Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Ако мога да използвам темата на колегата,да го питам Мечков нещо,щото виждам,че е активен
    - Миналата година ми монтирахте Топ Ц,на Патрола, нещо профилактично по тая печка трябва ли да се прави?
    - Понеже тия дни я пусках за пръв път, от миналата година, ми прави впечатление,че докато работи вътре в купето,преди да запаля, чувам някакво "чаткане" не помня миналата година чуваше ли се. Нормално ли е?
    - И трети последен въпрос,няколко пъти тия дни,ме спират някви хора да им продавам джипа ,та ако го продам при следващ мераклия, мисля да сваля печката,тя може ли да се монтира на леката ми кола Мерцедес W204?

    Коментар


    • #62
      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      Ако мога да използвам темата на колегата,да го питам Мечков нещо,щото виждам,че е активен
      - Миналата година ми монтирахте Топ Ц,на Патрола, нещо профилактично по тая печка трябва ли да се прави?
      - Понеже тия дни я пусках за пръв път, от миналата година, ми прави впечатление,че докато работи вътре в купето,преди да запаля, чувам някакво "чаткане" не помня миналата година чуваше ли се. Нормално ли е?
      - И трети последен въпрос,няколко пъти тия дни,ме спират някви хора да им продавам джипа ,та ако го продам при следващ мераклия, мисля да сваля печката,тя може ли да се монтира на леката ми кола Мерцедес W204?
      Отзад напред, не, за w204 не става, за него само по поръчка става, доста е различна печката, по спомени е Термо Топ ЕВО. Нищо не се прави като профилактика, освен на две години да се сменя горивния филтър. Чаткането е от горивната помпа - нормално е, колкото по-студено, толкова по-гъста нафта, толкова по-отчетливо чукане на помпата. Ма продавай им патрола веднага, печката я свали, все на нещо ще я сложим. Принципно никой не оценява тези екстри
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #63
        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Ясно,мерси.

        Коментар


        • #64
          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Индиректно, без да взимам пари ти давам отправна точка- електроника, демек нова печка, за съжаление
          Днес най-накрая се наканих да отида във VW. Диагнозата не е по-различна от твоята - водна помпа на печката за смяна, клемата на управляващия блок била пукната и не дава хубав контакт. Те нямат право да поправят клемата(да я лепнат примерно) и понеже са едно цяло с блока се сменя целия. Та така ...

          Коментар


          • #65
            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Днес най-накрая се наканих да отида във VW. Диагнозата не е по-различна от твоята - водна помпа на печката за смяна, клемата на управляващия блок била пукната и не дава хубав контакт. Те нямат право да поправят клемата(да я лепнат примерно) и понеже са едно цяло с блока се сменя целия. Та така ...
            http://www.ebay.de/itm/Wasserpumpe-S...item1e8402bbae

            Ето я помпата, само охлювът отпред е маалко по-различен, но можеш да си ползваш твоя, просто изводите са успоредни, тук са малко перпендикулярни. За клемата си намери някой електрончик, защото наистина Webasto не допуска ремонт на такива детайли. За да няма грешки тук е мястото да дам едно линкче за клиентите, което самият производител ни задължава да пускаме и връчваме. Това го имат и колегите от Порше, обменяли сме опит http://rheamp.bg/pdfs/WebastoWarning.pdf
            ТКЗС за цял живот

            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

            Коментар


            • #66
              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Здравейте , имам печка Webasto Thermo Top Z на Крайслера и понеже не бях много наясно с нея , от руския форум на Крайслер се сдобих с ръковоство за употреба и ремонт на Webasto Thermo Top E/C, Thermo Top Z . На руски език е , pdf формат .

              http://dox.bg/files/dw?a=5d63e6c48b

              Беше ми от голяма полза , дано послужи и на някой друг . Поздрави , Жоро !
              Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

              Коментар


              • #67
                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                относно печките ''WEBASTO'' В РУСЕ има човек който прави нови електронни платки за няколко от моделите на вебасто ,и работят отлично ПРОВЕРЕНО процедурата е следната: ,изпращате му по ''куриер'' старта платка кутйката с буксите,той ви монтира новата с кабелчета на всяка букса както му е редът на оригиналната ,има 2 вариянта 1 -120лв -2- 150 лв с палене от дистанционно всичко е вградено на самата платка ,няма стрнични кабели или други глупости ,ОБРАТНО получавате си я ,МОНТИРАТЕ ,КАТО УПРАВЛЕНИЕТО КОЕТО Е БИЛО ОТ КОЛАТА ВЕЧЕ ГО ПРЕКЪСВАТЕ ,ПОЛЗВАТЕ КАБЕЛ 3+6 ,+ ДРУГИТЕ букси си остават на местата ,3 подкачвте първоначално с ръчни импулси на горивната помпа на печката 2 кабела +/- и редувате импулси на 1 да напълните тръбопровода ,така печката пали от раз ''ПРОВЕРЕНО НА 2 БР '' БЪЛГАРСКАТА ЕЛЕКТРОНИКА Е НА БАЗАТА ''ПИК'' процесор и извършва всички процедури както е на оригинала следи градуси ,продухва ако не запали до 2 мин спираотново продухва като направи 60-65 гр спира от дистанцията си пали от окло 10 метра това е несе занимавайте с оригиналните платки ,писнало мие отях 1-2 седмици или 1 зима бачкат после старта песен отново и отиват 200-300лв за ремонт , тази зима съм сложил 2 такива от окло 2месеца вече и няма рекламация ще изчакаме и до година да видя как са ,БГ електрончика от Русе дава 1г гаранция на платката при грамотен монтаж а не от'' талибанин'' 120-150лв с дистанция за мен си струва''

                Коментар


                • #68
                  От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  Е и аз карам с платка от Любо от Русе нямам грижи а и платката освен софуера в пикчето е елементарна няма какво да се повреди .Скоро подкара и платките за термотоп v
                  Последно редактирано от pechenikov; 26-01-14, 18:46.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=170271&page=5

                    Това е изделието. Пускал съм снимка в съседна тема. Човека има обява в "Продавалник". Поздрави.
                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Та бегло прегледах другата тема някои оплюха платката без да вникнат в принципа ,а той е идентичен като на оригинала .Преди седмица водната ми помличка се повреди и спираше от време на време -поне 10 пъти спираше преди да я сменя Печката не прегря нито веднъж а си изгасяше както му е реда .Веднъж дъщеря ми забравила плафон светнат сутринта печката запали и изгасна много бързо -изгасна по ниско напрежение а колата макар и с мъка си запали.
                      Да тук във форума има хора които имат техническа възможност да направят и по добро управление например sparkybg а колкото до времена импулси могат да се измерят от фабрична платка.Аварийни ситуации не са много но са наистина опасни пр: спряла водна помпа;спрял вентилатор;изтекъл антифриз;повреден/прекъснал термосензор и тн.И какво толкова е сложното,просто не бива да се пропуска нищо.И друго ако всички желаещи бяхме събрали наример по 10-20 лв и ги дадем на хората ( http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%EE%EB%E5%F0 )от нашия форум и им помогнем с изпитания съм сигурен че ще стане по добро упраление и от оригиналното.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Абе не е готино да се заменят 'сертифицирани' компоненти по колите.... ми се струва.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Не е само това. Automotive елементна база. Става доста неловко като започне да изчезва записа на фърмуера по студовете, примерно...
                          Има ли хардуерна защита, при увисване на процесора да не мине в режим "всичкото огин на макс"?
                          Сигурно има и още, но ме мързи да ги мисля и пиша...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Вие сте специалистите и знам че трзи проблеми можете да ги решите нещата с които се занимавате са не по малко опасни ,знам че не си струва да поемате отговорност за без пари но всеки сам решава за себе си .А за хардуерна защита едва ли може да изчезне софта и помпата да получава импулси но мисля да и вържа термична защита последователно.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Тук стана като час по ТНТМ
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • #75
                                От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Опс извинете че се месим в неща от които само ВИЕ и от Вебасто разбират та тя печката е като космически кораб не е за простосмъртни извинете още веднъж не Ви познавам но и не искам Мечков.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X