Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Според мен не може, защото точно в това задържане на бутона е проблема - третия контакт контактува само, докато държиш натиснато копчето. След това пружинката го откача. За да се реализира самостоятелно включване ще ти трябва някакво реле, което да се задейства от пресостата, но през някаква друга джаджа, която да задържи само няколко секунди до развъртането. Така ще получиш пълен пакет от възможности да изгориш двигателя ако нещо се обърка.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Според мен не може, защото точно в това задържане на бутона е проблема - третия контакт контактува само, докато държиш натиснато копчето. След това пружинката го откача. За да се реализира самостоятелно включване ще ти трябва някакво реле, което да се задейства от пресостата, но през някаква друга джаджа, която да задържи само няколко секунди до развъртането. Така ще получиш пълен пакет от възможности да изгориш двигателя ако нещо се обърка.
      Може с реле време - електронно или механично. И на мен ми заприлича на "рига" , но изрично реших да попитам. Може да стане автоматичното тръгване, но както колегата Кольо спомена - шанса да пръдне нещо е х2, например ако релето забрави да изключи пусковата намотка. Не знам за какво ще го ползваш, ако е задължително автоматичното тръгване ти трябват пресоста и някакво реле време(евентуално и един контактор). Малко кабел и навързваш нещата.

      Коментар


      • От: Компресор

        За боядисване го ползвам чат пат, но от клапана за налягането на бутилката го развивам и го оставям да работи на 4 атм. за да имам на пистолета постоянен въздх 2,2 атм. И за това искам да си го направя както трябва... Моторът ми е чисто нов и не ми се ще да го сменям, но в краен случай ще го продам и ще търся такъв какъвто трябва...
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • От: Компресор

          Като завартиш мотора на ръка чува ли се едно чагъртане вътре?
          Може да си има центробежен ключ, но да не е вързан.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Като завартиш мотора на ръка чува ли се едно чагъртане вътре?
            Може да си има центробежен ключ, но да не е вързан.
            Не съм обръщал внимание ще го проверя като се прибера!
            Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

            Коментар


            • От: Компресор

              Ако има центробежен прекъсвач, ще се виждат главите на две винтчета на предния капак.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                За боядисване го ползвам чат пат, но от клапана за налягането на бутилката го развивам и го оставям да работи на 4 атм. за да имам на пистолета постоянен въздх 2,2 атм. И.
                Тук нещо не разбрах-трябват ВИ 2.2 атм. и е проблем високото налягане в бутилката..............
                Ако правилно разбирам ,за подобни епизодични ползвания е по добре на изхода да поставите редуцир-вентил за вода и да го настоите на 2.2 ат. ,а балансовия клапан да изпуска в атмосферата примерно на 7-8ат. и си пръскате без проблеми........................и си спестявате другите разправии и "автоматики".

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Тук нещо не разбрах-трябват ВИ 2.2 атм. и е проблем високото налягане в бутилката..............
                  Ако правилно разбирам ,за подобни епизодични ползвания е по добре на изхода да поставите редуцир-вентил за вода и да го настоите на 2.2 ат. ,а балансовия клапан да изпуска в атмосферата примерно на 7-8ат. и си пръскате без проблеми........................и си спестявате другите разправии и "автоматики".
                  На този принцип съм в момента, но искам да го направя с пресостат. Така или иначе го купих вече
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                    На този принцип съм в момента, но искам да го направя с пресостат. Така или иначе го купих вече
                    Значи ,"запознавате се " с електричар и за 15 минути всичко е решено (ако няма други проблеми) и сядате на по бира.............бързо,лесно ,точно...............

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Има други проблеми ! (ключ рига)
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ако няма центробежен прекъсвач, може да се използва реле за време със задръжка 1-3 секунди. Моят е така.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Аз не съм разглобявал центробежен прекъсвач, но гледам, че се продават и хич не са скъпи. Та вероятно не е голяма философия да се сложи.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Не на всеки мотор може да се сложи прекъсвач. Освен това съм виждал да се продава самият прекъсвач, без системата тежести, които са запресовани към ротора.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Ако няма центробежен прекъсвач, може да се използва реле за време със задръжка 1-3 секунди. Моят е така.
                              Дай някакви данни за релето, моля. А по принцип, посочения двигател е с ключ рига, та не вярвам да са му набили и прекъсвач за разкош.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Центробежния винаги го анулирам, слагам каквото има реле за време+ моторна защита и пневматиката като по книга- пресостат, баланс, разтоварв, възвр и тн. Реле зависи от парите, става и с готово за 1 лв от разни готови китове+ доп мех и захр за лед осв, по лесно и вечно е с истински стълбищен, пр моеллер
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X