Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
    Компресор можеш да си направиш от стар автомобилен двигател,тоест правиш само главата,главите ако решиш да е отделна на всеки цилиндър.Клапаните са пластинки,от лента на банциг да кажем.
    Мазането ще го направиш чрез пличкане,на коляновият вал ще хванеш някакви израстъци.
    И на мене ми се върти в главата да направя един компресор от един дизелов двегател въпреки че нямам нужда от толкова голям дебит въздух. Няма нужда да се правят нови глави на оригиналната глава се изхвърля разпределителния вал и на оригиналните клапани се правят по меки пружинки и втулки ограничаващи хода на клапаните . Маслената помпа и картера се запазват и си вършат същата работа . При необходимост може да се запази и охладителната система . Испускателните клапани се монтират за всеки цилиндър на мястото на дюзите и се събират в един колектор.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: Компресор

      При дизела може да се окажат малки дупките на свещите .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        При дизела може да се окажат малки дупките на свещите .
        Там е още по лесно връзвам направо на местата на дюзите.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          (Ето и днешната покупка за такава не съм си мечтал 120л ще стане много добре по точно мисля да стане така.

          Само че с един двигател е двата компресора от страни незнам само дали един монофазен ел.двигател 2.2кв ще ги върти.



          Прикачени файлове
          Последно редактирано от valio zila; 31-03-10, 20:20.

          Коментар


          • До: Компресор

            Зилови ли са компресорите.По скоро 3кв.Но и с 2.2 ще работят,само ще товари повече мотора,и може да превърти ремъка.

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Зилови ли са компресорите.По скоро 3кв.Но и с 2.2 ще работят,само ще товари повече мотора,и може да превърти ремъка.


              И двата са зилови и аз мисля че ще стане защото секашния зилов го върти 1.1кв до 10атм. без проблеми ще видим като го направя.

              Днес разглобих този по стария (който го бйх показвал на 32ст.) и няма нищо общо с ремонтния комплект който бях купил на този диаметъра на буталата е 52мм а новите са 60мм.

              Коментар


              • До: Компресор

                Отностно това да се направи двигател на компресор трябва да се обърне внимание на задвижването му.При задвижване на коляновия вал с клиноремъчна предавка се получава радиално натоварване на шийката на крайния основен лагер това е неприемливо поради това ,че лагерите са плъзгащи и ще се получи голямо триене и бързо износване защото масления клин няма да усигури неоходимото приплъзване и мазане,а и при първоначално пускане винаги ще има сухо триене на местото на допир между коляновия вал и лагера.Затова е по-добре задвижването от ел. двигателя да се извърши посредствум куплиране и ще се избегне радиалното натоварване.Друга възможност е да се куплира отделно лагерно тяло и да се задвижи с клиноремъчна предавка.Когато се демонтира разпределителния вал/писах го в по-предна публикация/имах на предвид,че вече всеки ход на буталото става компресиращ ,а от там и по-добро КПД.Струва ми се,че за задвижване на такъв компресор ще трябва доста як двигател.

                Когато писах,че на почти всички руски компресори сигментите и будалата са еднакви имах на предвид,че руснаците правят всичко да може да се взаимозаменя,но явно в този случай не е така.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Здравейте,
                  В по-предните страници ставаше въпрос за оборотите, с които се върти компресора. Днес снемих шайбата на двигателя на моя и сега компресора се върти с около 1300 оборота (отношението е 2.3:1). Някой има ли становище по въпроса - проблеми ли ще е това?
                  Предварително благодаря!
                  Прикачени файлове
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Това като гледам е от ШКОДА и се задвижва от вала на ГНП-то.Едва ли на камиона се върти по бавно(там дори е и постоянно въртенето)немисля, че ще е проблем.
                    П.п. не го ли пробва, загрява ли, че се притесняваш.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                      Това като гледам е от ШКОДА и се задвижва от вала на ГНП-то.Едва ли на камиона се върти по бавно(там дори е и постоянно въртенето)немисля, че ще е проблем.
                      П.п. не го ли пробва, загрява ли, че се притесняваш.
                      А - пробвах го, ама без особенно натоварване. И според мен не би трябвало да има проблеми. Тръгва като пушка на 7 бара, само дето подскача малко повече
                      Притеснявам се да не ми убягва, обаче нещо, че последните няколко пъти като реших да действам "с рогата напред" резултатите бяха... хъм... малко... противоречиви
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Ако не е на хубави гумени колела(като от контейнерите за смет например) тресе,те много добре обират вибрациите,а под предния(те) крака (те също трябва да са стабилни) съм сложил гумена подложка около 2см дебела.Иначе и при мен беше така.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Здравейте.
                          И аз както и много други колеги съм решил да си правя компресор за въздух . Един приятел на татко ми дава електромотор 1.1КВ моно и компресор от зил за 110 лв . Каза че на времето щял да събира компресор но така и не го направил . Компресора бил с нови клапъни , гарнитури , лагери . Та да ви питам за цената .Добра ли е или не защото нищо не разбирам .
                          Един бояджия пък ми каза че нищо не ставало от тези компресори защото нямяли смазване и постоянно трябвало да се сменят сегменти . Той имал такъв на времето но го изхвърлил защото бил боклук .
                          Моля кажете ми какво да правя и на кого да вярвам . Това 110 лв как е?

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Става въпрос за този мотор с този компресор за 110 лева ?
                            Това зил ли е ?
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Колега аз имам от зил пак мисля на стойка с двигателче но е трифазно и исушителче БЕЗ бутилка за 120 ще ти го дам. 0884320721

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Зилов е ,и си е много добър,остави къкво ти приказват,.Едни от най добрите стационарни,.дава голям дебит,не иска охлаждане,/може и да му пуснеш водица/ ,единственото ,което се преправя е един разширител да наливаш маслото през него и като позагрее да го връща в него.Може да му пробиеш и биелите,но няма смисъл,.Само цената е малко височка.Зилови по вторични има бол по 10-15лв,.мотора има вид на нов,монофазен,.Абе за 50лв всичко по става .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X