Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    От къде да си намеря шаблон за заточване на ножове за резба? Днеска правих резба М24 и накрая да калибрирам с плашката. Да обаче ножа ми е заточен с по-малък ъгъл от 60 градуса и се получи че плашката трудно премина за да калибрира. На малки резби не съм имал проблеми, но там плашката си реже без проблеми.
    Като точа ножовете за резба по принцип вземам нов болт с голям диаметър и налагам на резбата, но явно не получавам добри резултати. Отделно че дължината на болта ми беше 500мм и в средата от натиска на ножа ми се изкривява детайла и дълбочината на рязане е по-малка. Направих го болта, но с много мъка.
    С една дума ти казвам: rumbata.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Тоя уж ме уверява, че струга бил в мн добро състояние, но знам ли?А ц8 не е ли т...шак струг?

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        С-8 ако е в добро състояние и пълен комплект лира,си е много добър струг.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
          А ц8 не е ли т...шак струг?
          Съвсем е сравним по ташакост с обсъждания. Даже така като гледам унгарското творение, май бих предпочал C8-ца.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Наистина ли са сходнен клас стругове? Ако е така то наиситна Ц8 е по-добре поне части за него могат да се намират, а и инвентар.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Инвентара е един и същ. Иначе за частите е така. Просто си намери читав.

              Виж ако беше ТОС от подобен клас и в добро състояние, щях да гласувам с 2 ръце за него.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Както каза Петров , С8 е по-добрата инвестиция. Да не говорим ,че за "карта" трудно ще намериш нещо, ако ти трябва . Докато за С8 има и части и всичко все още. И той е една много добра машина ,ако е в запазено състояние.Все пак решението си е твое .Успех !
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Доверявам се на по-опитните от мен. Аз се хвърлих на него понеже като габарити ми е точно каквото търся. Има голям набор от резби, а и си мислех, че е доста точна машина, но явно съм бъркал .

                  П.С - Благодаря за пореден път за адекватните мнения. Ако някой знае да се продава някъде читаво стругче пишете моля.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                    а и си мислех, че е доста точна машина, но явно съм бъркал .
                    Ама та си е точна бре, стига да е в добро състояние. Ама за същите кинти с малко търпение би трябвало да намериш почти перфектен C8C според мен.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Аз съм търпелив човек ще си чакам . Но точно от тук съм чел много, че от Ц8 точност не може да се очаква кой знае каква понеже било учебно стругче. Ц11 ми идва мноооого голям.
                      Колко kW е мотора на Ц11. Един Ц11 на 1м би ми бил супер.
                      А какъв е плюса на C8C от другите C8?
                      Последно редактирано от scandalo; 22-01-16, 10:01.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Имах допир около година, година и половина, със E2N-750, ползвах го за неангажиращи работи, рядко се е налагало нещо нетипично да се прави, но си работеше добре и всичко беше добре, да не говорим на колко години е, на времето е купуван чисто нов, но с тази лира........ Работих и 1 семестър на Ц-11MT, ами сравнение не може да има, никога....... Та моя съвет е ако имаш възможност и място, Ц11 си заслужава
                        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 22-01-16, 10:40.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Аз да питам, какво върши големото търкало отпред (това с двете дупки върху него):


                          ПП: Това ако няма съединител или някакъв негов еквивалент (ток, хидравлика), от всякъде ще предпочета C8-ца, която, като изключим бързия ход, си има почти всичко като на голям струг.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            На този струг не знам това търкало за какво е, но имаше едни стругчета на които има такова търкало което вътре свива и разпъва едни вариаторни шайби с които се менят оборотите на шпиндела директно още от ел. двигатела. Бе един вид скоростна кутия, но тук може и да не е за това.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Търкалото е точно вариатор. Мисля, че можеше да променя оборотите на шпиндела в интервал от -15% до +15% от установените обороти. Не знам до колко е полезна такава промяна на оборотите, но щом са я сложили сигурно има.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз също бях пред избора между Карт и С8, като в крайна сметка взех българския и не съжалявам. За неща, които се вместват в габарита му си е ОК. Наистина изнервящо е, че няма бърз ход, но в крайна сметка не правя серийно производство. Като ми дотрябва голяма машина, ползвам С11 на съседа.
                                Някой знае ли, къде мога да намеря ножодържач за 8? Моят е със заваряван такъв. Реално не създава проблеми, но ме дразни.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X