Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Готов е и големият брат от братята JIKOV ,модел 77.Обем на компресорната глава 500куб/см.Трифазен ел.мотор 3кв 2860об/мин. Три бутилки по 40лт.Обороти на комп.глава 1300об/мин,входящ дебит 650лт/мин - изходящ 460лт/мин.

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте.
      Реших и аз да се включа в клуба на собствениците на компресори тип "направи си сам".
      Та... Имам два компресора от камиони. Единият е от IFA - еднобутален, въздушно охлаждане, мазане от картер с масло и т.н. За него намерих доста данни тук, във форума.
      Другият, обаче, е от Skoda 706 МT - двубутален, с мазане от двигателя на камиона. За него не можах да намеря нищо - нито максимален дебит, нито при какви обороти го достига. Единственото, което видях ведно ръководство на словашки бе, че налягането в пневматичната система на този тип шаси е 6.5 bar.
      Та, молбата ми е ако може да ми помогнете с информация по следните въпроси:
      - Двата компресора имат ли капацитет за достигане на налягане от 10-12 bar ако допуснем, че са в отлично състояние (в което не са)?
      - Какъв е дебита на компресора от Skoda и при какви обороти се достига?
      - Някой от вас има ли опит с тези компресори и какви са впечатленията ви?

      Пояснявам - и двата компресора са с бутилки от по 25-30 литра (обема го изчислявах "на око") и ще се ползват от помпане на гуми до почистване на малки детайли с въздух. Имам нужда да имат достатъчно налягане за да могат да работят с пистолет за песъкоструене, тъй като имам някои малки детайли за които бих искал да се погрижа.


      Коментар


      • От: Компресор

        В крайна сметка сложих тефлонов маркуч с оплетка. Издържа на висока темпертатура и налягане. В Папе ми го направиха. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190703_195935.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5816848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190703_195940.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5816849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190703_195945.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5816850
        На пресостата му намерих място. Контактори взех. Само чакам да ми пристигне само релето за време от Китая
        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

        Коментар


        • От: Компресор

          Супер, на мен пък ми умря един от малките Данфоси - помпа до 4атм. и след това почва да духа от смукателния филтър

          Ослушвам се за друг, но все пак служи вярно 4 години и мнооого издевателства. Да кажа и че в него има някаква вградена топлина защита, тъй като беше работил безизвестно време без надзор до степен маслени изпарения в помещението. Беше изключил, като изстина тръгна, но няма сили. Не ми се занимава да го отварям. Или клапан е предал или сегменти на някой от цилиндрите. Но все пак с части от вторични суровини е очаквано

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Sp3
            Здравейте!

            Имам две компресорни глави, но нямам допълнителна информация за тях.
            Първата е от IFA, едноцилиндрова, въздушно охлаждане, мазането е от картер (не е предвидено да е от двигателя на камиона). За нея имам данни (отново от темите тук), че капацитета й е 8 (до 10,5) куб.м./ч. при около 2000 об./мин. Може би тези данни варират спрямо точния модел, но за съжаление не съм сигурен какъв е.
            Втората е от Skoda 706 МТO - двуцилиндрова, въздушно охлаждане, предвидена за смазване от двигателя на камиона. За нея, обаче, нямам никаква информация, освен серийния номер... Нямам никаква представа какъв е капацитета й, при какви обороти го достига и т.н. Единственото, което прочетох в една инструкция на словашки бе, че налягането във въздушната система на това шаси е 6.5 bar.
            Ако някой от вас има опит с въпросните компресорни глави - моля да сподели впечатления и информация. Основно се чудя дали ще "стават" за достигане на 10-12 bar налягане, тъй като искам да изчистя от ръжда няколко малки детайла с пистолет за обработка с пясък (имам такъв малък, с казанче...). Също така дали са надеждни (предвид, че ще се ползват основно за помпане на гуми и чистене с въздух, рядко с пясък) или е по-добре да ида до някой магазин и да се оборудвам с нов.
            Благодаря предварително!
            Ифовия става само за помпане на гуми.Tози от Шкодата трябва да е Jikov 67a.Буталата са 60мм,ход 40мм,обем 226куб/см.Сегментите са като на Зиловия но КПД то е много по голямо.Преди няколко месеца рециклирах един такъв и при 1440об/мин даде 215-220лт/мин изходящ дебит но при тези обороти грее доста дори при обдухване с вентилатор и му смених шайбата.Сега го въртя на 1320об/мин и закова на 200лт/мин изходящ дебит,загряването намаля до нормалното (по моята преценка)нищо,че оборотите ги намалих само със 120.Слагам и линк към клип за да го видиш а може и да взаимстваш нещо.https://www.youtube.com/watch?v=uRa7jJdVAtg&t=39s
            Ето един линк и към другия ми компресор също с глава jikov но доста по-голяма https://www.youtube.com/watch?v=SOJmfGfsz8E&t=27s

            Коментар


            • От: Компресор

              Благодаря за бързия и подробен отговор!
              Малко по-късно следобяда намерих "нова находка" в бараката в двора - компресорна глава от ЗиЛ 130 (два цилиндъра, водно охлаждане). Последва бързо разглабяне, при което се оказа, че с изключение на запекли 2 бр. сегменти, всичко останало работи отлично.
              Заслужава ли си да инвестирам в използването на компресора от ЗиЛ-а?
              И кой от двата двубутални се представя по-добре?

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                Точно обратното. Шайбата при мотора му е по-малка.
                Грешката е моя, малко по малко
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от ziz357 Преглед на мнение
                  Ифовия става само за помпане на гуми.
                  Не съм съгласен.
                  Спокойно си захранва гайковерта вече 5-та година!
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                    Не съм съгласен.
                    Спокойно си захранва гайковерта вече 5-та година!
                    Ами най-вероятно зависи от начина, по който се използва гайковерта, както и някои други фактори. Но като цяло "на книга" не е с лоши показатели.
                    В момента точно този компресор е на 25-литрова бутилка от камион (ако не се лъжа - от ЗиЛ) и не съм усетил липса на въздух за нещата, за които се ползва.
                    Просто ми се иска от трите налични компресора (Skodа, IFA и ЗиЛ) да оставя най-добрия, който да монтирам на 60 л. бутилка от автомобилна газова уредба. То и останалите ще сглобя, но с по-малки бутилки, които имам налични, и най-вероятно ще раздам на приятели, които имат нужда. В крайна сметка за малкото време, което прекарвам в домашната работилница, три компресора са ми напълно излишни.
                    Най-важното е, че не ми се дават 1200++ лева за компресор, който ще е достатъчно добър, но ще бъде ползван рядко. А "самоделката" ще върши същата работа.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      За гайковерт е още по-добре, щото плюе масло. За боядисване е кофти.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от ziz357 Преглед на мнение
                        Ифовия става само за помпане на гуми.Tози от Шкодата трябва да е Jikov 67a.Буталата са 60мм,ход 40мм,обем 226куб/см.Сегментите са като на Зиловия но КПД то е много по голямо.Преди няколко месеца рециклирах един такъв и при 1440об/мин даде 215-220лт/мин изходящ дебит но при тези обороти грее доста дори при обдухване с вентилатор и му смених шайбата.Сега го въртя на 1320об/мин и закова на 200лт/мин изходящ дебит,загряването намаля до нормалното (по моята преценка)нищо,че оборотите ги намалих само със 120.Слагам и линк към клип за да го видиш а може и да взаимстваш нещо.https://www.youtube.com/watch?v=uRa7jJdVAtg&t=39s
                        Ето един линк и към другия ми компресор също с глава jikov но доста по-голяма https://www.youtube.com/watch?v=SOJmfGfsz8E&t=27s
                        Mного благодаря за линка и видеото. Ще свърши идеална работа когато изграждам моя. Всъщност - току-що го отворих и вътре ситуацията е много добра - няма надирания, видимо износване, луфтове в лагерите и т.н.
                        А колко масло трябва да има този Jikov 67a за да работи нормално?
                        И между ЗиЛ-овия и Jikov да разбирам ли, че втория си заслужава повече?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          А някой дали е опитвал комбинация от по-мощен мотор и две компресорни глави? В моя случай си го представям с двойна шайба на мотора и достатъчно отвори за присъединияване и от двете страни на бутилката...
                          Само от интерес питам. Едва ли нуждите ми за въздух ще бъдат чак толкова големи...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Sp3 Преглед на мнение
                            А някой дали е опитвал комбинация от по-мощен мотор и две компресорни глави? В моя случай си го представям с двойна шайба на мотора и достатъчно отвори за присъединияване и от двете страни на бутилката...
                            Само от интерес питам. Едва ли нуждите ми за въздух ще бъдат чак толкова големи...
                            Ако прочетеш цялата тема ще ти се изяснят много неща.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Sp3 Преглед на мнение
                              Mного благодаря за линка и видеото. Ще свърши идеална работа когато изграждам моя. Всъщност - току-що го отворих и вътре ситуацията е много добра - няма надирания, видимо износване, луфтове в лагерите и т.н.
                              А колко масло трябва да има този Jikov 67a за да работи нормално?
                              И между ЗиЛ-овия и Jikov да разбирам ли, че втория си заслужава повече?
                              Моят jikov побра 0,5л масло,като нивото е около 10мм под коленовия вал но моя картер е преправен.Дали зиловия или шкодовия е по- здрав-немога да кажа.Мога да кажа,че шкодовия е с по-добър дебит и е с въздушно охлаждане.
                              Последно редактирано от ziz357; 05-07-19, 17:23.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от ziz357 Преглед на мнение
                                Ако прочетеш цялата тема ще ти се изяснят много неща.
                                Убеден съм. В случая просто поради няколко причини ми е трудно да направя това, затова разчитам на търпението и отзивчивостта на съфорумците, защото най-вероятно тези въпроси вече са задавани не един път. Наистина благодаря за помощта и се радвам, че не се получава като в старата шега за форумите...

                                Американски форум - питаш и ти отговарят.
                                Руски форум - питаш и теб те питат.
                                Български форум - питаш и всички ти обясняват колко си прост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X