Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...Аз ли бъркам че рутилов и кисел електрод е едно и също...
    Ти. Различни са. Всъщност , ако решиш да правиш справка в Гугъл , точното наименование е "рудно-кисел" .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Крайно време е да кажеш и къде това ? Във Варна ли , в Русе ли ? Щото ако е в софийското МЕИ и казваш "създадоха" , значи си им съвременник ... а те всички професори и преподаватели ,създали катедрата - отдавна са гости на Св. Петър , та се чудя тогава на колко години си ?!
      Не съм ти съвременник по-малък съм. Познавам тези "старчета" по друга причина....започнал съм да бачкам още като малолетен на пук на цялата система Интересното е, че не съм учил за металургия и заваряване....самоук съм в тая сфера. А най-интересното е, че след време професори от МЕИ ме търсеха да ходя по разни семинарий с тях, щото разбраха, че попих знания отвъд "завесата"....даже триболозите се закачаха....
      За Бьолер....имаше само един единствен модел електрод в БГ и всички тогава го наричаха просто Бьолер....същото беше и със сръбските /забравих им името/ казваха им просто ОК и те така. Българската школа по заваряване се развива много късно....сега е много добра благодарение на такива шилета като мен /десетина пишлемета бяхме/ и съдействието на тези старчета, които правеха анализите и конкретизираха нещата.
      Няма да ми повярваш знам, ама реших да го напиша все пак, колкото и нескромно да прозвучи. Ако не знаеш за меласата, за захарта, за водното стъкло, за кредата и др. подправки към обмазките значи, че тоя занаят не си го изучил пълноценно....не си искал може би

      ПП......не всички са при Св. Петър....има още един скаут, сега е в Милър с неговите си "бисери"

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        А и не ми е ясно какво значи " да го правиш" ? Взимаш един рутилов електрод и го мажеш допълнително със съответния " киреч" ? Че защо като можеш просто да си вземеш фабричен такъв ?
        Още в първият ми пост по тая гимнастика съм отговорил трябва ли аджеба киреч или не. Всъщност поста ми бе насочен към sobax той подхвърли кокала. Може да му е било интересно.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          ...Не съм ти съвременник по-малък съм. Познавам тези "старчета" по друга причина....
          Пак не ми отговори . Това в Русе ли , във Варна ли ? Ако е в София -пиши на лична ако не искаш тук , че ми е любопитно кои старчета са те оценили като светило в занаята

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          ..... Българската школа по заваряване се развива много късно....сега е много добра благодарение на такива шилета като мен /десетина пишлемета бяхме/ ...
          Култово !

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          .... Ако не знаеш за меласата, за захарта, за водното стъкло, за кредата и др. подправки към обмазките значи, че тоя занаят не си го изучил пълноценно....
          Ами знам ли ?! Аз за разлика от теб не съм го учил като занаят , а като наука . И опитът ми със смеси е твърде скромен - няма и 2 години в производството на едни електроди ....HACO-KZU се казваха. Помниш ли ги ? Баш рутило-базичните
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-05-16, 17:24.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
            ...За Бьолер....имаше само един единствен модел електрод в БГ и всички тогава го наричаха просто Бьолер....същото беше и със сръбските /забравих им името/ казваха им просто ОК и те така. ....
            ... а те това вече дето си написал е пълна глупост !

            Не знам къде си практикувал занаята , в ТКЗС- тата може и да е било просто "Бьолер" . В индустрията ( имаше я тогава - просто факт ) беше това , което вече писах .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Не знам къде си практикувал занаята
              На всякъде където можеш да се сетиш съм ходил по ВАС на ремонти.....нагледал съм се на чудесата на родната ни индустрия.
              Аз за разлика от теб не съм го учил като занаят , а като наука
              Е това е грешката в цялата схема, това което си учил е тотално сбъркано знаеш го нали......и да ти ги изредя "светилата" все тая е. Те кадърните отдавна се спасиха и реализираха....Няма да им вдигам кокалите за да си бръщолевим с теб у тоя форум....още повече да ти доказвам нещо което хич не те засяга. Сори ама вервам, че ме разбираш правилно......Питай бай Венетко да ти разказва цензурираните версии

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                А най-интересното е, че след време професори от МЕИ ме търсеха да ходя по разни семинарий с тях, щото разбраха, че попих знания отвъд "завесата"....даже триболозите се закачаха....
                Виж сега, търсили се те да ходиш с тях най вече за да ги развеселяваш ,като правиш това тук и сега !
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Мда, голяма веселба беше

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    ...Виж сега, търсили се те да ходиш с тях най вече за да ги развеселяваш ,като правиш това тук и сега ! ...
                    Аааа , недей така де !

                    Говориш не с какъв да е човек , а с едно от съвременните светила в заваряването .

                    Човек , който
                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    не съм учил за металургия и заваряване....самоук съм в тая сфера
                    ...и въпреки това успял да докаже сбърканата "наука" , преподавана от
                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    всички тия разбойници, на които им викаш професори, преподаватели и т.н
                    .... и всичко това ,защото е работил като заварчик зад Желязната завеса !

                    Ей затова заслужено е сред основателите на българската школа по заваряване , заедно с
                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    десетина пишлемета
                    Ние - пасти да ядем !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Владо, това че е самоук само по себе си нищо не значи. Може да се е самоучил от същите книжки, от които и ти. А може и да не е (май по-скоро).

                      Знаеш ли колко интересно е като вземем поредния нахъсан млад зеленчук с тапия на работа, мислещ си че знае всичко, когато започнем да му показваме грешките и начини да свърши задачата по много по-елегантен и лесен начин? И с даскали ми се е случвало същото безброй пъти. Но пък не съм основавал ник'ви школи, щот съм скръндза.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Моабета взе да си идва на място...

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...Владо, това че е самоук само по себе си нищо не значи....
                          Естествено , че нищо не значи.
                          Знам и за поредния млад зеленчук . Всички сме минали по този път , включително и аз .После с времето започва да се трупа опита .И когато един самоук започне да убеждава човек с 30+ годишен опит , че професорите и преподавателите са разбойници и са го учили на сбъркана наука .... нещо ми идва в повече .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Хе хееее.....Владката добре е подбрал цитатите....типично. Добре ай със здраве мушмороци.....заварявайте си. Хе хееееее

                            Владооооо глей Раховеца да работи, а ХАКО го остави на професорите и делаверата.......

                            30 години са ти малко......требе 100 ама едва ли.......технолога с технологията....смех.
                            Последно редактирано от gogo77; 05-05-16, 21:23.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160609_143846.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5718426
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160609_143905.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5718427
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160611_135400.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5718428
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160611_135408.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5718429
                              Явно Асен се оказа прав.Самата ламарина е била гадно качество
                              Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                              При заваряване на черно ваната почва да бълбука ,има искри и при по-продължителен шев се налепва материал по електрода и дъгата почва да се разфокусира.Метала е нов ,не е ръждясал,и е стрателно почистен преди заваряването.При неръждаемо нямам никакви проблеми.Дайте акъл.
                              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                              Mark Twain
                              СтоЕнчA

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Заварката на ухото с лагера не е лошо да я повториш !
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X