Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
    ...отгоре през отвора за смазване...
    Къде го тоя отвор?
    Последно редактирано от sparkybg; 13-12-15, 19:48.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Къде го тоя отвор?
      На голямата плоча на ножодържача,там са три симетрични и един по средата,развиваш с отверка и накапваш до резбата.От там при завъртане си маже плочата долу заедно със заключващият механизъм.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ако имаш предвид това на позиция 13, то е водача на застопоряващия щифт. Отвън не може да се отвие - няма прорез за отвертка, резбата му е около 5мм от дължината, надолу е гладко и се навива отвътре. Това и на стария и на новия ножодържач:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nojodarjach5.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5694905

        В интерес на истината ми е много чудно от къде може да влязат боклуци вътре. Явно някога е работено с вода, както спомена някой по-горе. Или машината е стояла да я вали държда, макар че от такова нямаше следи. Като я купих не съм свалял ножодържача, признавам си без бой. А явно е трябвало, макар че надали щеше да има велика разлика спрямо сега.

        Освен чат-пат да отвивам единия болт на гайката горе, и там да капвам. Или просто да го махам и почиствам от време на време - сега като знам че няма нищо сложно ще е работа за 15 минути. То и с моето количество работа новия ножодържач ще е последното, дето ще се скапе по тая машина....
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Отвиваш един от трите най-горни болтчета (№12)и сипваш масло, после въртиш централният винт вляво, в дясно и пак наливаш и така докато спре да поема. Аз така си смазвам и нямам проблем. А на въпросната шпилка 13 имам прорез за отвертка.На снимката която съм направил се вижда.
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            То прореза хубаво, ама тя при мен неможе да се отвие навън. Отвива се само навътре. Дори да и направя прорез - като я отвия ще изпадне и ще ме кара да отварям ножодържача. Вероятно има нещо побългарявано при теб, знам ли...

            Явно ще е през горните болтчета. Щифта няма да се смазва така, ама пълно щастие явно няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              При мен тоя щифт липсва,явно е имало преди мен труд и творчество.Та там имам завит 8мм болт,отвивам и наливам масло докато спре поема.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151214_145622.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5695003
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                При мен тоя щифт липсва,явно е имало преди мен труд и творчество.Та там имам завит 8мм болт,отвивам и наливам масло докато спре поема.
                То може и по-добре да е така. Като наливаш там, пълниш дупката в шифта. Като отвиеш да завъртиш и после стегнеш, пружината вади по малко масло от дупката и смазва щифта. Сипаното масло смазва и всичко надолу, като в крайна сметка изтича окончателно през дупките за болтовете, с които се стяга основата на кръстатия супорт.
                Последно редактирано от sparkybg; 15-12-15, 09:53.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Аз го пълня вътре ножодържача с грес .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Като стана въпрос - преди седмица си напълних главата на фрезата с диференциално масло до средата на пробките, и очаквах да текне като лейка. Да ама не - не тече. Явно тече само когато се смаже долния лагер с масло през пробката. ПО тоя повод все-повече клоня към варианта да набухам тоя лагер с грес, предвид че не е със семеринг, а с О-пръстен, който просто няма шанс да уплътнява масло без да протече за дълго.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ами под зъбното колело на шпиндела има една маншета, ако е повредена ще започне да минава масло от плискането, от там отива в ролковия лагер и после ставаш на петниста хиена
                      Аз не съм гледал документацията на моята фреза защото няма такава, но мисля че ролковия лагер трябва да е смазан с грес.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Документация за главата на ФУ321/251 също няма. Има каталог с чертежи и резервни части, но къде с какво се смазва така и не съм намерил. За самата фреза има, но за главата - не.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Лагерите на щпиндела се смазват с грес,а маслото е за короната и пиньона.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            И горния ли е с грес? Реглажната му гайка (на чертежа изглежда върху него) ли трябва да отвия, за да го смажа? Горе е съчмен, радиално-аксиален, под него е чисто аксиален - той предполагам се смазва от маслото, защото не виждам да има някакъв друг достъп за смазване? Из темите някой твърдеше че и най-горния (аксиално-радиалния) се смазва от пръските масло от зъбното колело на шпиндела. Масльонка има само за долния лагер, който или е двуредов ролков или са 2 едноредови, ролкови (снимката на чертежа не е до там ясна че да преценя).

                            ПП: Изрових някакво ръководство. Явно някой ми го е пращал, и после съм забравил. С грес се смазват само най-горния и най-долния. И тая работа ще свърша.
                            Последно редактирано от sparkybg; 16-12-15, 16:06.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Долния NN3014 К а горния е 7209,това са 251.Сваляш ламарината от горе и смазваш,масло до него не отива.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Малко встрани от сегашните ви дискусии, но я вижте това:



                                Баси струга...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X