Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Младежи, питането ми е някой има ли идея откъде да намеря тази анджъклама?
    [ATTACH=CONFIG]849074[/ATTACH]
    Това е вал от супортната кутия на С8М, който се зацепва в рейката и и движи супорта по паралелите. Навсякъде, където ходих и питах ме гледат като голям камък, все едно търся части за Опел Блитц в плод-зеленчук.
    Някога във всеки по-голям град имаше ЗММта..
    Дотам ли го докарахме?
    Мислех си и за изработка, но освен стъргането и нарязването, има и шлайфане и термообработка, та цената за единична бройка едва ли ще е поносима. Мислех за вариант наваряване на счупените два зъба, но си е цигания. Освен това на шийката зад колелото има износване около 0,1мм, което води до неприятна хлабина. Тя е следствие от немазане и махане на маслопроводния шнур.
    Разглобил съм цялата кутия и за радост, това е единственият проблем. Причиних го аз. Оказа се че недобра идея, едновременно да гледаш дете и да стържеш нещо на самоход...
    ЗММ Металик Пазарджик http://www.metalik.com/ . Другия вариант е да го направим при нас .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Дай размерите на детайла.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Има в Овча купел един майстор (Васко) , занимава се с изработка на зъбни колела. Ако не намериш решение ще му потърся телефона и ще ти го дам. Прави вякакви зъбни колела за скоростни кутий и други.Успех.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          АС- 4 - е свръзката в твоя случай -органична.
          АС-4 е вида на диамантените зърна, не е вида свръзка.
          от АС - Алмаз Синтетический.

          В2-01 е свръзката /органична в случая/

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            АС-4 е вида на диамантените зърна, не е вида свръзка.
            от АС - Алмаз Синтетический.

            В2-01 е свръзката /органична в случая/
            Прав си, не догледах
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              http://olx.bg/ad/2br-strug-i-freza-z...tml#c68f1de6df
              Една обява колеги. Цените ми се струват подарък.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Някой има ли идея от размерите и на двете машини? Тоест колко място ще ми трябва за да ги поместя?
                Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                0884837709
                0878383528

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Освен да ги наместиш, трябва да ти остане място и за работа и обслужване.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Струга е невероятен боклук . По скапана машина българското машиностроене не е произвеждало .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Струга е невероятен боклук . По скапана машина българското машиностроене не е произвеждало .
                      Аз пък пред едно С8 сто пъти бих предпочел този струг. Като се има предвид и цената разбира се.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Аз пък пред едно С8 сто пъти бих предпочел този струг. Като се има предвид и цената разбира се.
                        Ако го видиш на живо какво представлява няма да го доближиш на 10 метра . По назад някъде в темата има снимки на един такъв дето му правих едно зъбно колело в редуктора . Тая година го писах за бракуване .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Благодарение на информацията от колегата "Спарки" си поръчах и вече имам нови болтове за ножодържача.На старите профила на резбата бе станал като трион ,толкова бяха смачкани. Новите са по 3лв и стотинчета бройката с ДДС и не си заслужава да си играе човек да ги прави. А ножодържача е закален и не бяха мръднали леглата с резбите.Сега не хлопат в леглата а си вървят мааазно ,мазно .Ето новите 7 плюс един от старите който беше сменяван скоро и е нов :
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nojod-1.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5703040
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            И аз съм с нови но са като твоя стария, с по дълъг четириграм. Не знам материал ли им се е свидил какво ли но тези новите са плитки и по лесно разгават ключа и по се клати в тях, е това не им харесвам само.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ей го,със сделани болтове,на крайните позиции резбите бяха доста износени и съм ги правил в плюс.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160128_172117.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5703086
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Станали са екстра. Сигурно и аз щях да си поиграя ,но като видях че леглата почти не са мръднали , реших,че не си заслужава ,щото новите са по 3 лв и малко и са термообработени.А щях да дам само за термообработка и бензин за разходки повече.
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X