на амортисьор.

        Та, пробвайки днес една бегла стружка, нещо режима не ми хареса - или не съм подбрал пластина, или скорост или нещо от сорта - работих на 355 оборота с MWLNR:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suporte_torneamento_mwlnr-01.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5658350

        с пластина, с която си чегъртам и стомана 45, и S355, а в последствие свалих едни 7мм от опашката на HSS фрезата, с която ще пробивам окончателно дупката (32мм). Ама първо, едно ръбче на пластината замина изведнъж още като челосвах и не бях обрал докрай неравномерностите от рязането с ножовка, а после като завъртях пластината на друг ръб и пуснах надлъжната стружка, издаваше някакви странни звуци. Иначе като финиш става супер. Не изключвам ръбчето на пластината, което се счупи, да е било чукнато или частично повредено още преди да я сложа (случвало се е и друг път), но просто материала ми се стори нещо неестествен - не съм работил неръждавейка никога и не знам какво да очаквам.

        Та, има ли някакви тънкости при работата с неръждавейка? Така ли си шуми, или причината е в мен? С какво се смазва като се правят резби? Изобщо всичко, за което се сетите като особеност при работа с тоя материал, би ми било от полза.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Има пластини специално за неръждавейка . На струга я работя с пластини Кнукс и обилно охлаждане . Обикновено неръждавейките тръгват да се работят в границата 250 - 335 оборота . На фрезата с НSS инструмент още по ниски в границата на стоте оборота . Някои неръждавейки въобще не тръгват с HSS инструмент . По миналото лято имах много копане на неръждавейка купих две палцови фрези 20 и 25 мм на Цеатицит със сменяеми пластини та с тях носеха и много по тежък режим но пак с обилно охлаждане . За пробиване и нарязване навремето ползвахме улеинова киселина но тя изчезна от пазара отдавна сега ползвам един препарат в спрей на Бардал . При нарязване на резба неръждавейките раздуват много хубаво е да направиш проба на какъв отвор ще тръгне да се нарязва . Обикновено за резба М 8 отвора трябва да ти е поне 7 мм за М 10 9 мм .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Мдам, явно материала си е чепат за работа. А аз си мислех че е лесно. В крайна сметка ако нещо много ми се инати ще взема да го направя от дурал или ст45. Ама няма да се дам без бой де...

            ПП: За резбата взех свредло 14.25, ама май ще се наложи да взема 14.5, че даже и 14.75. Видях и каква геометрия на пластината иска - просто иска остър режещ ръб. И това ше пробвам. Все от 10-ина вида пластини ще накарам някоя да го реже читаво.

            То по-големия дерт ми е фрезоването. На струга и да споразя някой и друг режещ ръб на някоя пластина няма да е голяма драма. Мисля преди окончателното пробиване с 32 да го разпробивам от 15мм през 5 милиметра до 25, и после с 32 милиметровата фреза на минимално подаване. Охлаждане знаеш че нямам, но пък и за никъде не бързам. Само още мъдря как да го закрепя, ама ще измъдря нещо.

            Ти как би направил като последователност на операциите детайл като тоя? Разликата е че вътре е плоско, за тампон с външна периферия, и диаметъра на дупката е малко по-голям. Към момента на правене ще имам и въртяща маса вече.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:foxeyelet.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5658441
            Последно редактирано от sparkybg; 07-05-15, 10:32.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Това цялото , се прави и само на струг и е по-лесно!С фрезата ще се вкараш в ненужни приключения!
              Аз например почти не ползувам пластинчати ножове с сменяеми пластини. За неръждавейка Р30 ( К 30- рядко) запоени .На невисоки обороти. А охлаждане ползувам само при пробиването.Но успех!
              Последно редактирано от pgv64; 07-05-15, 14:13.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Сподели как, имайки предвид че планшайба нямам. Приспособление за правене на топки също нямам, а и така и не разбрах какво представлява, а сам нещо не мога да си го представя.

                То и за закрепването върху въртящата маса мисля едни изчекнати щуротии.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Тава оклъгление служи ли за нещо или е декоративно ? Приспособлението се търкаля някъде из шкафовете в работата утре ще се разровя да видя къде е . План шайба лесно ще ти дам да си свършиш работа ама ти кран нямаш а тя тежи пущината . Охлаждането ти е най лесното едно по голямо шише от веро и си готов .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Реялно сфера не ми трябва. Трябва ми цилиндър с дебелина на стената примерно 4мм, вътрешен диаметър 32мм, и ширина 26мм, перпендикулярен на оста на амортисьора.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ами , просто е. Използува се обикновен четирифлашков универсал , като едната челюст изостава спрямо другите три , един или няколко оборота и се подлага евентуално диаметрално ,подложка , така че и четирите челюсти да държат.Детайла е перпендикулярен на основната си ос по Фито.Когато работех като стругар-матричар навремето , често ползувахме такива тарикатлъци за по изчанчени детайли.И закръглението се прави спокойно на ръка без приспособления( е не е идеална свера, но близка и за целта е без значение).В общи линии е това.Навремето на ръка и с помощ на пила и шаблон правехме ябълки за тегличи и шарнирни блтове.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Ами , просто е. Използува се обикновен четирифлашков универсал
                        На трифлашковия с две по късно пуснати става по добре Ако вкопаеш и ябълката малко да не е точно по диаметъра направо на трифлашковия става.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Имам и такъв и онакъв универсал. Четиричелюстния е работил 2 часа през живота си, и макар и китайски го докарах до 3 стотни, което даже му е под спецификацията. Само дето сфера или дори близко до сфера на ръка ми е невъзмоцно да направя.

                          То ми е най-лесно да направя втулката с резбата, после да я заваря към втулката за тампона и да приключа въпроса. Ама ми се ще да е цял детайл - не ме питайте защо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            След като това външно окръгление е само декоративно спокойно можеш да не го правиш . Килваш на някакъв градус вертикалната глава на фрезата и обираш горните два ъгъла да не те дразнят толкова .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Като гледам R-а на детайла не е много голям и можеш да си направиш нож-калибър от кобалт(ние му викаме щирия).Добре е да си направиш шаблон(от дебел картон примерно) и да го изрежеш по диаметъра или да ползваш съчма която трудно ще намериш.Слагаш на шмиргела опропастен камък и наточваш кобалта по зададеният R от шаблона.Със отрезен нож обработваш грубо детайла и после с кобалта калиброваш,като ползваш обороти от 90-180 макс.Ако си перфекционист(щото ще останат леки деруги),ще трябва после да минеш със ситна пила до изчистването им и след това щкурка.Общо-взето не е кой-знае какво,иска се малко сръчност,лек проблем е материялаи кобалта със сигурност ще се хаби.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                ,лек проблем е материялаи кобалта със сигурност ще се хаби.
                                Слагаш ли каса бира? Щото на година съм правил по 1500 дюзи от неръждавейка само с кобалт и охлаждане!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X