Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Наистина черни муфи е най-добре, но рядко се срещат. Трябва да обиколя цяла София за 2-3муфи 1/2. При всички положения ще пробвам с поцинковани, като изтъркам с флекса покритието. Дано да не се изложа на заварките. Ех, да имах телоподаващо...
    Иначе техниката за безопастност е ясна. Още предната вечер ще я накисна цялата, а на сутринта ще заварявам и пробивам. Мога да и пусна и СО2 от ауспуха, но като е пълна май няма смисъл. За манометъра ще станат и гайки за джанти. Те са с подобна резба и са високи, често и без покритие. Няма да е голям проблем да се заварят.

    Коментар


    • От: Компресор


      Мен ме достраша да заварявам по бутилката и си направих “фланец” на мястото на датчика за ниво (май не е точно манометър)
      Нипела е поцинкован и въпреки зачистването си беше гадно докато заварявам. Тестовете минаха успешно на 8bar не изпуска от никъде.
      Да имаш струг и телоподаващо си е благинка [emoji1][emoji1]
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Компресор

        Водопроводните муфи са от туч(чугуний)
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Ако имаш инвертор спокойно можеш да го захраниш и от запалката на колата,консумират малко и пусковия им ток не е страшен особено като почват да работят от атмосферно налягане.Другия плюс е че корпуса е неубиваем и са разчетени за дълги години работа.Това с бутилката наистина е много удобно ползвам една от камион,лекичка е и само една бърза връзка и трябва,зареждам си я от компресора с един маркуч мъжко-мъжко.
          Компресор 150вт не му стигат два киловата да завърти под налягане .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
            Наистина черни муфи е най-добре, но рядко се срещат. Трябва да обиколя цяла София за 2-3муфи 1/2. При всички положения ще пробвам с поцинковани, като изтъркам с флекса покритието. Дано да не се изложа на заварките. Ех, да имах телоподаващо...
            Иначе техниката за безопастност е ясна. Още предната вечер ще я накисна цялата, а на сутринта ще заварявам и пробивам. Мога да и пусна и СО2 от ауспуха, но като е пълна май няма смисъл. За манометъра ще станат и гайки за джанти. Те са с подобна резба и са високи, често и без покритие. Няма да е голям проблем да се заварят.
            Ако заваряваш в София, обади се и ще проимаш телоподаващо под ръка (безвъзмездно естествено, даже и бира не искам щото вече е студено).
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Водопроводните муфи са от туч(чугуний)
              В Ташев Галвинг имат всякакви стоманени муфи за заваряване .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Водопроводните муфи са от туч(чугуний)
                Муфата от снимката не съм пробвал, но нипел изглеждащ по същия начин си беше поцинковано желязо, при първия опит за заварка изпускаше малко та го качих на струга и престъргах малко фланеца и нипела - чугун нямаше.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Компресор

                  Има черни муфи в различни магазини.Не си усложнявайте живота.Стоманени колектори за ОВК инсталации като се заваряват според вас с цинкови части ли се работи?
                  Просто потърсете в кой магазин по-близо до вас има.
                  В интерметал също трябва да има.В ташев.В ромстал.Във всички по-големи.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    @travelling
                    Като го ползваш да помпиш гуми няма нужда да го караш да развърта под налягане.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Пак е над киловат .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Да доста идва за автомобилна запалка и инвертор.Иначе го обмислях като идея,но цената на инвертора ще обезмисли начинанието.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Купих си монофазен мотор за компресора, защото на село нямам трифазен ток. Имам проблем обаче със свързването. В интернет намирам само схеми с два кондензатора а моят е с един. Като го гледам ми изглежда фабрично така. Някой ако може да помогне ще съм благодарен. На копчето пише нещо за ресет и прекъсвач. Интересно ми е как се прекъсва стартиращата верига. Аз ли трябва да добавям нещо към мотора?

                          http://www.img-share.eu/f/images/572...585_sredna.jpg

                          http://www.img-share.eu/f/images/572/20181125_193152mXetGtYuraf8M0ognpuy1543226523_sredna.jpg



                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Нищо непрекъсваш.
                            Работната + така наречената стартова си работят едновременно, кото стартовата е през кондензатора.
                            Така е и на моторите с два кондензатора, самоче там инерционния изключвател изключва единия кондеззатор.
                            При моторите с два кондензатора имаш по голям пусков момент.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име11.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5803948
                            Последно редактирано от 1georgi; 26-11-18, 19:37.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Едно питане, компресора няма да се ползва зимата 500л. как да го оставя с въздух или изпразнен и отворена пробка за източване.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Спокойно той и сам ще изпусне
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X