Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
    Мда има една Пловдивска фирма ги продава GSM комуникатори слагаш предплатена карта и от 1000 километра палиш
    Имам търговска отстъпка,така че мога да помагам там.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

      Аз я паля с модул за централно заключване че е 30 кинта а другото е към 100 и нещо лева

      Коментар


      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

        Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
        Аз я паля с модул за централно заключване че е 30 кинта а другото е към 100 и нещо лева
        При мен цената беше по-малка а и модула за централното не покриваше необходимото разстояние, колата домува на километър по права линия от вкъщи.

        Коментар


        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

          Не на всякъде имам отстъпки пък и колата трябва да я виждам ако се наложи да отстрелям някой хайдук

          Коментар


          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
            Мда има една Пловдивска фирма ги продава GSM комуникатори слагаш предплатена карта и от 1000 километра палиш
            Може ли някакво инфо за тоя GSM комуникатор ?

            Коментар


            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Искам, a.peichinov@gmail.com
              Да не изчитам цялата тема,на кратко каква е разликата между мокра и суха печка.
              Може би Вени ти е обяснил ама накратко-

              -Водната затопля охлатителната течност в малкия кръг на колата и вентилатора на парното се пуска на 1 и така купето се затопля.
              ---недостатък- по сложно е като инсталация и монтаж,обаче пък предимството е че нагрява и до някаква степен мотора и като се пали не е баш палене на студено.

              Сухата си е един калорифер - гори нафта или бензин и нагрява един радиятор които се духа от един вентилатор и така в купето става топло.
              ---недостатък- трябва да е мотнирна в купето на колата и в общия случаи като габарити е по голяма от водната.... предимство - много по лесен монтаж и инсталция ( ако имя място в купето на колата естествено)

              Коментар


              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                Към питащия в последните постове.
                Вебасто термо топ ево5 с телестарт т100 е 1000 и нещо евро в ибея.
                Ево 4 е пак с това дистанционно е под 1000 евро.
                Но е по слаба и не става за голяма кола.
                Аз щях да взимам но промених концепцията за конкретния автомобил и се отказах от печка.
                Иначе това е истината за зимата и никога не бих карал зимата кола без печка ама никога.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                  пазя всичко от монтажа ... (комуникатора де) утре ще снимам и постна какъв е точно (зарязал съм опаковката в жабката).

                  Коментар


                  • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                    Обещаната информация :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23379520_10215110556537851_1727568045_o.jpg
Прегледи:1
Размер:531.5 КБ
ID:5772017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23377023_10215110556457849_827160895_o.jpg
Прегледи:1
Размер:472.4 КБ
ID:5772018

                    Коментар


                    • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                      След първия минус за тази година звъннах на представителите на Ебершпехер и Вебасто за България. Озадачи ме огромната разлика в цените на т.н. "водна" печка. Вебасто е с повече от 1/3 по-скъпа. Защо? Толкова ли е по-добра. Нали Ебершпехер е немска, би трябвало да е добра?
                      Поздрави !
                      Няма компетентни отговори на въпроса ЗАЩО е толкова по-скъпа?
                      Nissan Pathfinder 2.5 dci

                      Коментар


                      • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                        Няма компетентни отговори на въпроса ЗАЩО е толкова по-скъпа?
                        Колко точно компетентни? Не претендирам за компетентност, но да пробваме така:
                        Годините на плановата икономика са отминали, 2017 година сме и пазара определя цената.

                        Коментар


                        • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                          Колега ти не четеш ли ? Нали ти ги сравних с коли. Ако искаш ги сравни с телефони Айфон и Леново. Марката е цената

                          Коментар


                          • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                            Няма компетентни отговори на въпроса ЗАЩО е толкова по-скъпа?
                            Няма и да има.Това малко е като самсунг и айфон и двете много добри но в крайна сметка са телефони и ни готви ни пере ни простира.
                            В крайна сметка това е печка от едната му страна влизат въздух и гориво от другата идва топлото какво точно трябва да му е доброто?
                            Но понеже и аз като теб съм задавал този въпрос и на двамата вносители като единия ми е личен приятел и съм ги задавал не заради цена а заради просто любопитство и отговор няма и от двамата.
                            Като отговор се дават разни различни търговски похвати от типа на нашите са по качествени нашите са 95% процента от всички печки ,нашите са за оригинално враждане итн.нищо смислено.
                            Като единствения смислен технически отговор на този въпрос е,че на вебасто компунентите били външни като помпи контролер клапани и какво ли не а на ебершпехер били вградени.
                            Като разбира се според едните това е лошо когато изгори сменяш само помпа ама според другите този вариант не е компактен и какви ли не дрънканици глупави.
                            Аз девет години всеки ден зимата по няколко пъти на ден съм ползвал вебасто и ни ме интересува къде му е помпата ни къде му е свеща и къде му е конролера.
                            Натискаш копчето пали и работи.
                            Ако аз бих избирал щях да взема вебасто.
                            И единствения водещ момент в моя избор ще е с какво да я контролирам.
                            Печката си е печка важното е кой с какво ще те облагодетелства като модул за контрол за да намериш своя най добър модул.
                            На мен телестарт Т100 ми е фаворит но има и други варианти.
                            И те така.
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                              Няма и да има.Това малко е като самсунг и айфон и двете много добри но в крайна сметка са телефони и ни готви ни пере ни простира.
                              В крайна сметка това е печка от едната му страна влизат въздух и гориво от другата идва топлото какво точно трябва да му е доброто?
                              Но понеже и аз като теб съм задавал този въпрос и на двамата вносители като единия ми е личен приятел и съм ги задавал не заради цена а заради просто любопитство и отговор няма и от двамата.
                              Като отговор се дават разни различни търговски похвати от типа на нашите са по качествени нашите са 95% процента от всички печки ,нашите са за оригинално враждане итн.нищо смислено.
                              Като единствения смислен технически отговор на този въпрос е,че на вебасто компунентите били външни като помпи контролер клапани и какво ли не а на ебершпехер били вградени.
                              Като разбира се според едните това е лошо когато изгори сменяш само помпа ама според другите този вариант не е компактен и какви ли не дрънканици глупави.
                              Аз девет години всеки ден зимата по няколко пъти на ден съм ползвал вебасто и ни ме интересува къде му е помпата ни къде му е свеща и къде му е конролера.
                              Натискаш копчето пали и работи.
                              Ако аз бих избирал щях да взема вебасто.
                              И единствения водещ момент в моя избор ще е с какво да я контролирам.
                              Печката си е печка важното е кой с какво ще те облагодетелства като модул за контрол за да намериш своя най добър модул.
                              На мен телестарт Т100 ми е фаворит но има и други варианти.
                              И те така.
                              Благодаря ти колега.
                              Nissan Pathfinder 2.5 dci

                              Коментар


                              • От: Автономни отоплители Webasto и Eberspacher - предимства и недостатъци

                                Честита ви Коледа ! Моето Вебасто термо топ C -дизел , нещо се предаде. Включвам от дистанционното /друг начин няма/, нещо шуми 2-3 минути, после спира за 5-6 сек....после пак шуми малко и загасва. Закачена на лаптопа не можа да стигне до етап на истинска диагностика, което наведе на мисълта за скапан контролер. Отремонтирват ли се или трябва нов ? Ако ще трябва да е нов, става ли от какво да е thermo top C дизел /печката е допълнително монтирана и "отключена" за всеки автомобил/ ? При смяна на въпросния контролер , необходимо ли е да се правят някакви настройки на дистанционното, или то си има отделен модул, незавизещ от въпросната главна платка ?

                                P.S. Сега видях модела на дистанционното- Telestart T70 но незнайно защо отвътре е брандирано с логото на Фолксваген.
                                Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 25-12-17, 09:03.
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X