Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    А какво?

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Terminal services e да си изпълняваш програми на и с ресурсите на отдалечена машина или въобще целият ти десктоп да е върху отдалечана windows server машина.

      Windows Server като десктоп е да използваш сървърна версия на windows за десктоп OS.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Какъв е проблема да се ползва Сървър за Десктоп? Някаква нефункционалност?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          И разликата за редовия узвер? Който най-вероятно е с тънък клиент и друго освен десктопа на отдалечения (брига го него че е отдалечен) windows server друго не вижда.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Какъв е проблема да се ползва Сървър за Десктоп? Някаква нефункционалност?
            По принцип, цената. Ако е за един потребител идва малко дебело.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Не, по принцип си геймих Delta Force на 2003 и не съм имал никакви грижи.
              Обратното си е чист проблем, но Сървър за счетоводство си е нещо приложимо... Примерно ако си затворим очите за цената или ползвамв "банани"...

              Инак и Вин7 си умее конкурентни RDP-ta, но е друга тема...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                По принцип, цената. Ако е за един потребител идва малко дебело.
                Принципно иде реч за корпоративна среда, там и за много потребители идва скъпо. Корпоративните отстъпки за десктоп версията на Windows докарват цената му до доста ниски нива, докато сървърните са си скъпи. Доколкото знам - за 20 лиценза (не CAL, a отделни лицензи) отстъпка няма никаква, а 20 лиценза са си една малка купчинка пари.

                Отделно, доколкото си спомням, имаше аспекти от поведението на сървър версията, които не могат да се контролират от DC и се иска пипане на ръка, което прави пускането на мрежа неприятна задача. Ама ако ме попита някои кои точно аспекти и на коя версия - няма да мога да отговоря.

                Отделен потребител, който си дърпа софтуера от торенти, тези неща, разбира се не го касаят. Ако иска може да си пусне MS SQL Datacenter, който струваше нещо от рода на $30-40к, за да си пази телефонните номера.
                Последно редактирано от bokomo; 03-01-18, 11:28.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Нещата са елементарни бре човек. Ако напишеш картичка от морето трябва да ти е съвсем ясно, че текста може да бъде прочетен от широка група хора и за никаква тайна на кореспонденцията не може да става. Ако не искаш да ти четат текста - слагаш плик, използваш тайнопис или криптираш текста, в зависимост от желаната степен на поверителност.

                  MS явно и ясно са ти написали, че ползвайки тяхна OS ти се ограничаваш до писане на картички, което е доста почтено от тяхна страна.
                  ....
                  Тия линкове горе са за тестовата версия на десятката. Непочтеното е, че в EULA на редовната версия не са описани, а пак те подслушват. Проблемът е разчепкан от хиляди хора, дори има софтове дето орязват шпионенето. Ама М$ са направили Windows да не работи без тях. Кое му е почтеното тука? Изобщо, като как го виждаш да си платиш за WIndows, и да ти киризят всяка една стъпка, вкл. кейлогер? Напиши windows 10 spy в търсачката и гледай какво чудо е. Отворени картички казваш, ами който не го влече ексхибиционизма кво прави? Прави като мен, минава на друга ОС, в случая Линукс. Щото и маковете воайорстват.
                  Some of the domains we know send anonymous information back to Microsoft include:

                  vortex.data.microsoft.com
                  vortex-win.data.microsoft.com
                  telecommand.telemetry.microsoft.com
                  telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
                  oca.telemetry.microsoft.com
                  oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
                  sqm.telemetry.microsoft.com
                  sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
                  watson.telemetry.microsoft.com
                  watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
                  redir.metaservices.microsoft.com
                  choice.microsoft.com
                  choice.microsoft.com.nsatc.net
                  df.telemetry.microsoft.com
                  reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
                  wes.df.telemetry.microsoft.com
                  services.wes.df.telemetry.microsoft.com
                  sqm.df.telemetry.microsoft.com
                  telemetry.microsoft.com
                  watson.ppe.telemetry.microsoft.com
                  telemetry.appex.bing.net
                  telemetry.urs.microsoft.com
                  telemetry.appex.bing.net:443
                  settings-sandbox.data.microsoft.com
                  vortex-sandbox.data.microsoft.com
                  survey.watson.microsoft.com
                  watson.live.com
                  watson.microsoft.com
                  statsfe2.ws.microsoft.com
                  corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
                  compatexchange.cloudapp.net
                  cs1.wpc.v0cdn.net
                  a-0001.a-msedge.net
                  statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
                  sls.update.microsoft.com.akadns.net
                  fe2.update.microsoft.com.akadns.net
                  diagnostics.support.microsoft.com
                  corp.sts.microsoft.com
                  statsfe1.ws.microsoft.com
                  pre.footprintpredict.com
                  i1.services.social.microsoft.com
                  i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
                  feedback.windows.com
                  feedback.microsoft-hohm.com
                  feedback.search.microsoft.com
                  rad.msn.com
                  preview.msn.com
                  ad.doubleclick.net
                  ads.msn.com
                  ads1.msads.net
                  ads1.msn.com
                  a.ads1.msn.com
                  a.ads2.msn.com
                  adnexus.net
                  adnxs.com
                  az361816.vo.msecnd.net
                  az512334.vo.msecnd.net
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-01-18, 13:46.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Според мене, всичко, вързано на LAN си минава през един или друг spy. Въпрос на компромис е кой какво би предпочел да предостави. Тука не визирам "друга ОС".
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Според мене, всичко, вързано на LAN си минава през един или друг spy. Въпрос на компромис е кой какво би предпочел да предостави. Тука не визирам "друга ОС".
                      Едно е провайдерът да ми киризи трафика. Друго е М$ да ми сканират файлове, клавиатура, че и камерата да ме гледа на калъп. Софта се похвалиха че го имат, дали го използват не знам и не искам да знам.
                      Хвърчат едни мегабайти криптирано инфо от компа ми към техните сървъри. Личното инфо струва пари. Какво да очаквам от най-печелившите корпорации в света, да не вземат тия пари ли? Дори Скайп май направиха да работи през техните машини, а не директно да комуникира както беше оригинално.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-01-18, 14:21.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Тия линкове горе са за тестовата версия на десятката. Непочтеното е, че в EULA на редовната версия не са описани, а пак те подслушват. Проблемът е разчепкан от хиляди хора, дори има софтове дето орязват шпионенето. Ама М$ са направили Windows да не работи без тях. Кое му е почтеното тука? Изобщо, като как го виждаш да си платиш за WIndows, и да ти киризят всяка една стъпка, вкл. кейлогер? Напиши windows 10 spy в търсачката и гледай какво чудо е. Отворени картички казваш, ами който не го влече ексхибиционизма кво прави? Прави като мен, минава на друга ОС, в случая Линукс. Щото и маковете воайорстват.
                        Всичко е описано:

                        https://privacy.microsoft.com/bg-bg/privacystatement
                        https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement

                        В EULA има линк към горното в т. 14

                        Почтеното идва от това, че ясно е написано, че те шпионират. В нито една конституция и/ли закон не пише, че трябвa да ползваш Windows или въобще компютър. Друг и далеч по-сериозен е проблемът, че част от електронната комуникация с българската ДА е трудно да се осъществи с друго, освен IE+java, ама това не е проблем на microsoft и windows 10.

                        Практиката показва, че всеки, който има възможност да събира информация я събира. Ако microsoft не я събираше, щеше да е странно. Впрочем redhat продават linux за доста сериозна цена и имат съответната политика. Приятно четене.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          И тъй като Windows е лично за вас, Ви предоставяме възможност да избирате личните данни, които събираме и това как ги използваме.
                          https://privacy.microsoft.com/bg-bg/privacystatement
                          Айде сега кажи как да изключа киризенето. Щото за да пишат специален софт против шпионене, значи не може да го изключа. Т.е. лъжат като дърти цигани. Кое е почтеното тука?
                          Това, че и други ми гледат под юргана не ги оправдава. Все едно да убия някого и да се оправдавам, че и други убийци има.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            https://privacy.microsoft.com/bg-bg/privacystatement
                            Айде сега кажи как да изключа киризенето. Щото за да пишат специален софт против шпионене, значи не може да го изключа. Т.е. лъжат като дърти цигани. Кое е почтеното тука?
                            Това, че и други ми гледат под юргана не ги оправдава. Все едно да убия някого и да се оправдавам, че и други убийци има.
                            Пак ти казвам, че се вживяваш много. Супер лесно е да избереш кои лични данни продуките на microsoft да не събират за теб - просто не ги въвеждаш или използваш през техен продукт. Събирането на лични данни няма нищо общо с убийство, масово убиство, разпространение на оръжия за масово поразяване, геноцид, холокост и строежа на втора кабинка в Банско. На 99% от крайните потребители на софтуерни продукти въобще, ама въобще не им дреме, че някаква софтуерна корпорация на 10000 км. от тях им събира лична информация, освен ако тази информация директно не им бърка в джоба или банковата сметка.

                            Нищо на света не може да замени трезва, критична преценка на собствените ти действия. На хипер-супер-дупер настроен linux можеш да клъвнеш на най-обикновен и жалък фишинг и да си въведеш и майчиното мляко в уеб форма.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Пак ти казвам, че се вживяваш много. Супер лесно е да избереш кои лични данни продуките на microsoft да не събират за теб - просто не ги въвеждаш или използваш през техен продукт. Събирането на лични данни няма нищо общо с убийство, масово убиство, разпространение на оръжия за масово поразяване, геноцид, холокост и строежа на втора кабинка в Банско. На 99% от крайните потребители на софтуерни продукти въобще, ама въобще не им дреме, че някаква софтуерна корпорация на 10000 км. от тях им събира лична информация, освен ако тази информация директно не им бърка в джоба или банковата сметка.
                              Доста народ се дразни от това шпионене. Над половината от колегите минаха на Линукс. Точно по тая причина. Това, че било лесно да спра киризенето просто не е вярно. Дали съм прав да не съм ОК да ми сканират дисковете - ами това няма как да прецениш. Ти си преценяваш за тебе дали да те следят, аз за мене. Всеки е прав за себе си. Нито компа са ми купили, дал съм им пари за техния софтуер, и не е нормално да ми се държат като настойник, а не като продавач. Дори си позволяват да трият кракнат софт. Предполагам тия са причините хората да не щат да минават на десятка.
                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Нищо на света не може да замени трезва, критична преценка на собствените ти действия. На хипер-супер-дупер настроен linux можеш да клъвнеш на най-обикновен и жалък фишинг и да си въведеш и майчиното мляко в уеб форма.
                              Да де ама зависи от мене. И не съм толкова залюхан да си давам данните на Сулю и Пулю.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-01-18, 15:18.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Хм - не видях да съм писал, че пациентите джиткат на сървърни версии
                                Aко така сте го разбрали - колегите мигрираха домейните от 2003 на 2008. 2016 година.
                                По-важното е, че всичкият НОВ хардуер е с поддръжка на 7.
                                Значи редовият балък е лъган по магазини и принуждаван да купува таз чекня...
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X