Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Имам въпрос за връзването към колата, по- точно вентилатора. Двете жици които са за вентилатора в купето къде се връзват, директно за вентилатора или минават през компютъра на климатроника? Автомобила е Рейндж Ровър Р38 (94-02).

    ПП- Не знам какъв модел е печката, предполагам Вебасто термо(нещо си)

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
      Имам въпрос за връзването към колата, по- точно вентилатора. Двете жици които са за вентилатора в купето къде се връзват, директно за вентилатора или минават през компютъра на климатроника? Автомобила е Рейндж Ровър Р38 (94-02).

      ПП- Не знам какъв модел е печката, предполагам Вебасто термо(нещо си)
      Обиктновено когато климатроника върти вентилатора се слага собствен регулатор като сигнала идва от печката печката - аз досега не съм виждал климатроник които да работи без ключа на колата да е в позиция контакт.

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Напротив може да се командва климатроника без да е на контакт.Поне на МЛ 270cdi става

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Печката си е най-читавата екстра, която човек може да си сложи на автомобила, естествено ако няма фабрично монтирана такава. Миналото лято сложих втора употреба Webasto Termo Top Z на Suzuki-то. Същата управлява вентилаторите в купето и се пуска/спира посредством GSM модул. Супер доволен съм от инвестицията. Не чистя заскрежени прозорци, детето ми се качва в топло купе, двигателят прави топъл старт и т.н. Само положителни впечатления. Най ми е кеф като кажа на колегите в 17,10 часа "То станало време да си ходим! Чакайте да звънна на шофьора да подгрее колата..."
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Ето я печката (на Джоу)Има си и водна помпа , и горивна(нафта)Към водната помпа отиват два кабела , към горивната два и в печката два куплунга , съответно с два и с три кабела.Мисля си , че ако се запъне и ще я подкара.Пък и е дарение , та си заслужава.Който знае и обича нека каже какво да приложиме от електрониката.
            Съдейки по снимката - имам същата печка със същите допълнителни атрибути - горивна и водна помпа. Свалих я от БМВ. Действително не работи с оригиналната си платка на друга (моята) кола. Ползвам платката на (както е написал Мечков) "оня бай" от Русе. Все по-трудно се намират (по моргите) допълнително монтирани печки, които да не зависят от компютъра на колата. Не знам някой (евтино) да е подкарал фабрично монтирана печка с нейната платка. Платката на "бая" и куплунзите копират оригиналните външни връзки без управлението на печката от компютъра на колата. Т.е. печката с тази платка се превърна в автономна. Единия проводник на тройния куплунг пали/гаси печката (както при по-старите автономни печки), другия е за горивната помпа, а третия, чрез реле стартира вентилатора на парното, когато температурата на антифриза достигне 60 градуса. Не съм специалист по горелки но по моята печка и платка мога да кажа, че засега няма признаци да "възпламени цялата боза с цялата кола барабар". Напротив печката се държи добре и "не пуши" въобще. За сравнение - имах по стария модел печка, автономна, с оригинална платка - пушеше здраво.
            И моята печка ми излезе "подарък" и реших, че си заслужава да дам 120 лв за платка.
            След като смених печките - разглобих и "обслужих" старата но при палене и гасене пак пропушва.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Здравейте,
              Някой може ли да накратко да сподели кой модел Вебасто автономна си струва, че гледам в OLX се продават най-различни. Искам да си взема една, но се изгубих в информацията.
              Благодаря предварително!
              Range Rover Classic '94 300Tdi

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Ако работи, си струва. Ако не - зависи как е счупена. Моделът не е толкова важен.

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Моя съвет е да ползваш услугите на човек, който ги продава, монтира, ремонтира и дава гаранция. Мога да ти дам телефон на такъв, но е във Варна.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Здравейте, темата е малко стара, но на мен сега ми дойде до главата. Търся компетентен сервиз в София, който да смени присъединителните уплътнения на фабрично монтирана печка Eberspacher. Във коментирния и тук "Станкофф" първо ми обещаха, че ще я направят, но "по-натам", че сега имат много работа а днес направо ми се разкрещяха, че това не бил техен проблем защото те правели печки а не били автосервиз Направо съм възмутен от отношението им.

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Здравейте Колеги
                      виждам че между вас има хора дето са доста запознати с автономните отоплители
                      имате ли отзиви за това: http://www.ebay.pl/itm/USB-diagnosti...h/251807022603

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Това работи само на вебасто.Ебершпахер все още е неразгадан.
                        Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                        И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          За да не отварям нова тема, пиша тук.Имам бензиново вебасто което работи супер,но е запалена само 30 мин.Как мога да и удължа времето на 60 мин.

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от vesvel Преглед на мнение
                            За да не отварям нова тема, пиша тук.Имам бензиново вебасто което работи супер,но е запалена само 30 мин.Как мога да и удължа времето на 60 мин.
                            Хвърлихме боб и не каза нито кой модел е печката, нито кой модел е колата, нито дали е свързана печката с климатроника или се управлява отделно.

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Студа дойде, а с него влезе в употреба и печката. Моята е Вебасто дизел, 5киловата. Пали се с дистанционно и изгасва сама след 30 мин. За това време ми прави впечатление, че не може да загрее напълно двигателя. Всъщност при първо палене стрелката отлепва на 1/3 от нормалното ако съм оставил предварително включени духалки към купето или 1/2 ако не съм пускал парното. Нормално ли е това ? Дали не се дължи и на това, че двигателя на Тойотата 3000сс е с доста антифриз и му трябва повече време за да загрее напълно ?
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                ТрЕбва да е нормално, ако се замислиш, че домашен бойлер 3kW/80л, загрява водата от 7-8 градуса до 65-70, за към 45-50 минути. Но там е само вода, и бойлера е топлоизолиран. А в мотора има за загряване и много метал, без никаква изолация и топлообмен от радиатора на парното.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X