Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Ще работи, разбира се. Интересно какво толкова си получил?

    Коментар


    • Re: От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ще работи, разбира се. Интересно какво толкова си получил?
      Освен с нов ъпдейт да прекарат лан картата друго притеснение не виждам.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        При мен се получава нещо доста странно - след ъпгрейд на 7-ца заводски инсталирана на лаптоп до Уин 10 в един момент 3-4 часа след ъпгрейда и след заспиване и събуждане или след първата актуализация на Уин 10 се получава една загуба на връзката на wi-fi на лаптопа с мобилния ми рутер, който също приема сигнала безжично.
        Дава че има връзка и лаптопа я отчита и рутера я отчита, като рутера сочи че има включен 1 потребител/абонат. Лаптопа на иконката и с думи ми дава, че има връзка и е свързан с рутера, но в същото време Edge-то неможе да отвори нито една страница и ми казва че няма връзка с интернет или че адреса не е правилен на страницата която зарежда.

        В същото време Уин 10-ката си актуализира и проверява без проблем за актуализация.


        Пробвах с Виндоус дефендъра на 10-ката да разреша Edge-то, да разреша програмите на мобилния рутер и на лаптопа които се връзват една с друга, ма резултат никакъв.И така вече 3 пъти- ъпгрейд до 10, връщане към седмицата...


        Ама съм решил следващия път да нулирам десетката още преди да се е изгубила връзката мобилен рутер- лаптоп, като преди това ще направя един системен образ на Уин 10-ката.

        На Уин 7-цата имам два системни образа и мисля, че няма да има проблем дори да се наложи преинсталация от дискове на Уин 7-цата.

        Коментар


        • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

          Относно спирането на поддръжката на Windows XP

          Windows Registry Editor Version 5.00
          [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
          "Installed"=dword:00000001

          Слагаш това в текстов файл с име "нещоси.reg" стартираш го и имаш WIN XP POS Ready - поддържа се и се ъпдейтва и в момента.
          Доста POS терминали работят под ХР и няма как да спрат поддръжката им.
          Последно редактирано от nedos; 08-05-16, 13:46. Причина: Уточнение
          GRAND CHEROKEE 4.7
          Добромир Добрев
          O898633718

          Коментар


          • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от nedos Преглед на мнение
            ...Доста POS терминали работят под ХР и няма как да спрат поддръжката им.
            Могат, могат. И май не беше много далече датата на която ще дръпнат щалтера.

            Замислих се, каква ли шматка трябва да си, за да оставиш ПОС-терминал, да се ъпдейтва автоматично, от някакъв неизвестен сървър...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Re: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Могат, могат. И май не беше много далече датата на която ще дръпнат щалтера.

              Замислих се, каква ли шматка трябва да си, за да оставиш ПОС-терминал, да се ъпдейтва автоматично, от някакъв неизвестен сървър...
              Още 3 години (минимум!) - за целите на спазването на разни договори.

              Колкото до шматките - повярвай ми, светът е пълен с шматки от този вид. Нещо повече, в много случаи тези шматки са в положение да влияят на съдържанието на нормативни документи и да вписват в тях изискване за автоматични ъпдейти.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Някой виждал ли е такова нещо ?
                ........ оф не мога да кача снимка ....
                Та при опита да ползвам ...калкулатор да речем излиза на голям син екран едно събщение :
                This app can't open
                отдоло с дребен шрифт пише :
                Calculator can,t be opened using the Build-in Administrator account. Sing in with a different account and try again.

                При опит да сменя акаунта не се получава . Никаква реакция . Натиска да вляза с друг акунт , завърта се кръгчето и нищо.

                Някакви идеи ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Някой виждал ли е такова нещо ?
                  ........ оф не мога да кача снимка ....
                  Та при опита да ползвам ...калкулатор да речем излиза на голям син екран едно събщение :
                  This app can't open
                  отдоло с дребен шрифт пише :
                  Calculator can,t be opened using the Build-in Administrator account. Sing in with a different account and try again.

                  При опит да сменя акаунта не се получава . Никаква реакция . Натиска да вляза с друг акунт , завърта се кръгчето и нищо.

                  Някакви идеи ?
                  Да, НИКОГА повече НЕ работи под админ защото когато, забележи не дали а когато кликнеш не където трябва пораженията са сериозни.

                  Просто си направи друг потребител и си влизай и работи като него.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Не ми позволява да го направя това .
                    Мислех да преинсталирам, но 10-та я ъпгрейднах от лицензирана седмица и не знам какво ще стане сега след преинсталация .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Някой виждал ли е такова нещо ?
                      ........ оф не мога да кача снимка ....
                      Та при опита да ползвам ...калкулатор да речем излиза на голям син екран едно събщение :
                      This app can't open
                      отдоло с дребен шрифт пише :
                      Calculator can,t be opened using the Build-in Administrator account. Sing in with a different account and try again.

                      При опит да сменя акаунта не се получава . Никаква реакция . Натиска да вляза с друг акунт , завърта се кръгчето и нищо.

                      Някакви идеи ?
                      Да, нормално е. MS го бяха описали някъде. Новите app на MS изискват да са включени различни защити. Администраторският акаунт по подразбиране е с изключени такива. Добра практика е за ежедневна работа да се използва акаунт с ограничени права, а администраторският да е само за инсталации и др. подобни.
                      Ако си направиш някакъв друг акаунт с различно име от Administrator, няма да имаш горните проблеми, най-вероятно, дори и при изключено UAC и с пълни локални администраторски права.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Добре де, нали писах, че не ми дава да направя друг алаунт.
                        Имам акаун в майкрософт, опитвам да се логна с него но не дава.
                        Не дава и да правя друг акаунт.
                        На мен ми писна утре ще преинсталирам, ако не става с ключа от 7-та, ще играят тракерите.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          И бой с тоягата, бой с тоягата...
                          Пробвай все пак това първо:

                          https://youtu.be/Cayk9qsGuPo

                          http://answers.microsoft.com/en-us/w...c53f91c?auth=1
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Гоблина печели пиво
                            Конан , май същото ми е казал ,ама на неразбираем за мен език
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Гоблина печели пиво
                              Конан , май същото ми е казал ,ама на неразбираем за мен език
                              Същото е, само дето аз съм написал какъв може да е произхода на проблема, а Гоблин е дал линк как може да се оправи

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                                Същото е, само дето аз съм написал какъв може да е произхода на проблема, а Гоблин е дал линк как може да се оправи
                                Имаш пиво и ти.
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X