Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Добре де, когато имаме да правим шпилка със два различни размера на резби/8 и 10/, как се процедира? Единия ясно, по каналния ред, но след като сме нарязали резбата на едната част, другата? Захващаме универсала за резбата, или има специални приспособления?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Най лесно е на една база и после режеш!!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Нещо не можах да те разбера
        След като съм направил, 10сте милиметра, и трябва да режа 8те, трябва да захвана външния диаметър на резбата в универсала, та това ми е мисълта, ако го стегнеш силно, може да се деформира и пак трябва да я калиброваш с плашката, ама с неясен резултат, ако я стегнеш малко и при нарязване превърти, резбата отива на кинo
        Естествено, почти винаги м/у двете резби има място, но ако няма как се процедира, примерно някаква специална шпилка ?
        Не, че съм опрял до правенето на тази работа, но просто се зародиха съмнения и реших да питам как стои въпроса
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          По дълго парче материал ,нарязваш и двете първо 8мм после стъпало и 10мм и накрая режеш

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            По дълго парче материал ,нарязваш и двете първо 8мм после стъпало и 10мм и накрая режеш
            Като през цялото време псуваш малоумния конструктор, дето е измислил такава шпилка-чудо

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Една втулка с две гайки от двете и страни и ловиш втулката в универсала. Въпрос на фантазия.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Като през цялото време псуваш малоумния конструктор, дето е измислил такава шпилка-чудо
                Обаче трябва да го псуваш така конструктивно,нали...та да се сетиш да си направиш процепена втулка със съответната резба,която да стягаш в патронника...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ето и други варианти https://www.youtube.com/watch?v=0537L6_3Pkk

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Правиш една втулка гайка дълга към 40 - 50 мм с по големия размер и я разцепваш от едната страна с ножовката . Правиш първо тази резба навиваш я във втулката и я стягаш в универсала . После стържеш и нарязваш на воля . Това си заслужава ако имаш да правиш повече бройки и работиш пооперационно .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Като през цялото време псуваш малоумния конструктор, дето е измислил такава шпилка-чудо
                      Руския конструктор е сложил нещо подобно, на уаза за главините, до колкото знам

                      Мерси Колеги за информацията
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Руския конструктор е сложил нещо подобно, на уаза за главините, до колкото знам

                        Мерси Колеги за информацията
                        На уаза,доколкото си спомням,са различни стъпки на еднакъв диаметър.Понеже едната половина в чугун не държи,пък фланеца на полуоската е достатъчно изпилен с цел - "пестене на тегло"...пък и няма пробиване...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Ако стегнеш 2 гайки на шпилката, и хванеш с универсала за гайките обикновено става.
                          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                          0884837709
                          0878383528

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                            Ако стегнеш 2 гайки на шпилката, и хванеш с универсала за гайките обикновено става.
                            Става ако не се разминават страните на гайките и с гайките има опасност от получаване на несъвпадане на осите на двете резби. Аз ако ми трябва да правя шпилка с две резби обикновенно си купувам болт с необходимата дължина с цяла резба и една гайка. Стягам на главата на болта и гайката и правя само малката резба. После си отрязвам главата на болта. Другия вариант е нарязване на двете резби едновеременно. Трети вариант е да се остави едно освобождение между резбите ако позволява и на него се стяга.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Някой знае ли каква е дължината на Ц11М х 1000? И ширината? Искам да преценя дали ще мога да го ползвам на желаното от мен място .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Дължината е 2м максимум и около 80 см ширина на тавата за стружките .
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X