Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    A, на струга ваната си стои. Не че ми харесва особено де. Чини ми се че трябва по-голям наклон и нещо, удържащо стружките, че да се изцеждат по-добре.

    На фрезата долу може да се направи късъм тава. Само около корпуса на ботуша на вертикалния винт ще има заигравки, ама съм го измислил, или поне така си мисля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      При мен оператора на декела работи само с такава . Продуктите на Бардал ги пазаруваме от фирма Про Спиид познаваме се от доста години помагали сме си за доста неща и ползваме някакви отстъпки .
      Е от там де. Доколкото знам, няма друг вносител по нашите ширини...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...А на класическия борьол точно това не му харесвам - става ръжда и смрад невероятна, пък аз работя от дъжд на вятър. Ама щом казвате че тоя на Бардал е ОК, може и да пробвам...
      При мен, проблемът с ръждата се реши трайно.
      Другото което ми хареса е, че като се изпари водата, остава фин мазен филм, докато от българският оставаше лепкава гняс и ръжда.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Тюю, таман уж се бах кротнал (ъъъ, така де, почти), сега разни помпи, маркучи и други подобни ще ме карате да мисля.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Е от там де. Доколкото знам, няма друг вносител по нашите ширини...
          Няма само те са . Продуктите са им оригинални . Двигателните и другите масла също са им много добри . Добавките за горива определено са много по добри от кастролските по бензиностанциите . До сега каквото съм взел от тях не ме е разочаровало като качество . Баш шефа Н.З. не обича да си прави експерименти с името си .
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Тюю, таман уж се бах кротнал (ъъъ, така де, почти), сега разни помпи, маркучи и други подобни ще ме карате да мисля.
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Охлаждането е хубаво нещо много пести инструмент . Реално погледнато и българския борьол много проблеми не създава . Като приключа работа удрям една четка на стружките и поне до сега нещо чак толкова да ръждяса не ми се е случвало . Ръждясва ако се отвея и оставя стружките няколко дена .
          Последно редактирано от sek.1; 25-05-15, 04:35.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Пробвах спрея. Мирише гадно, но работи. Поне на фрезоване де - разликата е осезаема. Финиша с гладка фреза е почти огледален, а при царевица и като си стегна паралелите на масата отбиване практически няма. Като връщам обратно за следващия пас от инструмента не се чува нищо, нама го и лекото вдлъбване в началото и края. Днес бачках на 100 оборота с царевица и финишна 28мм, на пасове от половин милиметър и подаване 24мм/мин. Детайла (цилиндър 45мм, от който свалих двустанно по 9мм), след това, макар и топъл, се държеше нормално с ръка, тоест не е бил по-топъл от около 50-55 градуса.

            Ще го видя и на пробиване как се държи тия дни.

            Ще видим и като си стъкмя охлаждането как ще е хавата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Здравейте колеги ,
              скоро си купих струг TOS SV 18 RA имам някаква документация (само чертежи) за него но нямам никакви описания . Някой има ли по-обстойно описание на машината ? По-точно ме интересува вала от който се включва шпиндела, има един досаден луфт и искам да го махна .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от NDimi Преглед на мнение
                Здравейте колеги ,
                скоро си купих струг TOS SV 18 RA имам някаква документация (само чертежи) за него но нямам никакви описания . Някой има ли по-обстойно описание на машината ? По-точно ме интересува вала от който се включва шпиндела, има един досаден луфт и искам да го махна .
                Те ти мануала.

                В секция SOUSTRUHY.
                Последно редактирано от dedoKoko; 08-06-15, 11:45.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Благодаря за бързия отговор, но не виждам линк

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    А бе може да не му е точно тук мястото,но искам да попитам пък ако може някой да покаже как се работи с подвижен люнет,че едно е да си чел,а друго е да си работил. Пробвах ама нещо не ми се получава.
                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      https://www.youtube.com/watch?v=dZdqp5IfBOg
                      И една импровизация.
                      https://www.youtube.com/watch?v=kbcNlpZ_nCI

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        На видео клипа материала е обработен и има равна повърхност,а при мен се налага да се обработи материал с груба повърхност. При това положение люнета къде трябва да върви.Дали не трябва ножа да се изнесе пред лапите на люнета за да може да се обработи грубата повърхност на материала и лапите да контактуват на гладка обработена повърхност с правилен диаметър.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Опорите(лапите) вървят малко след ножа на вече обработена повърхност.Опорите трябва да са направени от материал който издържа на триене ,а най добре да са оригиналните от завода производител мисля че матриала е чугун.И задължително мазане в зоната на триене.Ако струга е с износени паралели колкото отиваш към износената зона натиска на горната опора се увеличава.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Той си знае Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img383.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5669577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img384.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5669578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img385.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5669579
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Те ти мануала.

                              В секция SOUSTRUHY.
                              Първоначално публикуван от NDimi Преглед на мнение
                              Благодаря за бързия отговор, но не виждам линк
                              Извинявам се на колегата НДими.
                              Сега видях запитването. Поствам отново линка:
                              Те ти мануала.

                              В секция SOUSTRUHY.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Благодаря колега!
                                Документацията е супер ! Нмакерих на руски в chipmaker.ru и я качих в другата тема . Само маслата не са ми ясни .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X