Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Където правят годишни прегледи на АГУ могат да го напомпят .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • До: Компресор

      Въпросът ми е към Sek.1 .Имаш ли някаква идея с колко киловата двигател е комресора за който ми писа .Защото на двигателя от снимката данните са тотално заличени и защитата която съм сложил(25А) изключва

      Коментар


      • До: Компресор

        Благодаря за всички мнения сега балоните от бойлер ще отпатуват за вторични ще се раздиря за някоя по голяма газова ботилка.

        Коментар


        • До: Компресор

          Ако става въпрос за показания на 32 страница компресор това си е чист зиловски компресор,но много стар модел/дядото на сегашния/ след него има и един модел с открито задвижване на смукателните клапани.Това е жива антика,но при успешен пуск ще върши добра работа.Колкото до балоните за въздуха забрави за бойлерите търси нещо по-сигурно.От рекламата която дават за балоните на бойлерите изпитанията са на 16 бара/16 атмосфери/.Има 50литрови газови бутилки-руски на 25 атмосфери.

          Коментар


          • До: Компресор

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            Ако става въпрос за показания на 32 страница компресор това си е чист зиловски компресор,но много стар модел/дядото на сегашния/ след него има и един модел с открито задвижване на смукателните клапани.Това е жива антика,но при успешен пуск ще върши добра работа.Колкото до балоните за въздуха забрави за бойлерите търси нещо по-сигурно.От рекламата която дават за балоните на бойлерите изпитанията са на 16 бара/16 атмосфери/.Има 50литрови газови бутилки-руски на 25 атмосфери.



            За същия става въпрос щом е толкова стар да се надявам че ще станат новите бутала със сигорнос ще го правя с газова бутилка.

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
              Въпросът ми е към Sek.1 .Имаш ли някаква идея с колко киловата двигател е комресора за който ми писа .Защото на двигателя от снимката данните са тотално заличени и защитата която съм сложил(25А) изключва
              Няма как да не ти изключва 25 амперовата загщита на УК 100 двегателя е 7.5 киловата твоя като го гледам е поне едни 10 киловата може и повече . По принцип на табелката пише къква трябва да е защитата но като нямаш данните на око сложи едно 63 амперово ПВ защитата е регулируема от 40 до 63 няма начин тока да ти е по малък от 40 ампера. Аз така процедирам понеже в работата имам едни турбини в леенето с двигатели около 12 киловата също без табелки смятахме киловатите по съпротивленията на намотките и като ги пусках в действие защитите на ПВто спряха да ми исключват някъде към 55 ампера.
              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              Ако става въпрос за показания на 32 страница компресор това си е чист зиловски компресор,но много стар модел/дядото на сегашния/ след него има и един модел с открито задвижване на смукателните клапани.Това е жива антика,но при успешен пуск ще върши добра работа.Колкото до балоните за въздуха забрави за бойлерите търси нещо по-сигурно.От рекламата която дават за балоните на бойлерите изпитанията са на 16 бара/16 атмосфери/.Има 50литрови газови бутилки-руски на 25 атмосфери.
              Зилов е компресора ама от 157 (Джоган) работи не по лошо от новия модел имам един такъв събран и ми работи в гаража вече повече от година. Откритата клапанова система която се вижда е всъщност нещо като пресостат като стигне налягането което си регулирал отваря мисля че смукателните клапанчета и компресора върти на празен ход. И новия модел има подобна система но е от страни на главата и понеже е много кекаво направена обикновенно е изхвърлена още докато компресора е бил на камиона.
              Последно редактирано от sek.1; 25-03-10, 05:28.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                На почти всички руски компресори буталата и сигментите са еднакви както на автомобили така и на трактори.

                Точно това е предназначението на тази открита система за разтоварване на компресора.При достигане на определено налягане се отварят смукателните клапани. Новия модел компресори имат такова устройство монтирано отстрана на компресора,но му се подава налягане от бутилката за въздух и се регулира допълнително и трябва да бъде съгласувано с баланса за регулиране на налягането в системата.В противен случай компресора ще работи и когато в системата има достатъчно налягане,но няма консумация,а това води до излишното му натоварване и до преждевременно износване.Когато това устройство не работи се чува характерния звук от изпускане на въздух в определени интервали от време през баланса на бутилката.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Днес купих бутилката за компресора но е газова а не онези балони от боилер които бях приготвил така че като ми остане малко време ще започвам.

                  Искам да попитам дали ще стане ли без пресостат с тези клапани както разбрах може при определени атмосвери да спре да пълни бутилката и като падне налягането да започне пак да пълни без да спира да се върти компресора. Гледах го днес и не видях какво ще отвори смукателните клапани за да работи напразно.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Намери си байпасен клапан от камион,там компресора върти постоянно.
                    Колко литра ти е бутилката?

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Намери си байпасен клапан от камион,там компресора върти постоянно.
                      Колко литра ти е бутилката?


                      Не я погледнах но май е 60л.

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        И на мен толкова ми се види.Действай ,и чакаме отчета.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          И на мен толкова ми се види.Действай ,и чакаме отчета.

                          Останаха някой дреболии по трайка за да го завърше и подготвя за сезона и след това се захващам .

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            И на мен толкова ми се види.Действай ,и чакаме отчета.

                            Компресор можеш да си направиш от стар автомобилен двигател,тоест правиш само главата,главите ако решиш да е отделна на всеки цилиндър.Клапаните са пластинки,от лента на банциг да кажем.
                            Мазането ще го направиш чрез пличкане,на коляновият вал ще хванеш някакви израстъци.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                              Компресор можеш да си направиш от стар автомобилен двигател,тоест правиш само главата,главите ако решиш да е отделна на всеки цилиндър.Клапаните са пластинки,от лента на банциг да кажем.
                              Мазането ще го направиш чрез пличкане,на коляновият вал ще хванеш някакви израстъци.

                              Колега аз ще си направя тозй (зиловия) а ти можеш да си правиш от каквото искаш. Върху моя е мислил поне един инжинер за да стане както трябва и КПД-100%. И върху автомобилния двигател е мислено (от повечи инж.) но са мислили за двигател (ДВГ) не че неможе да стане но е много играчка.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                колеги,имам въпроси относно филтър влагоотделител. чистотата на пречистване на въздуха трябва ли да се измерва в микрони?
                                ходих в няколко магазина: в единия ми казаха че пречиствал до 20 микрона (продавачката беше рускиня и след няколко повтаряния,това успях да разбера), в другия магазин незнаеха за такава стойност на филтъра, а в третия даже ми казаха че въздуха не минава през филтъра.
                                На едното място ми показаха филтър само от едно тяло който е хем влаго- хем маслоуловител,а на друго място ми извадиха пневмоподгряваща група- на едно тяло са захачени два филтъра- единия маслоуловител другия влагоуловител.
                                незнам какво да взема. филтрите ще ги ползвам за бояджийски пистолет.
                                По принцип на компресора имам и малък разширител, като тези който по напред в темата за показани,но искам и друг филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X