Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от pechenikov Преглед на мнение
    Опс извинете че се месим в неща от които само ВИЕ и от Вебасто разбират та тя печката е като космически кораб не е за простосмъртни извинете още веднъж не Ви познавам но и не искам Мечков.
    Печеников, какъв ти е проблемът на тебе ??? Така, като те чета, май ти правиш тия ТнТм платки, или поне така изглежда от страни! Аз от електроника не разбирам, само знам последствията. Хубаво е, че не искаш да ме познаваш, аз също, няма какво да си кажем!


    Имаш пет мнения на кръст, обаче си много активен тук, даже се засегна, нещо си ми съмнителен...
    ТКЗС за цял живот

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

    Коментар


    • #77
      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Проблема не е да се подкара некоя печка...проблема е като се палнеш и се опечеш като наденица, некой да поеме отговорност.

      Коментар


      • #78
        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Не не ги правя аз тези платки и не е въпроса за платките .Въпросът беше че във форума има хора които ако вникнат във принципа на работа могат да направят добро и безопасно управление.А за да се запалиш начини много, дори и нова оригинална печка ако е неправилно монтирана има шанса да те подпали, а и не е необходима печка доста неща могат да подпалят една кола.А до Мечков ясно е че ти си вадиш хляба с тези печки и това че някой нещо е направил или прави те дразни то си личи.Аз си вадя хляба със съвсем други неща.
        Да пиша рядко по форумите ,имам си достатъчно друга работа.

        Коментар


        • #79
          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Тук стана като час по ТНТМ
          Мечков, той целият Форум е така и това е нарочно. Тва че има жертви понякога, ...

          Коментар


          • #80
            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
            Проблема не е да се подкара некоя печка...проблема е като се палнеш и се опечеш като наденица, некой да поеме отговорност.
            То като се опечеш май няма да има нужда от поемане на отговорност.

            Коментар


            • #81
              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              А за отношението ми към Мечков е виновна тази темаhttp://www.offroad-bulgaria.com/show...=135763&page=3 .Просто тона и надменното държане ме провокира.Мисля че форумите са да си даваме съвети и изказваме мнения а не по български да се плюем и ругаем.Което в същнос и аз вчера направих и съжалявам,но не се стърпях мразя надменно държане.

              Коментар


              • #82
                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от pechenikov Преглед на мнение
                Не не ги правя аз тези платки и не е въпроса за платките .Въпросът беше че във форума има хора които ако вникнат във принципа на работа могат да направят добро и безопасно управление.А за да се запалиш начини много, дори и нова оригинална печка ако е неправилно монтирана има шанса да те подпали, а и не е необходима печка доста неща могат да подпалят една кола.А до Мечков ясно е че ти си вадиш хляба с тези печки и това че някой нещо е направил или прави те дразни то си личи.Аз си вадя хляба със съвсем други неща.
                Да пиша рядко по форумите ,имам си достатъчно друга работа.
                Не, не си прав, хляба си вадя в съвсем друга насока, с това се занимавах отдавна. Особено отоплителите за автомобили - почти няма и 5% от заетостта на сервиз. Въпросът е какво виждам и какво ми струва да вникна в богатата фантазия на хора, които, или не знаят какво вършат, или просто са безотговорни към себе си, или към клиентите си. Така, че тонът си ми е супер, всеки на мое място ще реагира така. Всеки ден отговарям на мейли, на телефонни обаждания и на лични съобщения, които са меко казано безумни... Мога много материал да излея тук със снимки, но няма нужда. А ти пропагандираш разни самоделки, за които си нямаш идея как работят и какво става при влага, вибрации и резки температурни промени, защото тази платка седи навън, седи залепена за топлообменника, подложена е на вибрации и на конденз... Изчерпах се... Аз няма да си сложа такава платка, както и това, което пише в обявата - мерцедес, бмв, ауди... Това е шега някаква. Как ги подкарва си нямам идея...
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #83
                  От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци
                  1. Колеги,
                    въпреки, че не е писано скоро, реших тук да попитам, дали някой може да ме посъветва за майстор в Пловдив занимаващ се с профилактика и монтаж да сухи печки. Скоро се сдобих с пътнически бус който е имал монтирана EBERSPACHER, но както масово се прави, преди да ми го продадат са я свалили грубиянски
                    Търсейки известно време, мисля, че успях да си закупя същата EBERSPACHER - mod: D3L C, свалена от друг подобен бус и търся някой да я ревизира и направи монтаж...
                  www.4x4Trips.bg

                  Коментар


                  • #84
                    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Някой намери ли начин да запали печка за първоначално вграждане (МЕРЦЕДЕС), в друга кола, не Мерцедес?
                    Изпадна ми такава печка, читава, от S класа, Termo Top C, 2002г. дизел и се интересувам, че застудя...
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Така.
                      Сухата печка е най-разкошното нещо на тоя свят. Докато бях ТИР-аджия най-големото щастие зимата беше след тежък преход и мръзнене при товарене и разтоварване, като спра на некой паркинг за преспиване да си пусна Вебастото в Актроса! Близо една цяла година карах само в Алпите - Лион, по А40 Женева, Клюз, Марназ, Ойонакс и до Мон Блан. Малък паркинг високо в планината, небето чисто, обсипано с милиарди звезди! Навън виелица, преспи, навява и засипва, аз съм се изтегнал на леглото в широката кабина, а вътре Ташкент , както казват руските шофьори.
                      По-късно след години имах няколко Мерцедеса със суха печка и от двете марки - Вебасто и Ебершпехер, зимно време, дълъг път ........... А най-големия майтап беше сутрин когато всички съседи търкат замръзнали стъкла, псуват и кълнат, търкат и пак псуват, а пък аз излизам, колата суха и топла вътре като турска баня, а ония гледат злобно и недоумяват как така на тоя тарикат колата цяла зима един път не замръзна и сутрин винаги е суха?!???


                      http://www.youtube.com/watch?v=3_bVUk51sxk

                      http://www.youtube.com/watch?v=f_YUKJa0Dic
                      Последно редактирано от мишоци; 02-11-14, 17:53.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Изчетох темата, щото трябва да си монтирам печка, не само за да ми е комфортно като е студено, а и защото от 15 години карам с алтернативни горива,
                        и ми е необходимо при ниски температури двигателят и горивният филтър да са топли,
                        но до тук, най-вече от Мечков, разбрах, че:

                        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                        ... За да няма грешки тук е мястото да дам едно линкче за клиентите, което самият производител ни задължава да пускаме и връчваме. http://rheamp.bg/pdfs/WebastoWarning.pdf
                        , а и от некъв (то е ясно к'ъв ) зор виждам, че си го е сложил и на аватара, че чак се засяга и сърди на съфорумците:

                        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                        Тук стана като час по ТНТМ
                        ма то това е и идеята на повечето форуми,
                        да има някаква взаимопомощ, къде от мизерлък, къде заради ТНТМ-ейската идея,
                        и за да е ясно, Ясен ​ти го е изЯснил:

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Мечков, той целият Форум е така и това е нарочно.
                        , но както беше казал един член на Форума, който вече не е м/у нас, "За едни Форума е продавалник, но други живеят в него".

                        Та, както казах, искам да си сложа печка,
                        но поради ясни причини няма да е "чисто нова от представителя" ,
                        и въпроса ми, към тези които разбират, е:

                        Каква печка, а и като марка за втора употреба коя е по-добре, и от каква марка автомобил да търся, за да си спестя последващи проблеми с монтаж и поддръжка.


                        P.S. Никога не е имало час по ТНТМ.
                        Винаги е било извънкласна дейност, демек по желание,
                        да е ясно на по-младите, дето са го пропуснали.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-11-14, 06:45. Причина: P.S.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          За да си монтираш печка с минимум проблеми,трябва да намериш такава,дето е допълнително монтирана,върви си с управлението,горивната помпа водната помпа и т.н.Щото тези дето ги слагат фабрично обикновенно ползват управление от самия автомобил.
                          Това са моите наблюдения без да разбирам много.
                          П П,пиша с най-малко проблеми щото се сещам за Викторчо,дето монтира едно Вебасто и май още не е тръгнало както трябва.
                          Последно редактирано от taran; 03-11-14, 08:10.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Благодаря !

                            Ето тези "дреболии" ме интересуват.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #89
                              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              И в крайна сметка, при дизеловите печки пак стигаме до момента, когато стане -20 през зимата (в България)... Почва едно пушене, цъкане...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Е, ако ми кажеш как да си сложа бензинова печка на "печката" ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X