Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Зилов требе да е,на зилов и на ифовия,конуса и размера за шайбите е един,така ,че ако не намирате подходяща шайба,.по вторичните ифи бол.
    Иначе на колегата компресора си е добър,немски ще да е ?

    Коментар


    • До: Компресор

      Да за тая планка говорех мн ми допада. А на немския компресор няма нищо за сменяне,той е на по малко от 100часа работа работи по тихо от щевна машина и няма и следа от греене. Недостатъка му е само един,не е мой. Днес го върнах а ще ми трябва и за това се ориентирам в посока направи си сам. Благодаря за бързата реакция за серпентината някой ще се изкаже ли дали има недостатъци,щото аз немога да се сетя. Мисля че ще е по топлообменна от разширителя от стомана.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        Зилов требе да е,на зилов и на ифовия,конуса и размера за шайбите е един,така ,че ако не намирате подходяща шайба,.по вторичните ифи бол.
        Иначе на колегата компресора си е добър,немски ще да е ?



        Много прилича на зилов но не е с водно охлаждане колко зилови съм виждал всички бяха с водно. Освем да е по стар модел (от първите )ще трябва да го отворя да вида дали е като зиловия от вътре.

        Коментар


        • До: Компресор

          В разширитела се цели разширяване на въздуха и съответното му охлаждане.
          В компресора не се загрява от триене,а от намаляване на обема му.
          Иначе моя компресор е с серпентина 12мм. и дълга 1метър.Но с разширител като ,че ли конденза е драстично по малко

          Коментар


          • До: Компресор

            Точно това немога да си обясня,ако тръба под формата на серпентина е със същия обем като разшерителя би трябвало да охлади въздуха в нея по добре поради по голямата повърхностна площ. Но защо твоите наблюдения не съвпадат с моите расъждения,немога да си обясня.И ако знаете да ми кажете колко литра в минута е ориентировъчно дебита на зилова глава че почвам да се замислям за магазинска
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • До: Компресор

              Със зиловия се боядисва спокойно,може да върти 2гайковера едновременно.
              Значи къква ти е серпентината,не е същото,защото разширителя ти е 63мм.вътрешно,а медната тръба ще ти е не повече от 20мм. а конденза идва когато топлия въздух се разшири и дефакто се охлажда и отделя вода,тука въздуха ти се охлажда в разширитела,отдолу може да му сложиш едно кранче за изтакане,ама няма смисъл,той като се събере,изтича на дъното на бутилката и го точиш от клапана,.
              Май достатъчно добре ти обясних.
              А относно купешка глава,ако имаш парите-действай,тая тема е направена единствено с цел за ниско бюджетен компресор,иначе ако имаш парите,на магизините бол.

              Коментар


              • До: Компресор

                Днес довърших моята машина, доволен съм, не очаквах че тази глава от скрапа ще работи така добре. От 6атм до 7атм за 30секунди ги прави с 40литра ресивър. Тези дни само маркуч ще си купя и накрайник за помпене на гуми. Като го боядисах взема да придобива и пазарски вид Благодаря за съветите на всички колеги
                П.П Сега замислям нов компресор от един хладилник Силтал, с малка бутилка, имам една около 10литра от спирачна система на балировачка, мисля че ще ми върше работа за гаржни нужди, а този който направих ще въври във фермата за тракторите
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Компресор

                  Колега добре изглежда.С тази малка бутилка това не бива да ти е критерий, разбира се,че ще качва бързо налягане.Незнам за какво ще го ползваш ама да не се окаже, че ти е малка тя и дебита на компресора(че нещо 80л/мин малко ми се виждат за тази машина)Да не си объркал нещо при засичането.
                  П.п.може да направиш дръжката да тръгне по напред(да остане в габарита на бутилката), че така ще ти заема много място компресора като цяло.Разбира се това е личен избор.Само споделям идея.
                  Последно редактирано от dido uzunov; 21-02-10, 21:46.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Не съм сбъркал, но сегментите му са доста износени, правих му нови клапани, може и те да не са се разработили. Ще го ползвам основно за помпане на селскостопански гуми, и 1път в годината ако има нещо за боядисване. Бутилката му дойде малка ама за сега така ще е, ще го монтирам във фермата, може след време да вържа и друга към тази, и сегментите да сменя, но нека влезе в употреба пак ще му мислим.
                    Глава доста е работила и сигурно в някоя бояджийница, защото имаше доста слоя боя по нея, но за 20лв я вземах от скрапа, ако някой знае от какво е да й купя оригинални сегменти и ще заспи, ама и така си заслужава и ще ми върше работа

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                      Като стана дума за зилови компресори се сетих че имам един в мазето като го изрових прилича на зилов но не е точно такъв ако някой знае от какво е нека да ми каже за да знам какво имам иначе може да се изложа като ме пита някой и кажа че е зилов.
                      Зилов е само че от 157 (джоган) имам един подобен от джоган работещ в гаража . По назад в темата има и снимки как съм го захванал за бутилката.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Реших да си направя компресор. Намерих си ЗИЛски и разширител от трактор 40 литра мисля...
                        някой знае ли какъв е този клапан прилича ми на някакъв пресостат . Дали ще става за компресор?
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Тук има доста опитни хора, да попитам за един по-особен компресор. Въпросната машина е мембранен компресор, стои в гаража от години. Ползвам го за гуми, продухване и т.н. Купих си комплект пневматични инструменти, но не може да ги захрани. Вътри ги, но се спират с пръст.
                          Питането ми е, ползвал ли е някой такъв, какви характеристики има и може ли да се изцеди нещо повече, при положените, че не е бутален. Има ли смисъл да се инвестира в него под формата на пресостат, разтоварващ клапан,по-голяма бутилка и т.н. Или да мисля за друг-сглобяван или купешки.

                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Здравейте, някой знае ли на компресор работещ на 500 об. какво масло трябва да му се сипва?

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              започнах да сглабям компресора. За охлаждане ще ползвам радиаторче от парно на руска кола дано е достатъчно.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Колега,много охлаждане му слагаш,той ще замръзне въздуха
                                Трябва ти една перка от лада на ремъчната шайба,.предостатъчна е.Или ако толко искаш водно,сложи едно шише над главата пълно с антифриз,.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X