Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Винаги като виждам такъв стар камион се чудя как са обикаляли света в толкова малка кабина. Някои дневни кабини на нови камиони са по-големи. Преди години имахме един ДАФ с подобна кабина и леглото му беше като за малко дете.


    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Специално за берлието въобще не знаех че съществува такава марка докато не го видях . Тогава питах единя ми дядо и той ми каза че били доста шумни но уникално влачели големи тонажи по баирите . После и от други стари колеги съм чувал определението че били "голям катър" . Тогава основните релации са били през Турция за Иран и Ирак а натам баири да искаш . Това е било пред пазарджишкия клон дали още стои да кажат колегите от Пазарджик . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PICT0002.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5822050
      Последно редактирано от sek.1; 08-10-19, 03:59.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
        ...Винаги като виждам такъв стар камион се чудя как са обикаляли света в толкова малка кабина. Някои дневни кабини на нови камиони са по-големи....
        А на всичко отгоре пътуваха предимно по двама
        Впрочем малка, малка , колко да е малка . Колкото на Шкода Европа .

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        .... Тогава питах единя ми дядо и той ми каза че били доста шумни но уникално влачели големи тонажи по баирите ....
        "Уникално" означава единствено , неповторимо .
        Та в този дух : нищо уникално няма .16-17 т. ги влачи дори КрАз.

        По баирите , за които си чул в Турция - и едното и другото по подобен наклон влачи на Първа.
        Е , има и разлика . КрАз-а ако иде до там , няма гаранция че ше се върне .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-10-19, 12:30.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Влачи ги ДОРИ Краз, той щото Краз-а един мъничък слабичък
          За годините, в които са работили 16-17 тона са си били товар, като сметнеш и огромната мощност на камиона и това че тежкотоварния транспорт в много места на страната е бил волски каруци, нормално да им се носи славата като легенди.
          Имам приятели работили доста години в Либия камионджии, ако седнат да ти хвалят Магирус една седмица няма да им стигне.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Няма го вече от няколко години,продаден е на французите от новия собственик .
            Даже до колкото разбрах, им е взел пари за паркинг за всичките години .
            По добре късно от колкото никога .
            Нула89781нула019

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Специално за берлието въобще не знаех че съществува такава марка докато не го видях . Тогава питах единя ми дядо и той ми каза че били доста шумни но уникално влачели големи тонажи по баирите . После и от други стари колеги съм чувал определението че били "голям катър" . Тогава основните релации са били през Турция за Иран и Ирак а натам баири да искаш . Това е било пред пазарджишкия клон дали още стои да кажат колегите от Пазарджик . [ATTACH=CONFIG]997570[/ATTACH]
              Няма го вече от няколко години,продаден е на французите от новия собственик .
              Даже до колкото разбрах, им е взел пари за паркинг за всичките години .
              По добре късно от колкото никога .
              Нула89781нула019

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                ...Влачи ги ДОРИ Краз, той щото Краз-а един мъничък слабичък....
                Краз-ът е мощен съвецки богатир . Пройзведен в държавата, "най- могъща на света" .

                ...остава въпроса : що нашия Тексим/СО МАТ , създаден в Социалистическа България (най- вярната на Великия СССР ) не предпочете за международен превоз изпитаните и най- велики на света съвецки Маз-ове , Кам-азове и Краз-ове , ами се ориентира (със все риска и угрозата Големия брат да ни се намръщи) към презрените фашиски търкала , пройзведени в загниващия Запад ?! ...
                Всъщност , въпросът ми е риторичен .

                ...а аз все още чакам от един участник тука от Пловдив да ми снима на митницата тумбата от ирански Кам-ази ( за който твърдеше че ги видял с очите си и често идвали у нашенско) .... ама май по-скоро ше дочакам от умрел писмо , отколокото подобно фото . ..
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Та в този дух : нищо уникално няма .16-17 т. ги влачи дори КрАз.
                  .
                  В СО МАТ никога не са пътували с по малко от 22 тона . Толкова си влачех редовно с мадарата .
                  Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                  Няма го вече от няколко години,продаден е на французите от новия собственик .
                  Даже до колкото разбрах, им е взел пари за паркинг за всичките години .
                  Май така е по добре . Французите със сигурност няма да го нарежат за скрап .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    В СО МАТ никога не са пътували с по малко от 22 тона . Толкова си влачех редовно с мадарата .
                    За Берлието и Волвото от времето на Тексим , за което ти е говорил дядо ти, става дума .
                    СО МАТ беше по-късно и много по-добре от теб знам какво и колко влачеха .

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Толкова си влачех редовно с мадарата .... .
                    Влачил си , ама през Витиня . А през баирите дето дедо ти ти е разправял - от Ерзурум на изток , не си и сънувал как се минават - с Мадарата ако идеш веднъж - ше си кълнеш дните , че си се родил .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-10-19, 21:07.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Айде пак старата песен, тези приказки за най-изпитаните най-великите най-мощните и т.н. са си патент на агитката в този форум, руснаците рядко се изхвърлят с такива епитети, особено грамотната част от тях.Впрочем са били в доста тесни връзки с Франция и Италия, варианта преди да изберат фиат за масов народен автомобил е бил рено.
                      За това намирам за съвсем нормално на тогавашните шофьори Берлието да им се е струвало уникално, като имат база за сравнение руските му еквиваленти.Ако въобще към 60-те години е имало някакъв руски еквивалент?

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        ...Ако въобще към 60-те години е имало някакъв руски еквивалент?
                        Краз-а бе , Краз-а . Могъщия съвеЦки Краз . Той беше алтернатива на всичко гнило , създадено на запад от Калотина .
                        Казваше го не агитката в този форум (то такова чудо тогава немаше ) , а всекидневно ни го набиваше в главата мощната пропагандна машина , създадена от ЦК на БКП и рожба на българо- съвеЦката дружба . А руснаците немаше нужда да се изхвърлят с епитети . Там някой ако си позволеше да хвали нещо "западно" - единственото слънце което впоследствие виждаше е това над Сибир .

                        .. и в случая не говорим за фиат/жигула и рено , а за товарни влекачи .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          За Волвото
                          Волво F 88 с лекота дърпаха 30 тона цистерни с мазут по Витиня .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Волво F 88 с лекота дърпаха 30 тона цистерни с мазут по Витиня .
                            Ти му викаш "куме Иване" , то търчи за ....

                            Нали за международен транспорт отвори дума , бре юнак ! С`я па Витиня .

                            Аре питай дедо ти , ама да те светна : в Кувейт на терминал 1632 редовно влачеха по 3 цистерни по 22 т. После излезе заповед от 2 повече да не закачват . Че беше някакъв пожар станал и ги подгониха местните власти . Това по времето кога си си играл с камиончета в пясъка. Ама там е равно като тепсия .
                            А от от Ерзурум в посока Табриз има няколко баира , като 2 от тях се качват на първа с въпросния 1632 и темепературата с часове стои твърдо на 110 градуса . Няма и как иначе ...
                            Минавал съм го този път 2 пъти до Табриз и 2 пъти до Техеран .
                            Краз-а ако качи там с 22 тона - ше му избие грес и масло и през ушите .

                            ПС. Последния път малко след иранската граница двама чехи бяха закъсали със Шкода . Киснеха там от месец и нещо . Да не ти казвам какви псувни научих на чешки от тях . И все по адрес на шкодовите конструктори .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ПС. Последния път малко след иранската граница двама чехи бяха закъсали със Шкода . Киснеха там от месец и нещо . Да не ти казвам какви псувни научих на чешки от тях . И все по адрес на шкодовите конструктори .
                              Сега максимум се чака 2-7 дена... повечето фирми го спазват, това за Европа, иначе за изтока- по-добре, че го няма там си е Багдад.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                ...В СО МАТ никога не са пътували с по малко от 22 тона ....
                                Пътуваха и с 10 , че и с 5 тона се случваше.
                                Изобщо пътуваха с това и толкова , за колкото беше уредено със спедицията . Така че който ти е казал горното - просто няма представа за какво става въпрос .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X