Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Най-неправилното място.

    Коментар


    • #17
      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от shveb Преглед на мнение
      Най-неправилното място.

      Можеш ,ли да обясниш по-подробно
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        Можеш ,ли да обясниш по-подробно
        А на мен ще ми е интересно защо така смята колегата, при положение, че немците го посочват това място като вариант за монтаж.
        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

        Коментар


        • #19
          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
          А на мен ще ми е интересно защо така смята колегата, при положение, че немците го посочват това място като вариант за монтаж.
          Оффтопик,твоита тръгна ли?
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от shveb Преглед на мнение
            Най-неправилното място.
            ако посочиш друго по-подходящо мога да се съглася, но в моята кола това е единственото. Вярно, че е на 20см от водата и снега, ама това е положението. Въпроса е, че работи и дано така си работи още дълго време.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #21
              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Някой може ли да даде информация за горивоподаващите помпи - на какъв принцип работят и как се регулира количеството на горивото. Необходима ми е за доусъвършенстване на по-бюджетен отоплител.
              Намират ли се като резервна част и цена.
              Благодаря предварително.

              Коментар


              • #22
                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Преди време ми попадна една помпа от някакъв стар Мерцедес. Доста гориво мина през нея. 20 литрова туба я пълнеше за 10 минути. Търси нещо такова. Да попитам и при моя майстор ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #23
                  От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Преди време ми попадна една помпа от някакъв стар Мерцедес. Доста гориво мина през нея. 20 литрова туба я пълнеше за 10 минути. Търси нещо такова. Да попитам и при моя майстор ?
                  ЧНГ Сашо, мен ме интересува нещо с мах. дебит до 0.5л./ч. и по-точно регулирането на дебита.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Какъв ти е бюджетният отоплител, имай предвид, че такива помпи регулиращи няма, тоест имаше преди години, но надали може да се намери вече такава. Все пак сподели, мога да ти дам насока
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      ЧНГ Тони , тая помпа нямаше извод за излишно гориво . Само вход и изход. Не знам с намаляване на напрежението дали няма да стане .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Помпа от бензинова печка на ЗАЗ.Принципа на работа и е като на подкачваща помпа на Москвич примерно, но вместо от гърбица се задвижва от електромагнит.Дебита И е колкото се усвои-толкова.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Отоплителя е ЗАЗ-ов, но работата на бензин не ме удовлетворява/огне и взривоопасно е/. По руските сайтове намерих преработката й на газ/пропан бутан/ и на дизел. На дизел преработката е елементарна и хората са доволни, но няма регулиране на мощността т.е. температурата. Та конкретно интересува ме помпата за горивото на гореспоменатите отоплители. От написаното в нета разбрах, че от тях се регулира подаваното гориво, но предполагам става от някакъв блок за управление/според мен инпулсен или на променливо напрежение/както е споменал aldr//.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Оффтопик,твоята тръгна ли?
                            Тръгна, но само тя си знае как и кога ще е следващият успешен старт. Малко с характер са тия печки, много интелект на квадратен сантиметър са събрани в тях.
                            На Вебастото ми помпата чука като ... и аз не знам с какво да я сравня, но си тропа бая силничко и не е проблем да се чува и при пусната музика. Регулирането на дебита на горивото (мощността) се прави с промяна на импулсите на "чукане"- впръскване на гориво в камерата. Електрониката в печката регулира всичко. Всяка електромагнитна горивна помпа с някаква самоделна електроника променяща честотата на импулсите би свършила работа или поне така смятам- нямам личен опит. На ЗАЗ-а горивото се подава от карбуратор, ако може да се направи регулируем... На ЛУАЗ-А печката е почти същата, но с по-голяма мощност идваща от повечето подавано гориво.
                            Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                              Отоплителя е ЗАЗ-ов, но работата на бензин не ме удовлетворява/огне и взривоопасно е/. По руските сайтове намерих преработката й на газ/пропан бутан/ и на дизел. На дизел преработката е елементарна и хората са доволни, но няма регулиране на мощността т.е. температурата. Та конкретно интересува ме помпата за горивото на гореспоменатите отоплители. От написаното в нета разбрах, че от тях се регулира подаваното гориво, но предполагам става от някакъв блок за управление/според мен инпулсен или на променливо напрежение/както е споменал aldr//.
                              Еми то зависи от входящия въздух, трябва някак си на око да го правиш с помпа-клапан от съвременна печка и някакво регулируемо тактово реле. Не е много сложно, ама е на късмет работата малко. Самата мощност ще се определи от оборотите на вентилатора и импулсите на помпата. Просто едното зависи от другото безусловно. Ако не са в синхрон, или ще пуши много, или ще гасне пламъкът. Трябва доста опити и време. По-добре потърси някоя втора употреба, дори и да има нещо за ремонт, според мен ще е по-успешна и като бюджет и като нерви и като време. Зазовата печка е пълен миндил, всеки ден е с различно мнение.
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Къде/при кой мога да си направя една консултация относно сухи печки Ебершпахер?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X