Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
    Студа дойде, а с него влезе в употреба и печката. Моята е Вебасто дизел, 5киловата. Пали се с дистанционно и изгасва сама след 30 мин. За това време ми прави впечатление, че не може да загрее напълно двигателя. Всъщност при първо палене стрелката отлепва на 1/3 от нормалното ако съм оставил предварително включени духалки към купето или 1/2 ако не съм пускал парното. Нормално ли е това ? Дали не се дължи и на това, че двигателя на Тойотата 3000сс е с доста антифриз и му трябва повече време за да загрее напълно ?
    Абе, това гасене след 30 минути, може би там е заровено кучето?
    Какво е Вебастото? Модел?

    Моето е Thermo Top C , и е предвидено след достигане на някаква температура ( която не знам каква е) в малкия кръг, или при еди-какъв си разряд на акумулатора ( тоже не знам какъв), или след 60 минути работа - да се изгаси само.

    Днес вечерта пробвах - при едночасова работа си спря сама печицата.
    Във возилото температурата беше добра - не горещо, но достатъчно топло, за да се смъква снега по стъклата, при вентилатор на първа степен.
    ГИ премина на газ веднага след запалване, което значи, че температурата на охл. течност е над 50*.

    Предполагам, че не очакваш да стане африка в купето, само от това отоплителче. Но такова подгряване е определено като балсам за мотора, пък и за тебе - като минеш 500 метра, и парното вече е достатъчно, за да навиеш ръкавите, нали?

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      Студа дойде, а с него влезе в употреба и печката. Моята е Вебасто дизел, 5киловата. Пали се с дистанционно и изгасва сама след 30 мин. За това време ми прави впечатление, че не може да загрее напълно двигателя. Всъщност при първо палене стрелката отлепва на 1/3 от нормалното ако съм оставил предварително включени духалки към купето или 1/2 ако не съм пускал парното. Нормално ли е това ? Дали не се дължи и на това, че двигателя на Тойотата 3000сс е с доста антифриз и му трябва повече време за да загрее напълно ?
      Какъв модел е печката? DW-50? Ако е тази,тя работи без помпа за гориво,а черпи от обратната нафта. Има резервоарче в нея,по спомен около 250мл.л.Та като не работи мотора,тя гори това от резервоара,и то и стига за толкова-около 30-40мин. работа. На моето Паджеро беше такава,и в сериозен студ не и стигаше времето за да подгрее както трябва.Решението е с още едно допълнително резервоарче преди самата печка.
      Последно редактирано от REGULATOR; 06-01-17, 20:48.
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Абе, това гасене след 30 минути, може би там е заровено кучето?
        Какво е Вебастото? Модел?

        Моето е Thermo Top C , и е предвидено след достигане на някаква температура ( която не знам каква е) в малкия кръг, или при еди-какъв си разряд на акумулатора ( тоже не знам какъв), или след 60 минути работа - да се изгаси само.

        Днес вечерта пробвах - при едночасова работа си спря сама печицата.
        Във возилото температурата беше добра - не горещо, но достатъчно топло, за да се смъква снега по стъклата, при вентилатор на първа степен.
        ГИ премина на газ веднага след запалване, което значи, че температурата на охл. течност е над 50*.

        Предполагам, че не очакваш да стане африка в купето, само от това отоплителче. Но такова подгряване е определено като балсам за мотора, пък и за тебе - като минеш 500 метра, и парното вече е достатъчно, за да навиеш ръкавите, нали?
        Вени, някъде четох, че спира при 60°С, сега разбирам, че и след 60мин., но сигурен ли си, че мери и разряд ?

        Алармите работят до 10V, после пискат, а и при некви компове май е така, та и при печката може да е същото, ако въобще мери де.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Ами след твоя въпрос прочетох едно упътване, и не видях такова нещо.
          Това не значи, че няма контрол над напрежението, но не мога да да го открия. Имам доста материал за четене, де..

          Сега ме дълбае една идея - как с елементарна аларма да си органирам дистанционно пускане на печката?
          Видях в съседна тема такова решение, ама колегата, дето я продава тая печка, не отговаря на въпроса ми.

          Не, че в тоя студ ще се засиля да правя каквото и да било, ама една идея трябва да узрее, преди да се почне.

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Предполагам, че не е кой знае кво, а и аларми бол.
            Мисля че ще се справиш, та следя резултата.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Какво е Вебастото? Модел?

              Моето е Thermo Top C

              И моята е Thermo top C. Може би е въпрос на настройки да се изключва по-късно, но моята го прави след 30мин работа. После може повторно да бъде включена за същия период, което ме навява на мисълта, че изключването не е свързано с изчерпване на определено количество нафта
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Да, на-вероятната причина е тази настройка.
                Кофтито в тая ситуация обаче, е, че това се прави със специален диагностичен тул, който не е много популярен, и вероятно само в специализиран сервиз на вебасто може да го има.
                Имаше един колега тук - Любо Мечков, който се занимаваше с Вебасто, друго място са Реа-МП....

                А за дистанционното, ще се похваля, ако успея да сътворя нещо работещо

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Ако има нафта и ток гасне на ~73°.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    До Veni1 :"РЕА-МП и Любо Мечков са едно и също(Любо е собственик);моята кола дойде с WEBASTO,но без дистанционното,на познат ел.техник му трябваха 5мин.с мултицета да види къде на платката за управление идва захранване след,като натиснеш ''ON'' на таблото за пускане.После ми купи (за 28лв. от ОЛХ) не аларма,а централно заключване (по-ефтино е) с дистанционно и го монтира.Така ползвам печката 3-та зима.

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      А за дистанционното, ще се похваля, ако успея да сътворя нещо работещо
                      Ако намериш нещо дето работи добре искам и аз . До сега от опити най-добро беше едно на 433mhz дето кара 2км при пряка видимост. Само че от нас покрива половината паркинг (а той е на най-отдалеченият край на блока) и не върши работа.

                      За най-голямно разстояние обмислям вариант с ардуино и GSM модул. Това ще пали и от другият край на България . Чакам китайските модули за да го тествам.

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Ако намериш нещо дето работи добре искам и аз . До сега от опити най-добро беше едно на 433mhz дето кара 2км при пряка видимост. Само че от нас покрива половината паркинг (а той е на най-отдалеченият край на блока) и не върши работа.

                        За най-голямно разстояние обмислям вариант с ардуино и GSM модул. Това ще пали и от другият край на България . Чакам китайските модули за да го тествам.
                        ГСМ модула го мисля и аз, но ше трябва и още една карта на договор, щото за сега само Виваком имат предплатени които са активни една година след зареждане, ама не е ясно до кога.

                        Нека да видим Вени какво ще направи.

                        Някои модели оригинални модули с дистанционни имат и обратна връзка, но не знам как са като съвместимост с всички модели печки, а и като пари.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Вени ще ти пише утре на ЛС какво ще направи, но ако стане, това ще е нещото.
                          Нещата отиват на такова ниво, че..

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Webasto termo top z c d минава на по слаб режим на 82 градуса на 60 се усилва пак до достигане на 82.За да гасне или свършва времето,нафтата или прехвърля темп. От 82 градуса.Следи напрежението да не спада под 10,5 волта. Тогава също спира.ЗаBW 50 с дпълнителен резервоар ще свърши работа само ако е по-високо от самата печка.Самотек.Ако има въпроси за печки сухи водни Eberspacher Webasto питайте по тел. Ще помагам с каквото мога.Имам и доста части.
                            Terrano 1 CRV ski doo formula 500
                            И ЛУАЗ за един ден.О898678333

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              https://www.youtube.com/watch?v=zWRHuXixook

                              Май ще ви е от помощ за таймера.

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Навремето аз я палех с GSM стар на Nokia-работеше безотказно-даже можех да я спирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X