Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Буталата са с диаметри от по 5 см. и духа яко, но на третата, четвърта минута става доста топло около електродвигателя и си мисля, че новата диона М10д, която му налях не е много удачна. Освен това съм му сложил около литър, така, че на прозорчето, което се вижда маслото да е наполовина пълно или празно. Въпросът е маслото какъв модел да е и колко да се пълни - догоре на стъклото или до средата?
    Няма! Свършиха.

    Коментар


    • До: Компресор

      Колега на хладилните компресори се сипва минерално масло.За марка не мога да ти кажа.Иначе сегашното м10д е пълен боклук,няма нищо общо с това от едно време.-зимата става на грес,лятото на вода.

      Коментар


      • До: Компресор

        Мисля,че нямат дебит достатъчен този тип компресори.Няма ли табелка на него? При нас в приземния етаж има изоставена стара климатична инсталация с 3 такива от този вид ама бая големички и са 4 цилиндрови мисля.От там имам спомени, че дебита им не е голям.
        П.п. ще снимам като отида на работа.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Компресор

          Чакам снимките.
          Вътре на корпука открих табела 10 м кубични на час, не знам много ли е или малко?
          Прочее почти го сглобих, но имам проблеми с резбите - всичките са абсолютно невъзможни - дайте съвет!
          Няма! Свършиха.

          Коментар


          • От: Компресор

            Дебита е колкото моя на първата страница.
            Резбите вероятно са със стъпки 1.25.
            Имаш ли някъкви исушители след него?

            Коментар


            • От: До: Компресор

              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
              Аз ползвам в момента компресор от ЮМЗ, двуцилиндров но не е руски а е произведен в гр. Левски. Наследство ми е. Имам си и нова фабрична глава ама нямам време да я монтирам. Този компресор никога неможе да даде 300 л. дебит. Не ги сравнявайте по големина на буталата със съвременните компресори. Просто картерните му загуби са огромни /както и при всички стари компресори/. Казано с прости думи - не повече от 50% КПД при работно налягане от 5 атм. Колкото до това колко дебит дава един компресор не е сложно всеки да си го сметне сам. Вариантите са два:
              Вариант 1: Измерва се диаметъра и хода на буталото. По формулата за обем на цилиндър се изчислява работния обем на компресора /ако е двуцилиндров съответно по 2/. Получената цифра се умножава по оборотите на коляновия вал на компресора и така получавате дебита на засмукване. И тук идва момента с КПД-то. Дебита на засмукване се умножава по 0.5 /за ЮМЗ, ЗИЛ, ИФА и квото се сетите там подобно/ и получавате реалния дебит на компресора при 5 атм.
              Забележка: КПД-то на тези компресори е по моя преценка. Несъм го измервал ,но имам поглед върху тези неща, вервайте ми. Имайте напредвид че колкото повече увеличавате работното налягане на компресора, толкова КПД-то пада.
              Отностно диаметъра на шайбите и оборотите на компресорния елемент, те се изчисляват с помоща на формулата за периферна скорост:
              V= WR където скороста V се измерва в m/sec
              W=ήn/30
              R- радиус в метри.
              n – обороти
              ή – 3.14

              При положение че имаш оборотите и диаметъра на шайбата на мотора както и знаеш оборотите на въртене на компресора, другото е уравнение с едно неизвестно /диаметъра на шайбата на компресора/, което се учи в началното образование. Ако пък компресора вече си има шайба, тогава по обратен ред. Даже е по-лесно и евтино да корегираш шайбата на мотора отколкото шайбата на компресора.

              Вариант 2: Трябва да си знаете точно обема на бутилката. Засичате при работно налягане /например 6 атм./ за 1 минута колко се вдига налягането. Всяка една атмосфера е равна на обема на бутилката.
              Пример: Компресора е с бутилка 50л. Начало на засичането при 5 атм. След една минута маномитъра ви показва 7 атм. Разликата от две атмосфери означава че компресора за една минута дава въздух колкото два пъти бутилката от 50 л. Значи компресора дава 100 литра. Незнам как да ви го обясня по-просто.

              Успех!
              Здравеите колеги,в момента си сглобявам компресор главата е италианска-магнети марели работния обем е 90 см/3 оборотите по табелка 1800 мазането собствено охлаждането въздушно .Бутилката е 60 л от газова двигателя 1,1 еднофазен въпроса ми е понеже разполагам с лещови съединения фи 10мм и същата тръба дали няма да се ''души'' компресора с такава тръба от изхода на главата до бутилката.За съжаление съм нов във форума и не мога да качвам снимки !

              Коментар


              • От: Компресор

                Колега съжалявам тази седмица бях в отпуск.Скоро ще снимам.За резбите-стругарска помощ-да ти направи преходници от твоя размер към цолска резба и от там нататък навивай всичко което се продава по железариите.
                П.п.10 куб.м. въздух мисля, че не са много има няма май 160-170 л/мин
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Компресор

                  Логичния ми въпрос е де са тия стругари в софия?
                  Няма! Свършиха.

                  Коментар


                  • От: До: Компресор

                    Колеги,ако на някои от вас му изпадне от някъде компресор от ИФА моля напишете едно съобщение или звъннете на 0898464260

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                      Логичния ми въпрос е де са тия стругари в софия?
                      А попитай ме на лични де Къкво ти трябва ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: До: Компресор

                        Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
                        Колеги,ако на някои от вас му изпадне от някъде компресор от ИФА моля напишете едно съобщение или звъннете на 0898464260
                        Колега намират се.Имам и сглобен.250лв.

                        Коментар


                        • От: До: Компресор

                          Ето обещаните снимки
                          Прикачени файлове
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Перката е от Нива струва 1.50 лева и върши чудесна работа вече съм сложил такива на няколко компресора картера почти не загрява а главата се пипа на око някъде около 70-90 градуса маслото не завира . Днес за първи път пръсках цяла кола без да връзвам водното охлаждане и всичко беше ОК. Планирам като остане време да направя предпазители от ламарина и решетка хем да насочва по точно струята въздух хем да не се пазя от перката. Този е с ифова шайба (поради липса на оригиналната) и съм го докарал до около 1000 оборота. Ифовите ги престъргвам че са много тежки не са жалили чугуна в ГДР днес стръгнах една за следващия компресор
                            Здравеи,колега нов съм във форума но се надявам от сега нататък по-често да споделяме проблеми и търсим решения.Та по темата според мен ще бъде добър опит за зилов компресор когато двигателя е стандартен с принудително охлаждане озад на предпазния капак (дифузора) да се направи допълнителна тарелка с щуцер като за допълнителното охлаждане на някои алтенатори на ЛТ например та въпросния щуцер да се свърже с единия изход на водната риза на компресора.Дебита на вентилатора на двигателя е огромен в сравнение с въздуха които може да премине през водната риза на компресора и затова въпросната тарелка може да не затваря напълно отворите на капака, между другото разполагам с чисто нов зилов компесор и мисля да почна експериментите,но не съм голям фен на зиловите според мен по-добро решение са ифовите със собствено мазане но това е друга тема много ще се радвам на коментари!!!

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              А попитай ме на лични де Къкво ти трябва ?
                              трябва ми ифов със собствено мазане заменям за нов зилов (още не се оправям много добре с форума

                              Коментар


                              • От: До: Компресор

                                Трябва ми само главата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X