Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Краз-а бе , Краз-а . Могъщия съвеЦки Краз . Той беше алтернатива на всичко гнило , създадено на запад от Калотина .
    Казваше го не агитката в този форум (то такова чудо тогава немаше ) , а всекидневно ни го набиваше в главата мощната пропагандна машина , създадена от ЦК на БКП и рожба на българо- съвеЦката дружба . А руснаците немаше нужда да се изхвърлят с епитети . Там някой ако си позволеше да хвали нещо "западно" - единственото слънце което впоследствие виждаше е това над Сибир .

    .. и в случая не говорим за фиат/жигула и рено , а за товарни влекачи .
    Ами щом са били в някакъв алъш-вериш с французите значи теорията ти за презрените фашистки търкала лееекичко издиша.Това за хваленето на западните търкала и слънцето на Сибир пак е интересна теория, някакви лични наблюдения имаш ли по въпроса или пак влизаме в научната фантастика?Ако ти се вярва на приказките то кьорав руски механик нямаше да има извън Сибир, те особено много обичат да си благославят техниката, докато я ремонтират.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31520223_1725474707531647_4035873728876249088_n.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5822108 Берлието е в България,каква реставрация във Франция?

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        И са му лепнали фарове от москвич .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          В Димитровград има един Роман(пълен Франкенщайн) който се движи наред с новите камиони. Двигател Краз , турбо от САУ , скоростна кутия от Европа , мостове от Ман , кош тристранен от Татра . Возил съм се в него натоварен с пясък 25 тона и си върви със 120 км/ч безгрижно.

          Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
          То-ест около 25 кубика в легена, така ли? Да не е да бъркаш нещо? Щото съвременните самосвали 3 и 4 осни са от 8 до към 12 кубика. За да е 25 тона /по твоите думи/ трябва да е гондола, но понеже казваш ''кош тристранен от Татра'' значи явно не иде реч за гондола.
          Я виж пак си помисли и сподели, моля!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Такива съм имал 4 и една 100S , та ги знам наизуст. Последната беше 125L. Не са напълно изчезнали. Има ги още. В София има един човек с две 100С и двете се движат.
            От тези коли имам само добри спомени за разлика от разни москвичи и лади.
            И аз едно време за много кратък период имах такава и само хубаво мога да кажа. Ама виж, за Москвичите не си прав. Арен си беше Москвичо, арен!
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Волво F 88 с лекота дърпаха 30 тона цистерни с мазут по Витиня .
              Тук пише, че може общата (всичката) маса да е 52.5 тона ;-)

              A derivative was the G88 introduced in 1970, which was basically the same vehicle but with the front axle fitted 300 mm (11.8 in) further forward to allow greater axle spread. This was necessary to increase the GCWR up to 52.5 tonnes (51.7 long tons).[3]
              А камионът, без ремаркето но с горивото и всичко върху него - максимум 26.5.

              т.е. остават още 26 тона за нещо закачено за него ;-)
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Ти му викаш "куме Иване" , то търчи за ....

                Нали за международен транспорт отвори дума , бре юнак ! С`я па Витиня .

                Аре питай дедо ти , ама да те светна : в Кувейт на терминал 1632 редовно влачеха по 3 цистерни по 22 т. После излезе заповед от 2 повече да не закачват . Че беше някакъв пожар станал и ги подгониха местните власти . Това по времето кога си си играл с камиончета в пясъка. Ама там е равно като тепсия .
                А от от Ерзурум в посока Табриз има няколко баира , като 2 от тях се качват на първа с въпросния 1632 и темепературата с часове стои твърдо на 110 градуса . Няма и как иначе ...
                Минавал съм го този път 2 пъти до Табриз и 2 пъти до Техеран .
                Краз-а ако качи там с 22 тона - ше му избие грес и масло и през ушите .

                ПС. Последния път малко след иранската граница двама чехи бяха закъсали със Шкода . Киснеха там от месец и нещо . Да не ти казвам какви псувни научих на чешки от тях . И все по адрес на шкодовите конструктори .
                На Мерцедес 1632 колкото и да натовариш все му е малко . Работил съм с такъв знам му възможностите . Руснаците пътуваха на международно с МАЗ и Камаз каква мъка е не ми се мисли
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Пътуваха и с 10 , че и с 5 тона се случваше.
                Изобщо пътуваха с това и толкова , за колкото беше уредено със спедицията . Така че който ти е казал горното - просто няма представа за какво става въпрос .
                То и сега е същото има леки товари ама са рядкост .
                Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                Тук пише, че може общата (всичката) маса да е 52.5 тона ;-)

                А камионът, без ремаркето но с горивото и всичко върху него - максимум 26.5.

                т.е. остават още 26 тона за нещо закачено за него ;-)
                Навремето тия регламенти поне в България никой не ги спазваше . Някъде 1993 от Плевен към София редовно пътуваха няколко такива волва с по 30 тона мазут . Сега е тегаво ДАИ и още 100 институции те контролират . Тогава за вътрешен превоз пиешеш само един пътен лист и той беше за вътрешен отчет . С частен камион и пътен лист не пишеш Това тахограф и тахошайба беше нещо нечувано и невиждано
                Последно редактирано от sek.1; 09-10-19, 04:34.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  То-ест около 25 кубика в легена, така ли? Да не е да бъркаш нещо? Щото съвременните самосвали 3 и 4 осни са от 8 до към 12 кубика. За да е 25 тона /по твоите думи/ трябва да е гондола, но понеже казваш ''кош тристранен от Татра'' значи явно не иде реч за гондола.
                  Я виж пак си помисли и сподели, моля!
                  Колко килограма викаш е един кубик пясък?

                  Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    ....Арен си беше Москвичо, арен!
                    Абе, колко съм лежал в подмосковието...
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      То-ест около 25 кубика в легена, така ли? Да не е да бъркаш нещо? Щото съвременните самосвали 3 и 4 осни са от 8 до към 12 кубика. За да е 25 тона /по твоите думи/ трябва да е гондола, но понеже казваш ''кош тристранен от Татра'' значи явно не иде реч за гондола.
                      Я виж пак си помисли и сподели, моля!
                      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                      Колко килограма викаш е един кубик пясък?

                      Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
                      1700 - 2200 зависи колко е мокър може и повече да излезе
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Georgi Stoyanov kz Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]997646[/ATTACH] Берлието е в България,каква реставрация във Франция?
                        Интересно каква ще му е съдбата от тук нататък ? Тук нашите като нищо ще го нарежат за скрап .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          1700 - 2200 зависи колко е мокър може и повече да излезе
                          Може, бе, ако има и оловни стружки може и повече да иде.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Случайно при вас във Франция да има някое оцеляло Берлие ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Може, бе, ако има и оловни стружки може и повече да иде.
                              Известно време работих като шофер на камион , та имам представа кое колко тежи и да говоря празни приказки не ми е присъщо... Може Европейския съюз да е решил ,че кубика пясък трябва да е тон ...

                              Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                                Известно време работих като шофер на камион , та имам представа кое колко тежи и да говоря празни приказки не ми е присъщо... Може Европейския съюз да е решил ,че кубика пясък трябва да е тон ...

                                Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
                                Негованския е най лек 1360кг кубика богровския е около 1600
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X