Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Това е много странно... В момента имат нуждата да свият точно съответният клауд продукт... За какво им е да го рекламират... Както и да е де - не е като да не са правили и по-големи глупости, но поне лично аз на няколко OS-а, които поддъжам по една или друга причина никога не съм виждал реклами. Може да е нещо временно/и/или грешка - и при тях има тиквени глави.

    P.S. освен всичко точно "Windows explorer" - звучи нелогично... Специално оптимизираха интерфейса за да не го ползваш... защо им е да слагат реклами, които нямат видимост... наистина звучи много зле.
    Последно редактирано от господин никой; 16-03-17, 14:55. Причина: P.S. добавка

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Поразчистих. Дискусията за .NET vs Java е преместена тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218072
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Пробвах
        И сега пиша от таблета вина изобщо не зарежда, вика няма ОС
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        нещата отиват май на проблемен диск и понеже гаранцията е изтекла преди 2 месеца, какво SSD да му сложа? лаптопа е Lenovo IdeaPad Y50-70
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        я да си питам нещо за Win10: лаптопа вечер не го гася, а с Fn+F1 го приспивам..............добре, ама от известно време се събужда по 5 мин, а не както преди за секунди - как да разбера какво го бави и да върна предишното състояние?
        докладвам: изгорял чипа на биоса, диска е здрав. Сега е с нов чип и с нов WIN10 /имало връзка между вин-а и биоса и не тръгва стария вин/, даже от първия път се върза в мрежа с XP комп. което посмъртно не искаше да направи преди и по думите на един спец, се дължало на опмазан вин 10 при ъпдейта му от вин 8.1.
        Рапорт даден!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Колеги, това доколко е вярно:

          ко искате да спрете "телеметрията" на Win 10 (и следенето донякъде), стартирайте си cmd като администратор, подайте следните две команди :

          sc config DiagTrack start= disabled

          и

          sc config dmwappushservice start= disabled

          Освен всичко друго - Win-а ви ще зарежда много по-бързо, и ще работи по-бързо!!!)

          ?

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Колеги, това доколко е вярно:

            ко искате да спрете "телеметрията" на Win 10 (и следенето донякъде), стартирайте си cmd като администратор, подайте следните две команди :

            sc config DiagTrack start= disabled

            и

            sc config dmwappushservice start= disabled

            Освен всичко друго - Win-а ви ще зарежда много по-бързо, и ще работи по-бързо!!!)

            ?
            Има някакви тулчета дето махат шпионенето. Обаче прецакват операционната система. Не е толкова просто, ми е мисълта. Преразказвам, аз лично не съм се борил, не съм на Windows.

            Коментар


            • Re: От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Колеги, това доколко е вярно:

              ко искате да спрете "телеметрията" на Win 10 (и следенето донякъде), стартирайте си cmd като администратор, подайте следните две команди :

              sc config DiagTrack start= disabled

              и

              sc config dmwappushservice start= disabled

              Освен всичко друго - Win-а ви ще зарежда много по-бързо, и ще работи по-бързо!!!)

              ?
              С тези команди ще спреш 2 сървиса , цялата телеметрия на дали. Ще върви по бързо но колко не е ясно. Можеш да си ги спреш и от контрол панел - административ тулс - сървисес.

              Коментар


              • От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                С тези команди ще спреш 2 сървиса , цялата телеметрия на дали. Ще върви по бързо но колко не е ясно. Можеш да си ги спреш и от контрол панел - административ тулс - сървисес.
                То спирането на услуги в Уиндоуса е лесно и става за секунди ама това си идва с последици - трудности с обновяване, съобщения за грешки, съобщения за НЕлицензиран/НЕактивиран Уиндоус и Офис Приложения или както най-често става след всеки по-сериозен ъпдейт, Уиндоуса си пак пуска и спира сървиси както му кефте, та пак се почва от нулата.

                Друго ме гложди - освен параноята, която не се лекува с Уиндоус, за какво човек да си причинява всичко това, не е ли по-лесно като си скочил на хорото с Майкрософт да го играеш като хората а ако си хакер или има какво да криеш то тогава Уиндоус въобще не трябва да фигурира в дискусията или поне не 10ката...

                П.С. Даниел просто го цитирам в съгласие, не опонирам
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Друго ме гложди - освен параноята, която не се лекува с Уиндоус, за какво човек да си причинява всичко това, не е ли по-лесно като си скочил на хорото с Майкрософт да го играеш като хората а ако си хакер или има какво да криеш то тогава Уиндоус въобще не трябва да фигурира в дискусията или поне не 10ката...
                  Всеки прави каквото може.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Искам да попитам,дали този Линдолс 10 ще тръгне на 4 гб рам и двоЯдрен процесор на 1.6 мегавата или перманентно съм изостанал от развитието на тази операцЕонна система
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • Re: WIN 10 - първи впечатления

                      Ще тръгне

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Що да не тръгне. И на 2гб е тръгне. На едно -ядрен целерон също...

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Поправете ме, ако греша но всичкият Интернет трафик в България идва от един доставчик, който го продава на Vivacom... Каквото има да се открадне като Интернет активност от всеки един от нас вече отдавна е откраднато, поставено в геоконтекст и продадено. За мен лично това е такава тъпотия (говоря за параноята на тема лично пространство). Факт е, че ако искаш такова няма да го намериш в Интернет.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            - доставчиците са повече от 1
                            - интернет (в случая IP) активността съвсме малка част от цялата активност
                            - от ссл трафик не можеш да извадиш много интересни неща

                            Коментар


                            • От: Re: От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                              Поправете ме, ако греша но всичкият Интернет трафик в България идва от един доставчик, който го продава на Vivacom... Каквото има да се открадне като Интернет активност от всеки един от нас вече отдавна е откраднато, поставено в геоконтекст и продадено. За мен лично това е такава тъпотия (говоря за параноята на тема лично пространство). Факт е, че ако искаш такова няма да го намериш в Интернет.
                              Пред очите ми е как Win 10 ТРИЕ кракове. Имат пълен достъп до диска ти. Аз лично съм против личния ми комп да е сканиран от Сулю и Пулю. Microsoft в прав текст казват, че ще ти размъкват данните и пред техни партньори, че и пред полицията. Описано е в линковете долу.
                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ...
                              Друго ме гложди - освен параноята, която не се лекува с Уиндоус, за какво човек да си причинява всичко това, не е ли по-лесно като си скочил на хорото с Майкрософт да го играеш като хората а ако си хакер или има какво да криеш то тогава Уиндоус въобще не трябва да фигурира в дискусията или поне не 10ката...
                              http://2284163.atwebpages.com/1.html Ей тука хората са качили лицензното споразумение, защото изтриха БГ варианта.
                              https://privacy.microsoft.com/en-US/...vacy-statement тука е същото, в оригинал.
                              Параноя значи да се плашиш излишно от нещо, де не съществува. Слухтенето си е описано чинно и нито е тайна, нито имаш вариант да се овардиш, поне аз не знам как се чисти този тумор от Windows и после да работи нормално.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Пред очите ми е как Win 10 ТРИЕ кракове. Имат пълен достъп до диска ти. Аз лично съм против личния ми комп да е сканиран от Сулю и Пулю. Microsoft в прав текст казват, че ще ти размъкват данните и пред техни партньори, че и пред полицията. Описано е в линковете долу.
                                ...
                                Абе колега - вземи се в ръце... всяка антивирусна има достъп до диска ти - и повечето от тях трият кракове... господи каква изненада... и то от едно 7-8-9 години... Защо мислиш, че не ползвам антивирусни? Освен всичко няма проблем просто да кажеш на Windows Defender - не, не искам да проверяваш директория еди-си-коя и той спира да я проверява най-чинно. След това можеш просто да погледнеш в карантината и да кажеш "Искам този, този и този файл да си отидат където бяха" и това е всичко.

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                - доставчиците са повече от 1
                                - интернет (в случая IP) активността съвсме малка част от цялата активност
                                - от ссл трафик не можеш да извадиш много интересни неща
                                От интернет трафика ти може да се извади много повече информация от колкото си представяш колега. Освен това много малка част от него е SSL. Вярваш или нe на никой (освен на китайците и руснаците) не му пука за банковата ти сметка. За тези хора е много по-доходоносно да определят какви реклами да ти подават... само казвам. Освен това кой е другият доставчик? Не съм чувал Viva да купуват Интернет от два доставчика? Пък и честно казано какво значение има - на тоя етап вече много добре могат да определят всичко, което им трябва.

                                Както и да е - ако ви е забавно да се занимавате с теори на темата - живи и здрави - лично аз нямам желанието да си губя времето точно с това. Просто е хубаво да си дадете сметка как звучи това.
                                Последно редактирано от господин никой; 24-03-17, 11:47. Причина: typo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X