Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    В ЗММ Металик в Пазарджик правят такива ремонти на стругове (поне до преди десетина години когато последно ходих там),тогава имаше оставени 2-3 струга за шлайфане на паралели явно си е заслужавало да се ремонтират.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Не е останало много от ЗММ Металик Пазарджик .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        WOOOOW вижте на какво попаднах докато се ровя из нета......
        https://www.youtube.com/watch?v=5pjyMA86O4Y ремонт на същия струг като моя...
        https://www.youtube.com/watch?v=AV3A2qY7xOM пак ремонт на струг. Тук ме впечатли начина, по който стържат задното седло!
        https://www.youtube.com/watch?v=8rdu4ueI9vc ........ нямам думи


        Някой знае ли как се казва линеала, с който проверяват паралелите?
        Каква е синята пастата, с която мажат паралелите?

        https://www.youtube.com/channel/UCnJ...vfLsKq2ZSO8oGQ Това е образователен канал на руснак за стругарството! От тук трябва да започне всеки начинаещ (де да бях попаднал на него преди време.....)

        https://www.youtube.com/channel/UCaA...acTm8aXdJx8_yQ а това е канал на човек, който прави самите ремонти...
        Последно редактирано от graf_fon_kochev; 07-12-15, 18:28.
        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Има ли някой който си е оправял струга или всички си караме чекръците?.....хехехе
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Моя значимо износване на паралелите няма. Само долната шейна му е кусура, ама там с шабър не го виждам - трябва да се отнемат сигурно 2 десети. Като бутна шейната в средно положение, за да обера луфта клина излиза със 6-7 сантиметра отзад.

            и.... таман се наканя, и някои ми поръча да му правя нещо. Иначе съм набавил и фрези и всичко. Имам и куп машини с равни плотове на същото място. Остава да си пусна охлаждането и просто да преместя плочата на супорта върху фрезата. И така откак го имам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
              Има ли някой който си е оправял струга или всички си караме чекръците?.....хехехе
              Имам леко износване на паралелите почти до универсала,не съм го мерил но не ми и пречи,така го вземах.Просто ако работя вал на център коригирам с центъра за успоредност на вала.

              P.S.Ако видя някой с ъглошлайф да приближава на по-малко от два метра от струга,ще му взема мярка за шапка с въртока...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение

                P.S.Ако видя някой с ъглошлайф да приближава на по-малко от два метра от струга,ще му взема мярка за шапка с въртока...
                Дааааа

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Моя значимо износване на паралелите няма. Само долната шейна му е кусура, ама там с шабър не го виждам - трябва да се отнемат сигурно 2 десети. Като бутна шейната в средно положение, за да обера луфта клина излиза със 6-7 сантиметра отзад...
                  Става бре. Не е чак толкова много. Според мен, по-големия проблем е да се намери "право нещо", по което да се дялка със шабъра.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Става бре. Не е чак толкова много. Според мен, по-големия проблем е да се намери "право нещо", по което да се дялка със шабъра.
                    Е то нали идеята на шабъра е да изправи криво нещо. Иначе горе споменах - имам равни масивни чугунени плотове върху 5-6 машини наоколо, та за проверка с мастило грижи няма.

                    Ще фрезовам минимално всичко криво. Друг начин не виждам. Да правя подложки/накладки - не, мерси. На тая шейна така или иначе не се налага - просто ножодържача ще слезе с някоя и друга десета надолу. А и нов клин така или иначе трябва да правя - някой умник е изкривил стария. Всички повърхности ще се работят с една и съща фреза, така че повърхностите би трябвало да си паснат перфектно. После вече ако трябва притриване/припасване с цел заглаждане (не знам дали само на фреза ще докарам нужндата гладкост), ще го мисля.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение

                      P.S.Ако видя някой с ъглошлайф да приближава на по-малко от два метра от струга,ще му взема мярка за шапка с въртока...
                      То за това навремето един мой преподавател казваше че при нас са допуски и сглобки а при руснаците пропуски и сглобки
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        И в духа на последните постове.....се сдобих с:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12325438_1071908586174101_514971687_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5694625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12355157_1071908622840764_1659979892_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5694626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12355226_1071908659507427_1479628530_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5694627
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Трябва ти ей такава преходна втулка.
                          [ATTACH=CONFIG]841159[/ATTACH]
                          Остава да споделиш и от къде да я намеря. Питах Румбата, каза че трудна е работата. Намирам я в каталога на ЗММ-Сливен, ама от тия ЗММ-та за да купиш нещо трябва да им правиш оборот от по 10 бона месечно, минимум, за да ти обърнат внимание.

                          Конуса на моя струг е метричен 80мм, или поне така пише в книжката. Срам не срам - изобщо не ми дойде на акъл че там има конус.

                          Едно преходче от метричен 80 към морз 5, слагам си бракувания център, заварявам му 15-ина сантиметра тръба, престъргвам, шлайфам, и финната работа е свършена. Подвижната част със захватите за метчици и плашки вече е съвсем лесна работа - може да взема хромирани тръби за цилиндри и да ги стържа отвътре само където е захвата за патронника.
                          Последно редактирано от sparkybg; 09-12-15, 18:57.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Конуса на моя струг е метричен 80мм, или поне така пише в книжката. Срам не срам - изобщо не ми дойде на акъл че там има конус.
                            Ами що не пита бре,всички имат!Мислих си,че знаеш,втулката вътре е морз-5,не ти трябва преход,това на снимката е мъртъв център(морз-5),ползва се за валове при които има поредица от операции и трябва да се обръщат.Осигуряването срещу приплъзване става със сърце.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Едно преходче от метричен 80 към морз 5, слагам си бракувания център,
                            Заваряваш си там каквото,набиваш във шпиндела и си ти.По-точно от това няма накъде.
                            За преходна втулка питай Станьо(говореше за някакви арменци и битак),моята я взех заедно с мъртвият център и други джунджурии от вторични.Ако не намериш,свиркай-ще ти я дам да си свършиш работата.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Ами що не пита бре,всички имат!
                              Някога знаех, ама как ми е излязло от акъла - на знам.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Мислих си,че знаеш,втулката вътре е морз-5,не ти трябва преход,
                              Тъй де, трябва ми преход от метричен 80 към морз 5. Мъртъв център на морз 5 има има на много места. И без друго е добре да имам, та и с това ще се сдобия. Таман покрай това ще отворя и почистя универсала, че му е крайно време.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Заваряваш си там каквото,набиваш във шпиндела и си ти.По-точно от това няма накъде.
                              Именно де. Като ми показа центъра с преходната втулка всичко ми светна, след като се сетих че там е конус.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              За преходна втулка питай Станьо(говореше за някакви арменци и битак)
                              В събота и без друго се канех да отида, че ме е обзела мания да си попълвам комплектациите на струга и фрезата с това-онова.
                              А намерих и на други места - Инсметал, Инструменти-Илиев, Кентавър. Утре ще звъня телефони - все някъде трябва да я имат, при положение че струга ми е един от най-масовите.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Утре ще звъня телефони - все някъде трябва да я имат, при положение че струга ми е един от най-масовите.
                                Не съм се напрягал да мисля какъв е външният конус,но си пасва идеално,става на колега с С-10 и си мисля,че е универсална.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X