Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
    Непрекъснато ме занимават,колеги,познати,родата със техните лаптопи и компютри.Основно нехардуерни проблеми,тука таме някой умиращ хард или захранване и най вече софтуерни,бавно " мислещи" или много пишещи процеси и от сорта.Това почна да ми отнема време и ресурси и затова перманентно им инсталирам линукси.Еми не се оплакват,и не ме занимават,и да ме занимават зная каква е причината.
    Нищо хубаво не мога да кажа от милениума насам, незнам пристрастен ли съм болен или оздравял
    Е, то ако е за фейсбучене, ютубене и наскайпване, всяка ОС с не'къв браузер става за употреба...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Кой ползва още ОС с браузър?
      ПРО-тата брайзват през конзола...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Да напомня.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          А понеже темата е конкретно за WIN10, и аз да напомня:
          https://www.netmarketshare.com/opera...%22-1000%22%7D


          Не че имам някакви надежди микромеките да се позамислят над някои неща, ама пазарен дял наполовината на 9 годишния WIN7 говори едно-друго. И това въпреки крайно наглата им политика за налагане на 10-ката, стигнала до там да се споразумяват с производители на процесори и чипсети да не се правят драйвери за нищо по-старо от WIN10.

          ...това отделно от очеизвадната грозност и ръбатост на 10-ката. И това не го казвам само аз.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Да докладвам - на корпоративно ниво - промяна - 0!
            Никой все още не иска и да чува за 10 Всички нови хардуери са с задължителна поддръжка на 7!
            В групата (120+ страни) някой лани мигрираха на 2008, почти не останаха на 2003
            Традиционно ние сме поне петилетка пред 80% от "развитите" страни
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...
              Не че имам някакви надежди микромеките да се позамислят над някои неща, ама пазарен дял наполовината на 9 годишния WIN7 говори едно-друго. И това въпреки крайно наглата им политика за налагане на 10-ката, стигнала до там да се споразумяват с производители на процесори и чипсети да не се правят драйвери за нищо по-старо от WIN10.

              ...това отделно от очеизвадната грозност и ръбатост на 10-ката. И това не го казвам само аз.
              tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
              Например е възможно фирми, които сме наели за предоставянето на обслужване на клиенти или помощ при защитата на нашите системи и услуги, да имат нужда от достъп до лична информация, за да изпълнят тези функции.
              ...
              Възможно е също така да разкрием информация за Вас като част от корпоративен преход, като например сливане или продажба на активи.
              ...
              защитата на правата или собствеността на Microsoft, включително за прилагането на условията, управляващи използването на услугите – въпреки това, ако получим информация, че някой използва нашите продукти или услуги за трафик на открадната интелектуална или физическа собственост на Microsoft, няма да разглеждаме сами личното съдържание на клиента, а вероятно ще отнесем въпроса към правоприлагащите органи.
              ...
              Възможно е личната информация, която се събира от Microsoft, да се съхранява и обработва в САЩ или друга страна, в която Microsoft или нейните свързани лица, филиали или доставчици на услуги имат офиси.
              ...
              Възможно е Microsoft да задържи лична информация поради множество причини, като например за спазване на нашите законови задължения, разрешаване на спорове и прилагане в сила на нашите споразумения.
              Kрайно нагла политика, нарувашат половината Конституции по света. Разминава им се, щото са богати и следователно по-равни.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-01-18, 22:02.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Стига драматургия. Тия неща са описани и данните се събират съвсем законно.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Стига драматургия. Тия неща са описани и данните се събират съвсем законно.
                  Чл. 30.
                  (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.
                  ...
                  Чл. 32.
                  (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
                  (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
                  ...
                  Чл. 34.
                  (1) Свободата и тайната на кореспонденцията и на другите съобщения са неприкосновени.
                  (2) Изключения от това правило се допускат само с разрешение на съдебната власт, когато това се налага за разкриване или предотвратяване на тежки престъпления.
                  http://www.parliament.bg/bg/const

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    ...някой лани мигрираха на 2008, почти не останаха на 2003
                    Какво е "2008" и "2003" ?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Windows server

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Ами прозорци.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Нещата са елементарни бре човек. Ако напишеш картичка от морето трябва да ти е съвсем ясно, че текста може да бъде прочетен от широка група хора и за никаква тайна на кореспонденцията не може да става. Ако не искаш да ти четат текста - слагаш плик, използваш тайнопис или криптираш текста, в зависимост от желаната степен на поверителност.

                          MS явно и ясно са ти написали, че ползвайки тяхна OS ти се ограничаваш до писане на картички, което е доста почтено от тяхна страна.

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          В групата (120+ страни) някой лани мигрираха на 2008, почти не останаха на 2003
                          Аз се присъединявам към питането на sparky. Все съм виждал разни глупости, ама Windows server за desktop в корпоративна среда, никога.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Уф, то било сървър бееее.... Ама съм шматка!
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              ... Все съм виждал разни глупости, ама Windows server за desktop в корпоративна среда, никога.
                              Глупостта се нарича терминален сървър и е много смислено нещо.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Глупостта се нарича терминален сървър и е много смислено нещо.
                                terminal services въобще не е windows server като десктоп.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X