Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Ок, разбрах, че 11М3 е с преден двигател от Шкода ... А каква е разликата с 11Г3 и 11Г5?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Ок, разбрах, че 11М3 е с преден двигател от Шкода ... А каква е разликата с 11Г3 и 11Г5?
      Тия са градски пак на шасито Шкода. Седалките са други, имат две врати, и са с друго число на главното предаване.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        А този М80 с какво се различава от 11М3 - аз лично не си спомням за някаква фрапираща разлика.
        [ATTACH=CONFIG]997985[/ATTACH]
        На тия каросерията са си наша, българска разработка, средата на 60-те години. А ако няма разлика със следващите, това говори добре за нашите конструктори, мисля си аз. На 11М3 и Г-тата пак са наша разработка няколко години по-късно /по-скоро адаптация/ по закупения лиценз за производство на Кесборер, модел Сетра. Значи "адаптацията" е много сериозна, на всеки технически грамотен човек ще му е ясно това. И двете са на рама "Шкода", като са ползвани и стари рами и рами производство на Мадара Шумен. Окончателно "Сетра"-та е усвоена за производство 77-ма, 78-ма. Тогава някъде за първи път се возих на такава /помня го щото ходихме на село по тъжен повод/, сигур е била и първата в нашия ДАП - все едно се возих на самолет.

        П.п. А и тия с рамите могат да влачат ремарке, да не забравяме все пак - и са влачили. Не туристическо или багажно.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Едно време на такива се взимаше Д+Е. 11М3 и товарно ремарке.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Ама разбира се ! То на какво друго тогава ?!


            Това за междуградски автобуси ли говориш ? Ако да - ше ми е любопитно кога това и къде ?
            От къде да знам, примерно за Бояна автобуса. Trябва да е градска линия.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              От къде да знам....
              Е хем си се возил , хем не знаеш ?!
              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              ... Trябва да е градска линия.
              Градска е . Затова сравнението ти с 11 М3 е нелепо .
              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              ...На тия каросерията са си наша, българска разработка, средата на 60-те години. А ако няма разлика със следващите, това говори добре за нашите конструктори, мисля си аз.....
              Мисли си .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                M3 наистина друсаше много и беше много шумен, но си мисля, че доста голяма част от лошия комфорт се дължеше на никаквата поддръжка. Тия автобуси се караха до последно и всичко се закърпваше колкото да върви. Такива ( може би по-скоро Г3 ) между другото се движеха в градския транспорт в Шумен до 2013г., а може и след това. Лично съм ходил на работа с такъв през зимата. Иначе М4 си беше нещо съвсем друго. Возил съм се доста на тях по между-градски линии и поддържан автобус си возеше перфектно. Возията им не отстъпва по абсолютно нищо на днешните. Дори всичките пъти, в които съм ползвал днешните автобуси за пътуване, макар че не са били много, винаги са возили доста зле. Може и на лоши екземпляри да съм попадал, но определено предпочитам поддържан М4.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Nasko12 Преглед на мнение
                  . Дори всичките пъти, в които съм ползвал днешните автобуси за пътуване, макар че не са били много, винаги са возили доста зле. Може и на лоши екземпляри да съм попадал, но определено предпочитам поддържан М4.

                  Баси! Верно ли?

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Е хем си се возил , хем не знаеш ?!

                    Градска е . Затова сравнението ти с 11 М3 е нелепо .
                    Ха-ха-ха

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035179717.jpg
Прегледи:1
Размер:209.8 КБ
ID:5822355

                    Те такива те, какви са?

                    Основно си вървяха червените, но се случваше да пуснат и от сините ... по градската линия.

                    Сетих се още една линия княжево-владая-мърчаево, като имаше период автобусите ходеха до овча купел по едно време, след промените. Колко пък да е извънградска линията.
                    Последно редактирано от Самодържец; 16-10-19, 18:10.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Темата от умилително - соц. носталгическа уверено крачи към психиатрическа....

                      Баща ми прекара практически целия си живот в тия бараки и разговорите на тема „автобуси, ДАП и пр.” бяха единствено за това, как постоянно ги ремонтирали, че да им подпечатат пътния лист (излезнат от гаража).
                      Та с това „липса на поддръжка” можете да идете и ….
                      Поддържа се нещо дето от завода е излязло читаво! А не купчина „напреднал конструктор” дето всекидневно да му трябва „притягане”.

                      Моя пък опит с въпросните /както се спомена - в БА като един открит музей все още се среща(т)ха/ е как от три Чавдара, еднакъв модел (тоя с двигателя отпред), наредени един до друг, няма.... един с един агрегат дето да е еднакъв и в трите ....

                      70-та година може и да са били „екстра” щото няма с к'во да сравниш, ама днес да се казва че „били врЪо” ....
                      Последно редактирано от BulAf; 16-10-19, 18:24.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        В поделението където аз бях войник, 11м3 беше оставен за резервен, и караха редовно 11М4.
                        Тоя старият, беше напълно рециклиран, с перденца, тапицирани хубаво седалки, чист, боясисано всичко...абе, пипнат... Това всичко струвало 30 хиляди лева(след деноминацията).
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Ха-ха-ха

                          [ATTACH=CONFIG]998047[/ATTACH]

                          Те такива те, какви са?.....
                          Хахаха те са детски играчки.
                          Имитация на 11Г3 и 11Г5 ... което по нашата "кодова таблица" ше рече"Градски" .

                          ... а аз за N-ти път ше напомня , че коментираме/плюеме/пцуваме тука 11М3
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Баси! Верно ли?
                            До ден днешен Сетра е известна с това че вози най меко от автобусите . Серия 210 която е нашия 11М4 не е изключение . До преди няколко години самоковци имаха една такава на линия .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Хахаха те са детски играчки.
                              Имитация на 11Г3 и 11Г5 ... което по нашата "кодова таблица" ше рече"Градски" .

                              ... а аз за N-ти път ше напомня , че коментираме/плюеме/пцуваме тука 11М3
                              Да де не знам какви са, съответно и дали са градски/междуградски, те цитирам се -

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Колко съм пътувал с М3 (ако е това с двг до шофьора) пък станах 1,90 и 100 кила. Най-гадното беше смрадта на нафта вътре. Не винаги. Иначе си ни возеше. След време първите мерцедеси в градския транспорт, с пластмасовите седалки, не бяха с нещо особено по-комфортни. Или турската кента ли беше, какво там. Та освен миризмата на нафта, следващото гадно нещо беше когато се случеше да пуснат по линията същия, но с една тясна врата, просто доста неудобно. Икарусите пък бяха по-удобно, но и те доста шумни.

                              М4 също си бяха хубави по онова време, тогава не знаех що е климатик.
                              Така. Сега приемам, че са съвсем различни от М3, и че са много по-добри. Та за тия говорех, макар и според тебе да са нещо коренно различно от другите.

                              М/у другото и тоя с едната врата ли е градски?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Темата от умилително - соц. носталгическа уверено крачи към психиатрическа....
                                Че тя отдавна е и в тази плоскост. Я какви ментални увреждания е причинило возенето в тези автобуси. А аз явно съм с по-здрава психика.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 2 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X