Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Чукайте на дърво , заварки и кърпежи на съдове под налягане си е опасно начинание . За успокоение може да се направи водна проба , пълниш бутилката с вода и с водоструйка с подходящ накрайник качваш налягането до изпитваното , и наредба си има - https://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D...8013_at.5.html

    Коментар


    • От: Компресор

      Говорим за съдове най-често с обем около 50 литра и налягане 6-8 атмосфери.Една газова бутилка издържа проба при три пъти по-голямо налягане, дори да е от съвременните турски ментета.Старите беларуски и български бутилки са доста по-дебели, а са предвидени да издържат на същите условия.Не знам дали някой си е играл да прави на такава бутилка водна проба, но според мен ще издържи и на пет пъти по-високо налягане от това, което създават повечето компресори обсъждани в темата.Който е загрижен за безопаността нека да се разходи по хипермаркетите където се предлага такава техника и да почука с кокълчета по бутилката, само внимавайте да на я подбиете.

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Що се занимаваш с глупости . Намираш някоя автомобилна от Пропан-Бутан и си готов . Такава изгнила от вътре за едни 30 години аз не съм видял а съм нарязал доста . Тая пролет рязах 3 за градински барбекюта от вътре са като нови .
        Точно това имах предвид
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Компресор

          Това чудо аз съм този, който го извде за ръчичка от магазина преди бая време, през тези години незам колко поне 6-7 съм му источвал конденза моне веднъж годишно и нямам повече никакви претенции към двумилиметровата му тенекия, изключвал съм му копчето, понякога, като ходя н почивка . 2-3 пъти съм го намирал да си бръмчи от пробит маркуч, маслото си му стои и е бистро, не съм доливал. Абе някво там метабо за 300 кинта ....
          Познати от ВМЗ са ми споделяли, че при тестовете до разрушаване някои бутилки издържали до около 100бара, иначе повечето над 50-60 .
          Виждал съм и такава след пожар цяла, на която е изгоряло уплътнението и всичко си е излязло без да гръмне.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Компресор

            От 1 месец вече имам компресора, а от 2 дни нова бутилка от АГУ 80л. Днес разглобих компресора и от любопитство разрязах старата бутилка. Ето какво представлява бутилката на повечето компресори втора употреба и най-вече тия на които не им е източван конденза. На другите снимки е проекто-вариянта с новата 80л бачонка. Ръждата не е само в най-ниската част, а на всякъде. Най-отдолу са всичките наслоявания. Другото което ми направи впечатление, че оригиналната бутилка е много тънка. Мисля, че взех правилното решение да направя нов ресивър.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от dido uzunov; 04-08-19, 20:28.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Компресор

              Пак доста метал е останал.

              Чудя се, колко ли би струвало бутилката да е неръждаема?

              Има алуминиеви и от неръждаема стомана битови бутилки за пропан-бутан, на старо вървят по 50лв за нормална 27л бутилка. Хем на изхода ще има значително по-чист въздух.

              Коментар


              • От: Компресор

                Капризни са към заварки и съответно скъпи .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Компресор

                  Няма да заваряваме значи.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ако трябва да сменя бутилката, както в случая по-горе, взимам една от агу и мога да я монтирам с повечето заваръчни машини намиращи се под селските навеси в бг без да се притеснявам че ще изпуска или ще стане беля. Съответно си решавам проблема за поне 30 години . При неръждавейка или алуминий нещата са съвсем различни и дори да имам с какво да ги заваря, дори да си произведа бутилката няма да съм спокоен.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      . Хем на изхода ще има значително по-чист въздух.
                      Конденза който е основен проблем пак си остава независимо от какъв метал е ресивера . Проблем с ръждата имат там където имат ЦВС изградено преди 30 - 40 години от черни панаджийски или поцинковани тръби .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Ако трябва да сменя бутилката, както в случая по-горе, взимам една от агу и мога да я монтирам с повечето заваръчни машини намиращи се под селските навеси в бг без да се притеснявам че ще изпуска или ще стане беля. Съответно си решавам проблема за поне 30 години . При неръждавейка или алуминий нещата са съвсем различни и дори да имам с какво да ги заваря, дори да си произведа бутилката няма да съм спокоен.
                        A защо си мислиш, че в АГУ бутилките няма конденз и ръжда?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Конденза който е основен проблем пак си остава независимо от какъв метал е ресивера.
                          Да де, ама не яде ресивера.

                          Аз друго съм се чудел - защо адеба на най-ниската част на ресивера не се добави нещо неръждаемо или дори пластмасово, което да събира конденза.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            A защо си мислиш, че в АГУ бутилките няма конденз и ръжда?
                            Колкото и бутилки да съм отварял, са били доста чисти или в най лошия случай със съвсем лека повърхностна ръжда. Бутилките от АГУ гният отвън навътре. Вътре няма как да правят конденз.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Да де, ама не яде ресивера.

                              Аз друго съм се чудел - защо адеба на най-ниската част на ресивера не се добави нещо неръждаемо или дори пластмасово, което да събира конденза.
                              Вероятно се предполага, че животът на ресивера е сравним или по-дълъг от тоя на компресора. Поне за масовите компресори.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                A защо си мислиш, че в АГУ бутилките няма конденз и ръжда?
                                Няма, докато не я сложиш на компресора, колкото и да е ползвана с пропан бутан вътре ръжда няма . После имаш поне 1мм повече дебелина, защото тестовото нялягане е 25 бара а и контрола е по-сериозен.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X