Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Миналото лято намерих стари броеве на вестник Авто Труд, на който доста години бях абонат, като разгледах обявите около 2000-та година щеше да ми падне ченето.Споменът ти за марките е съвсем точен, не бяха за простосмъртните, а скоро мой приятел си купи фронтера в движение за 800 лева.
    Веднага се сетих за един виц по тази тема, който си е самата истина.
    "Белият "Мерцедес", който преследваше Нелина в живота, сега се продава за 1500 лева със зимни гуми и газова."
    Около 2000 година брат ми работеше за една мутра в Шумен.
    Като се зажени мутрата му даде джипа си за сватбена кола.
    Бял чистак нов Форд Маверик къса база.
    Голяма гордост да минеш през цял Шумен.
    Жалко че не мога да намеря снимки.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      1999 г. като студенти докарахме една дълга 2.3 дизел от Берлин. Нещо от сорта на около 5 години, за към 15 марки, лачена. Много зле вървеше си спомням, с един сутиен 75 кс бензин я разминавах като спряла.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Той сега си е долу в базата в Елешница . На сухо и топло работи лъскавата западна техника Преди 2 месеца на врачанци лъскавото Волво дето е 560 кона хвърли турбината на баира
        Ето с какво чистят тук-там в Алпите като си нямат Урал :

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vlcsnap-2019-09-19-18h40m31s521.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5821121

        ... и същевременно как изглежда асфалта по магистралата през цялата зима , пак там:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vlcsnap-2019-09-19-18h41m14s298.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5821123

        ...а зимата ше снимам на Витиня при наличието на Урал-а как ше излежда асфалта . Жокер : 10-на см. къде утъпкан , къде разкашкан от солта сняг. И камиони с вдигнати гребла които навъртат километража залади жи пьи ес-а .
        Прикачени файлове
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Тези глупости за камионите с вдигнати гребла ги пробутвай някъде другаде.Търкалето,което мери пробега е точно на гребло и работи САМО при пуснато гребло.
          Хората чистят, но на снимките не се вижда някой уверен шофьор дето е решил, че е майстор и 10-15 санта сняг не го бъркат, пък после е застанал на контра на пътя.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            ...Хората чистят, но на снимките не се вижда някой уверен шофьор дето е решил, че е майстор и 10-15 санта сняг не го бъркат, пък после е застанал на контра на пътя.
            Значи все пак признаваш , че чистят , ама така че на асфалта остават 10-15 санта сняг .
            Да ти евем и "чистенето" Аз ти показвам снимки от Алпите , ше снимам и зимата на Витиня , да видиш разликата .
            Апропо , баш на Витиня : две Т 150 едно по друго с вдигнати гребла , таман се беше стъмнило и обилен снеговалеж - те просто карат и тъпчат . Милционера тъкмо почва да отбива ТИР-овете над Ботевград , на бензиностанцита на Лук(анов)ойл , в посока Сф. Спирам и го питам : тЕя що са вдигнАли греблата и само се разхождат ? А той просто сви рамене . В смисъл : "Дреме ми на сайдера! Аз требе да отбивам Тир-овете .
            Е верно , не беше Урал , а Т150 .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Гълъбец така го отъпква един краз, с вирнати гребло и байрак.
              пп от изток, но пък още от Розино
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                То това дали са спуснати греблата не зависи от урала. Или на мерцедеса му се спуска автоматично, независимо от командите на оператора.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  И от него си зависи.
                  За да се покаже, че е най-най-'убавия камион по всичките земни кълбета - шефа на фирмата за почистване в сговор с шефа на регионалния КАТ + тоя на АПИ + оня ''другия с костюмчето'' просто НЕ ЧИСТЯТ пътя.

                  /е и да се откраднат едни пари де/

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Значи все пак признаваш , че чистят , ама така че на асфалта остават 10-15 санта сняг .
                    Да ти евем и "чистенето" Аз ти показвам снимки от Алпите , ше снимам и зимата на Витиня , да видиш разликата .
                    Апропо , баш на Витиня : две Т 150 едно по друго с вдигнати гребла , таман се беше стъмнило и обилен снеговалеж - те просто карат и тъпчат . Милционера тъкмо почва да отбива ТИР-овете над Ботевград , на бензиностанцита на Лук(анов)ойл , в посока Сф. Спирам и го питам : тЕя що са вдигнАли греблата и само се разхождат ? А той просто сви рамене . В смисъл : "Дреме ми на сайдера! Аз требе да отбивам Тир-овете .
                    Е верно , не беше Урал , а Т150 .
                    Я се върни пак и прочети бавно, внимателно и с разбиране това което съм написал.С едно голо гребло такава картинка като в Австрия няма как да стане, особено сняг да се топи при температури под нулата, трябва си химия.После всички реват че капака му се нацъфкал от камъчетата, че кочината му изгнила, че 20 годишния нов внос от Австрия пода му е станал на дантела, световни шампиони по мрънкане.Милиционера са му наредили да отбива движението и това прави, не знам да им влиза в работата управление на снегопочистването, та действително му е дремело на сайдера.Ти се чудиш защо влекача не е изчистил пътя, ами и на него му дреме на сайдера, работата му е да тегли, не да чисти.Ако Т-то мине с греблото а преди това пътя е бил подледен, след трактора ще имаш прекрасна ледена пързалка.Не ги оправдавам за немърливото и идиотско снегопочистване, но точно тази реч дето се тиражира, че карали с вдигнати гребла, за да източват държавата е пълна глупост и ни най-малко е свързано с това дали чистят с мерцедес или краз, ама ти разбира се трябва да си кажеш за краставичката.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Значи все пак признаваш , че чистят , ама така че на асфалта остават 10-15 санта сняг .
                      Да ти евем и "чистенето" Аз ти показвам снимки от Алпите , ше снимам и зимата на Витиня , да видиш разликата .
                      Апропо , баш на Витиня : две Т 150 едно по друго с вдигнати гребла , таман се беше стъмнило и обилен снеговалеж - те просто карат и тъпчат . Милционера тъкмо почва да отбива ТИР-овете над Ботевград , на бензиностанцита на Лук(анов)ойл , в посока Сф. Спирам и го питам : тЕя що са вдигнАли греблата и само се разхождат ? А той просто сви рамене . В смисъл : "Дреме ми на сайдера! Аз требе да отбивам Тир-овете .
                      Е верно , не беше Урал , а Т150 .
                      Урала не е снегорин а дежурен влекач . Няма смисъл да сравняваш с нас най богатите държави в Европа . Солта работи ефективно до към - 7 - 8 градуса от там нататък калциев хлорид .
                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Тази Фронтера е от една от първите на пазара!Кара ни приятел частен охранител и по спомени бяха към 60-70 000 марки!От тогава са ми слабост!
                      Една от първите фронтери ако не и първата беше на продуцента Чавдар Младенов . Дълга база нещо като зелено - синя поръчкова с всички възможни екстри за модела тогава . Той създаде първите рекламни шоу програми в България супер шоу Невада и другите там пододобни . Той направи това което са в момента Гала и Къци Вапцаров .
                      Последно редактирано от sek.1; 20-09-19, 05:26.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Ето го УРАЛа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48413484_507309643111817_7642444491307089920_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5821134
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Не е нашия
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            ....Не ги оправдавам за немърливото и идиотско снегопочистване, но точно тази реч дето се тиражира, че карали с вдигнати гребла, за да източват държавата е пълна глупост и ни най-малко е свързано с това дали чистят с мерцедес или краз, ама ти разбира се трябва да си кажеш за краставичката....
                            Всъщност пълна глупост е да твърдиш неща , които не съм писал .Не знам с каква цел карат с вдигнати гребла - "да източват държавата" или каквото там . А и лично на мен ми е през сайдера . Важен е резултатът от "чистенето" , за което и постнах снимките ( извадени иначе от клипчета, които лично съм правил с цел да показвам на Тома Неверните соцтруженици, че "такова животно" на запад от нас все пак има).
                            ... а ако четеше подробно ( което трябва да правиш , когато аз пиша) щеше да видиш , че "за краставичката" е в отговор на дежурните краставичари . С други думи , както съм ти казвал и друг път : "Каквото повикало- такова се обадило" .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ... синя поръчкова с всички възможни екстри за модела тогава ....
                              Само за протокола : моите и двете Фронтери са поръчкови , следователно ( кат` се вземе предвид, че не съм ни продуцент, ни дизайнер) не е чудо невиждано .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Всеки автомобил е поръчков...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X