Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Някой има ли интерес към проект компресор почти готов ? Двигател 2.2 монофазен, глава абак, бутилка ВМЗ 4мм 50л, всичко е качено и напаснато на бутилката има си и ремък. Остава да се навържат и напаснат тръби и кабели, с частите няма компомиси, но май ще се ориентирам към трифазна машина.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Компресор

      е снимай де.

      Коментар


      • От: Компресор

        И до там ще стигнем, има време.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Компресор

          Характеристики на главата?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Abac B2800
            Технически параметри:

            • Глава за компресор ABAC
            • 244 литра в минута
            • 1200 об/мин
            • едноремъчна
            • двуцилиндрова
            • за мотор: 1.5 kW( 2 HP)
            • 9 bar
            • тегло 9 кг


            Някой ако има интерес да ми звънне, не ми се занимава с обяви . Двигател глава бутилка и почти всичко друго необходимо -300лв .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Компресор

              Евентуално само двигателя ако продаваш имам интерес . Миналата седмица на компресорчето дето ми е в нас с монофазен двигател изгоря ел. двигателя . Трифазни имам сигурно поне 50 парчета . От сто години се каня да вкарам и в нас трифазно напрежение ама все време не остава . То и сега го имам ама е през три монофазни електромера Изпуснаех момента когата ремонтираха улицата да си пусна една тръба през нея в завода направо щях да се вържа за подстанцията там имам 3 по 630 киловата
              Последно редактирано от sek.1; 10-06-19, 04:46.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Центробежния винаги го анулирам, слагам каквото има реле за време+ моторна защита и пневматиката като по книга- пресостат, баланс, разтоварв, възвр и тн. Реле зависи от парите, става и с готово за 1 лв от разни готови китове+ доп мех и захр за лед осв, по лесно и вечно е с истински стълбищен, пр моеллер
                Вероятно така ще трябва да се направи. Ето и снимки на кабелите. Иначе пробвах да завъртя мотора на ръка и не се чува цъкане, което значи, че няма центробежен прекъсвач.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190608_173013-min.jpg
Прегледи:1
Размер:650.8 КБ
ID:5814981
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • От: Компресор

                  Няма как да чуеш "цъкане",то е след развъртането на мотора.Ако има ключ и тежести се чува сухо триене.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Гледам преди няколко страници пак зачекнахте хладилните, та да питам от любопитство - някой да е ползвал компресор от автомобилен климатик и ако да - как е като дебит спрямо хладилен?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Няма как да чуеш "цъкане",то е след развъртането на мотора.Ако има ключ и тежести се чува сухо триене.
                      Също така откъм гъза на мотора като погледнеш през решетката, под перката трябва да има 2 винта М4 от двете страни на вала. Те държат прекъсвача.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Също така откъм гъза на мотора като погледнеш през решетката, под перката трябва да има 2 винта М4 от двете страни на вала. Те държат прекъсвача.
                        Точно,ей го прекъсвача(ключа).



                        А ей тази джаджа е пресована на ротора,и като се развърти изключва прекъсвача-респективно пусковата намотка.


                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Гледам преди няколко страници пак зачекнахте хладилните, та да питам от любопитство - някой да е ползвал компресор от автомобилен климатик и ако да - как е като дебит спрямо хладилен?
                          Дебита на пет бутален аксиален компресор е в пъти по голям и взема 5-10кв. от двигателя.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Аз също съм се питал дали може да се направи такъв компресор от автомобил за дребни неща като обдухване, помпене на гуми и др. подобни. С компресори съм се занимавал много, но автомобилните са ми тъмни.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                              Аз също съм се питал дали може да се направи такъв компресор от автомобил за дребни неща като обдухване, помпене на гуми и др. подобни. С компресори съм се занимавал много, но автомобилните са ми тъмни.
                              Според мен идеята няма стойност като "реализация" и най обикновена компресорна глава има предимства.За дреби обдухвания става всеки от хладилник без никакви преработки.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Трябва да се направи маслоотделител, като на винтовите и да връща маслото обратно .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X