Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Гледах го,на тия двамцата не им мърда поне месец да го очегъртат тоя дингил.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Малко встрани от сегашните ви дискусии, но я вижте това:



      Баси струга...
      Тоя си го пускам ако не съм пил кафе и съм сънен. Ако съм пил, си пускам тоя.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Гледах го,на тия двамцата не им мърда поне месец да го очегъртат тоя дингил.

        При такива детайли време не се гони когато стане тогава . Искам да им видя шублера с който го мерят
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Има ги такива. Ей ти още един. Виж ква стружчица са му пуснали. И нож със сменяема пластина.
          https://www.youtube.com/watch?v=dsSo5qOGk6c
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            На времето в стария завод двата водещи вала на сушилните бяха дълги 5 метра с лагерните опашки и тежаха към 3 тона и то при положение че бяха кухи . Наварявахме лагерните опашки и ги стържехме на С 13 правен по поръчка за нас с междуцентрово разстояние 5 метра . Лагерните опашки бяха някъде към 180 - 200 мм и дълги около 400 мм . Една стружка на навареното минаваше за повече от 2 часа. Единя вал го работехме от двете страни обикновено за поне 3 - 4 дена . Една сушилна имаше два такива вала а в завода имаше 4 сушилни . На тая дължина за да няма провисване се слагат специални ролкови подпирачи . Като се стържат валовете на турбините за централите или се стържат без прекъсване или като се спре машината вала се подпира веднага защото освен че увисва почва да подбива леглото в центъра . Всичко това са стотни ама при вал който ще се върти примерно с 5 - 6 000 оборота в минута е много .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Колегите ремонтират в момента С13 с 5 м междуцентрово,доста е дълъг.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Къде е да не е нашия Като разбутаха завода го купи един познат и май отиде някъде по търновско .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Във Враца има на две места Полски стругове ПОРЕБА с по пет метра работна дължина. Мисля че не е необичайно. Единя е в циментовия завод Бели извор, другият е в химко Враца механичен цех.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Мисля че дойде от Сливен.Във Враца в ЦЕНТРОМЕТ има още по дълги стругове мисля че бяха АТЛАС И ШКОДА.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      От къде да си намеря шаблон за заточване на ножове за резба? Днеска правих резба М24 и накрая да калибрирам с плашката. Да обаче ножа ми е заточен с по-малък ъгъл от 60 градуса и се получи че плашката трудно премина за да калибрира. На малки резби не съм имал проблеми, но там плашката си реже без проблеми.
                      Като точа ножовете за резба по принцип вземам нов болт с голям диаметър и налагам на резбата, но явно не получавам добри резултати. Отделно че дължината на болта ми беше 500мм и в средата от натиска на ножа ми се изкривява детайла и дълбочината на рязане е по-малка. Направих го болта, но с много мъка.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ползваш някоя от големите стъпки на пластините на резбомера . До сега резбовите ножове цял живот ги точа на око и проблеми няма .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          От къде да си намеря шаблон за заточване на ножове за резба? Днеска правих резба М24 и накрая да калибрирам с плашката. Да обаче ножа ми е заточен с по-малък ъгъл от 60 градуса и се получи че плашката трудно премина за да калибрира. На малки резби не съм имал проблеми, но там плашката си реже без проблеми.
                          Като точа ножовете за резба по принцип вземам нов болт с голям диаметър и налагам на резбата, но явно не получавам добри резултати. Отделно че дължината на болта ми беше 500мм и в средата от натиска на ножа ми се изкривява детайла и дълбочината на рязане е по-малка. Направих го болта, но с много мъка.
                          Понякога плашката ако е затъпена, даже и нови има които си не режат, и колкото и малко да им оставиш за калибровка, задират и съсипват резбата. Така че при твоя случай, ъгъла на ножа не е от толкова голямо значение. Трябва също и мазане, предполагам знаеш с каква смазка става най добре.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Плашката е била гадна, или стоманата е била закалена или твърда. Аз си режа до M20 в стомана 45 само с плашка безгрижно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Здравейте момчета.
                              От доста време не съм се мяркал и не съм писал.
                              Утре ще ходя да гледам едно стругче искам съвет да кажете какво да гледам и за какво да внимава.
                              Става въпрос за Карт Е2Н продава се в olx.bg за 2000лв + транспорт 250-260 лв та си дойде на 2200 - 2300лв, но няма значение
                              интересуваме някой има ли допир до подобен струг? Надеждна машина ли е и може ли да се работят средни детайли с добра точност?
                              То е ясно, че всичко зависи от състоянието на машината де, но все пак ако някой има наблюдения ще съм много благодарен да сподели мнение.
                              Освен износване на паралелите и луфтове по шейната какво да проверя? Да проверя ли дали като престъргвам детайл прави конус?
                              Колко стотни десети има биене? Колко е нормално да бие примерно на опашката на свредло? Как да преценя дали има износване на паралелите?
                              А самия луфт по шейната само с клатене ли се лови? Доста съм бос за това са всички тези въпроси.
                              Благодаря предварително утре вечер ще пиша резултат.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз имам Е1Н....машините са редки за нашите ширини и обикновенно са убити от бой...с думи прости ...за тия пари си купи С8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X