Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Днес е петък и при нас е пазарен ден. Ето новата ми придобивка 60л, . Работи перфектно, но........има 3 дупчиции най-отдолу на бутилката. Някой се е мъчил да ги завари....ама наистина се е мъчил, изпуска през шупли от заварката. Ама за парите си е по-вече от перфектен. Мисля да го разглобя и сервизирам, нов захранващ кабел, нови филтри, може би и ремък. Тогава ще решавам какво ще правя с бутилката. Някой заварявал ли е такава, има ли смисъл или да сглобя нова?
    Прикачени файлове
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Компресор

      Обикновена ламарина е, заварява се без проблем.На твое място не бих си причинил разправията да прехвърлям всичко на друга бутилка.

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Обикновена ламарина е, заварява се без проблем.На твое място не бих си причинил разправията да прехвърлям всичко на друга бутилка.
        Зависи колко е зле цялостно. Съдовете под налягане не са шега работа!

        Коментар


        • От: Компресор

          Тръгнах да кърпя една 25ли се отказах, трябваше да се смени 1/4 от бутилката, за да стане читаво, а тя е 2мм дебела . Компресора съм до бзел преди повече от 5-6 години и маслото му не е мръднало, даже си е бистро та реших да го преместя на една газова бутилка, която ми подариха. Всичко си стана както си е било, но изгубих половин ден в рязане, пробиване и заварки. Сега ме чака същия филм с един 50л. Пробвай с острото на чука около кръпката как е положението, ако потъва сменяй я цялата .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Компресор

            Притеснява ме това, че дупките са най-отдолу на бутилката , а тя там е гладка, няма някакви фабрични шевове от където да е тръгнала ръждата. Щом като е пробила на няколко места и наоколо предполагам няма да е ОК. Дали няма да се люпи ръжда от вътре и да излиза заедно с въздуха? Ще си поиграя тези дни май. Ще снимам тия дни.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Компресор

              Гният в долната част заради конденза и става като вестник, трбва да изрежеш една сериозна ивица .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Компресор

                Виж как изглежда заварката, където е здраво, ако навсякъде беше така нямаше да имам съмнения, дали ще издържи кръпката .
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190507_200254_HHT.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5817592
                Това е каша от прах от боя на водна основа и ръжда .
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190507_193253.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5817593

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190507_193230.jpg
Прегледи:1
Размер:236.9 КБ
ID:5817594
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Компресор

                  Май ще правя нова бутилка
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    Май ще правя нова бутилка
                    Гласът на здравия разум се чу най-накрая

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Моята се цепна около 2 педи точно по надлъжния шев при 5 атмосфери.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Най-забавното в цялата работа е че съдовете под налягане по принцип се правят да се цепнат по определен начин, когато работите тръгнат зле. И този начин да не е прекалено разрушителен.

                        Като почне човек да заварява винкели отгоре донякъде повлиява на тази тънка сметка, но истински непредсказуемо е разрушаването на бутилка, на която е заварена кръпка.

                        При по-отговорните приложения (даже и обикновената газова бутилка в автомобил или ресивер за спирачна уредба) никой не гледа сериозно на идеята за заваряване. Все се ползват някакви скоби и колани, които обхващат целия корем.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                          Май ще правя нова бутилка
                          Що се занимаваш с глупости . Намираш някоя автомобилна от Пропан-Бутан и си готов . Такава изгнила от вътре за едни 30 години аз не съм видял а съм нарязал доста . Тая пролет рязах 3 за градински барбекюта от вътре са като нови .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Виж как изглежда заварката, където е здраво, ако навсякъде беше така нямаше да имам съмнения, дали ще издържи кръпката .
                            [ATTACH=CONFIG]992281[/ATTACH]
                            Това е каша от прах от боя на водна основа и ръжда .
                            [ATTACH=CONFIG]992282[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]992283[/ATTACH]
                            Това чудо май ти си първия, който му е източил конденза.Ако става въпрос за бутилка в такова състояние, пък особено такава с 2мм дебелина просто не си струва.Основния ми ресивер е 500 литра с един малък капак от горе, откъдето може да се почиства при нужда, за 15 години ежедневна работа няма нищо общо с това.Ако ме домързи по-дълго време да източа конденза отдолу се събира една бяла каша, досущ като пресечено масло, което силно ме оздачава при положение, че за 1 година ежедневна работа маслото на компресора не спада и с милиметър.

                            @Ясен Това със съдовете под налягане пак е само на теория нали?Защото ако ми кажеш къде и как ще се разруши безопасно бутилка,на която надлъжният шев и се пада отстрани, а всичките гадости са се събирали отдолу и как всичко това е предвидено при производството, те признавам за екстрасенс.Виждал ли си някога ръждясала бутилка на компресор, която да е гръмнала, да е цъфнала като роза или да е излетяла в неизвестна посока?Най-често съска от някоя дупчица, докато или някой се сети да я закърпи или дупчицата стане непоносимо голяма и се изхвърли цялата бутилка.Казано с прости думи при нормални условия всеки съд от този тип поддава по надлъжния шев и то не защото някой нарочно го е направил така, а по-простата причина, че това е най-слабото място, като разбира се това важи при съд в добро състояние и ръждата не е включена в сметките.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Излетяла съм виждал. Виждал съм и цвета на лицето на човека, на когото е ожулила ухото, преди да събори няколко тухли от стената.

                              Виждал съм и цепната по правилния начин. Въпреки ръждата.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Излетяла бутилка заради дупки от ръжда?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X