Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    С нож Колесов (45 градуса) обираш излишното . С въртене на ножодържача променяш ъгъла и така накрая остава много малко да обереш с профилния нож . Някъде трябва да имам и твърдосплавен профилен нож правих го на времето от голяма пластина на нишковата ерозия .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Относно олеиновата киселина - зехтина съдържа до 80% олеинова киселина. Обикновеното олио също съдържа, но по-нисък процент.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ще го пробвам .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Относно олеиновата киселина - зехтина съдържа до 80% олеинова киселина. Обикновеното олио също съдържа, но по-нисък процент.
          За нарязване на резба в неръждавейка най доброто е ...овча лой...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            В лойта може да се разтвори сяра на прах, става още по добре. Специално при пробиване със свредло и нарязване на резба с метчик.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Сярата каква роля играе при смазването в процеса на нарязване и пробиване.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Та ето ви задача с повишена трудност от едно хлапе правим конус на ексцентрик без планшайба който позна как черпя бира

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150515_234417.jpg
Прегледи:2
Размер:94.7 КБ
ID:5661050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150515_234421.jpg
Прегледи:2
Размер:83.4 КБ
ID:5661051

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ето го на практика принципа който колегата каза реших да пробвам без план шайба с универсала просто сложих един нож да изместя центъра и направих извращението с конус като болт на шенкел

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150515_234417.jpg
Прегледи:2
Размер:94.7 КБ
ID:5661052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150515_234421.jpg
Прегледи:2
Размер:83.4 КБ
ID:5661053

                  ПП падам си малко простичък бачкам на струг от 4 години приемам съвети секви

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    http://vbox7.com/play:a33b4642ea
                    ЕТО ТОВА Е ДА ИМАШ ФАНТАЗИЯ
                    ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Това неръждавейката се оказа баси кривия метериал за работа. За струговане - стругова се, горе-долу прилично се и фрезова странично с царевица 28мм, на пасове от по милиметър, 200 оборота, и минимално подаване. Ама един отвор фи14мм с дълбочина 45мм на струга го пробивах половин час, а после се наложи и да го разширявам до 15 което беше все едно пробивам наново. Резба до дъното така и не успях да нарежа - и двата номера метчици просто спират в един момент, около 5мм преди да стигнат края, и каквото и да правя, по-дълбоко не искат да режат. Вероятно има някакво закалено място там, или при пробиването съм свършил тая работа.

                      ... вярно, със свинска мас или овча лой не стигнах да пробвам, ама и това ще се пробва.

                      Това и не подлежи на рязане на струга, поне с ножа, който имам, та явно ще върша и тая работа на фрезата с диск за рязане.

                      Отделно стружките са остри, та остри. Заклах си единия пръст и от инкаква раничка потече, все едно съм го отрязал, едва ли не.

                      Абе шоу беше днес. Поне откъм струговане и фрезоване и хванах цаката. Нямаше цвилене и други шумове. Просто е наложително пластината да се вкара в режим, което значи и стружка и подаване да са като минимум такива, че режешия ръб да работи както е предвиден. Но пък излизат едни пружини - ум да ти зайде. От тях се и порязах.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Резба до дъното така и не успях да нарежа - и двата номера метчици просто спират в един момент, около 5мм преди да стигнат края, и каквото и да правя, по-дълбоко не искат да режат. Вероятно има някакво закалено място там, или при пробиването съм свършил тая работа.
                        Нормално подвеждащата част на метчиците не реже . Ако е толкова на зор да нарежеш резбата до края трябва да изчистиш подвеждащата част на един втори метчик . 200 оборота на царевица в неръждавейка са много .
                        Последно редактирано от sek.1; 24-05-15, 06:09.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Нормално подвеждащата част на метчиците не реже . Ако е толкова на зор да нарежеш резбата до края трябва да изчистиш подвеждащата част на един втори метчик . 200 оборота на царевица в неръждавейка са много .
                          Челото на метчика не опира в дъното на канала. Това имах предвид. Спира примерно на 6-7мм от него, и то спира така че все едно е опряло, въпреки че не е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            200 оборота на царевица в неръждавейка са много .
                            Пробвах и на 160. И в двата случая няма сини стружки, няма някакви извънредни шумове или друго от сорта. И в двата случая подаването е 12.5мм/минута. Просто си трупа дребни стружки под детайла и толкоз. Детайла се нагрява до към 70 градуса. Ширината на частта, дето се фрезова е около 40мм.

                            На колко според теб трябва да го работя?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              От личен опит съм хванал че поне старите български царевици живеят по дълго в ниските обороти при по твърдите стомани и гледам да не ги насилвам над 100 оборота . Щом работи добре карай ги така .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ама то това не е твърдо. Даже е по-мако от стомана 45. Ама е жилаво. Абе знаеш.... На струга ножа изкарва едни пружини, ако не прекъсвам подаването чат-пат, ще изкара цялата стружка на една дъъъълга пружина, която даже не е потъмняла сериозно. Нищо общо като държане с твърд или закален материал. Предната седмица престъргвах опашката на една HSS фреза, та имам представа как се държи твърдо.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X