Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    И аз доста се чудих дали да ползвам АГУ бутилка, но след последните мнения ще я ползвам на 100%, от москвича на дядото е и тежи колкото 2 нови само мотора остана... и време....

    Коментар


    • Компресор


      Да се разпиша и аз най-на края с тих компресор.
      2 бутилки от фреон с общ обем около 24л, компресор 19-ка някакъв, малко медни тръбички и малко труд и творчество.


      Едит: 19-ка да се чете 19сс

      От 0 до 8bar пълни за 4-5мин което ми се вижда доста, но пък е тих и ми излезе почти без пари та не мога да се оплаквам.
      Последно редактирано от mmtrance; 01-09-19, 15:20.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Компресор

        Какво значи "компресор 19-ка" ?

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Какво значи "компресор 19-ка" ?
          Освен 19сс обем на цилиндъра, което за хладилен компресор си е яка работа. Обикновено са 3-5сс.

          Коментар


          • От: Компресор

            Клапана след компресора каква роля играе?

            Коментар


            • От: Компресор

              Филипе супер е станало, а защо не направи 2-3 завоя на медната тръбичка да обира вибрациите на компресора, все пак то е на тампони

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Филипе супер е станало, а защо не направи 2-3 завоя на медната тръбичка да обира вибрациите на компресора, все пак то е на тампони
                Правих го под надзора на тъста, той е хладилен техник, така каза- така го направихме [emoji1]

                Първоначално публикуван от stanislaf1981 Преглед на мнение
                Клапана след компресора каква роля играе?
                Като изключи пресостата този клапан затваря, та да не се връща налягане към компресора.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Компресор

                  Вижда ли зор когато трябва да стартира когато е под налягане, или този клапан е точно затова?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от stanislaf1981 Преглед на мнение
                    Вижда ли зор когато трябва да стартира когато е под налягане, или този клапан е точно затова?
                    Предполагам е само за да не изтърва налягане от клапаните на компресора. Но какво ще стане ако този клапан не сработи, а компресора заработи?!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Предполагам е само за да не изтърва налягане от клапаните на компресора. Но какво ще стане ако този клапан не сработи, а компресора заработи?!

                      Този клапан помага и за старта, макар че компресора не вижда зор и при тръгване на 8атм.

                      Ванка ако не сработи магнет вентила комресора ще почне да вдига налягане само в тръбичката преди него, днес докато тествахме кое как стартира поработи 1-2мин със затворен клапан и нищо не умря. Подозирам, че налягането в тая тръбичка е подминало 15 да не кажа и 20бара.
                      За сега остава така, може само един вентилатор да сложа да охлажда компресора, пък като избуши някоя от бутилките ще преправям цялата композиция и ще си сложа разтоварващ клапан като на нормалните компресори.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Хладилните компресори обикновено работят доста на север от 8-те бара. Не би трябвало да вижда зор.

                        В общия случай, охлаждането им е през фреона който помпят. За да го охлаждаш външно (ако въздухът не е достатъчен) трябва да го съблечеш.

                        Абеее, всичко съм научил само няма кой да ми направи на мене един такъв.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          а
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Хладилните компресори обикновено работят доста на север от 8-те бара. Не би трябвало да вижда зор.

                          В общия случай, охлаждането им е през фреона който помпят. За да го охлаждаш външно (ако въздухът не е достатъчен) трябва да го съблечеш.

                          Абеее, всичко съм научил само няма кой да ми направи на мене един такъв.
                          Тези от обикновен хладилник(80-100W), обикновено вижда зор. И тъй като правих такава установка, стан ясно, че българският компрес тръгва и на 7бара, но чуждоземския не иска. Въпреки това последния има и по-голям дебит и е по-безшумен и по-малко загрява. Двата тръгват към 5бара, та си трябва клапан, почти задължително.
                          Гледам по интернет, че слагат вентилатори. Все ще има някаква файда. Тези черни компресори, особено оставени на слънце прегряват преди да си почнал работа. Моите ги загрявах до температури, на които не мога да си държа изобщо ръката(предполагам 60-70градуса), това след 20мин нон-стоп. То няма как да почива, ако го ползваш по-сериозно-средно дебит 10-15литра(това за мощност 60-90W).

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            От мойте компресори от хладилници,нито един не тръгва под налягане,иначе за налягане,правят над 16 бара ,просто до толкова са ми манометрите,превърта стрелката над 16 ..нататък незнам.

                            Моя опит с бутилките и компресор от хладилник е обезкуражителен.

                            Със една бутилка от фреон ,я пълни за няколко минути ,нямам нерви,и си го ползвам директно с манометър за гуми ,сега лятото редовно се помпят три колела.
                            В рамките на 5-10 секунди от нула до 4-5 бара.Едното колело е шосейка и тя е на 7 бара,с ръчна помпа е ужас да ги направиш
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Този клапан помага и за старта, макар че компресора не вижда зор и при тръгване на 8атм.

                              Ванка ако не сработи магнет вентила комресора ще почне да вдига налягане само в тръбичката преди него, днес докато тествахме кое как стартира поработи 1-2мин със затворен клапан и нищо не умря. Подозирам, че налягането в тая тръбичка е подминало 15 да не кажа и 20бара.
                              За сега остава така, може само един вентилатор да сложа да охлажда компресора, пък като избуши някоя от бутилките ще преправям цялата композиция и ще си сложа разтоварващ клапан като на нормалните компресори.
                              Тъй де, но тръбата или клапаните на компресора ще издържат ? Всеедно де, просто от безопасна гледна точка отбелязвам.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Хладилните компресори обикновено работят доста на север от 8-те бара. Не би трябвало да вижда зор.

                              В общия случай, охлаждането им е през фреона който помпят. За да го охлаждаш външно (ако въздухът не е достатъчен) трябва да го съблечеш.

                              Абеее, всичко съм научил само няма кой да ми направи на мене един такъв.
                              Нали щеше да събереш чаркове, та да ти спретна един ?

                              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                              а
                              Тези от обикновен хладилник(80-100W), обикновено вижда зор. И тъй като правих такава установка, стан ясно, че българският компрес тръгва и на 7бара, но чуждоземския не иска. Въпреки това последния има и по-голям дебит и е по-безшумен и по-малко загрява. Двата тръгват към 5бара, та си трябва клапан, почти задължително.
                              Гледам по интернет, че слагат вентилатори. Все ще има някаква файда. Тези черни компресори, особено оставени на слънце прегряват преди да си почнал работа. Моите ги загрявах до температури, на които не мога да си държа изобщо ръката(предполагам 60-70градуса), това след 20мин нон-стоп. То няма как да почива, ако го ползваш по-сериозно-средно дебит 10-15литра(това за мощност 60-90W).
                              Аз единия Данфос (19-ка) който ползвам съм го докарвал до състояние да почне да изпарява маслото - работи си. Почини другия дето щадях . Според мен за такава установка с ресиверна бутилка, задължително е необходимо да се ползва максимално голям компресор. С оглед надеждност и производителност.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              От мойте компресори от хладилници,нито един не тръгва под налягане,иначе за налягане,правят над 16 бара ,просто до толкова са ми манометрите,превърта стрелката над 16 ..нататък незнам.

                              Моя опит с бутилките и компресор от хладилник е обезкуражителен.

                              Със една бутилка от фреон ,я пълни за няколко минути ,нямам нерви,и си го ползвам директно с манометър за гуми ,сега лятото редовно се помпят три колела.
                              В рамките на 5-10 секунди от нула до 4-5 бара.Едното колело е шосейка и тя е на 7 бара,с ръчна помпа е ужас да ги направиш
                              Анатолий много малки компресори пробваш, затова така. Но важното е че си им намерил приложението

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                                Моя опит с бутилките и компресор от хладилник е обезкуражителен.

                                ,нямам нерви,и си го ползвам директно с манометър за гуми ,сега лятото редовно се помпят три колела.
                                В рамките на 5-10 секунди от нула до 4-5 бара.Едното колело е шосейка и тя е на 7 бара,с ръчна помпа е ужас да ги направиш
                                Много правилно приложение -прилагам същия метод за гумите на велосипедите даже не слагам манометър.
                                Понякога се налага да "допълвам" налягането в някой спрей и се получава много контролирано. Каквото и да си бъбрим, всяка дейност си иска подходящата по качества и размер "техника" ,а за спорта може всякак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X