Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Асус 16 гб рам 512 ссд, и7 сравнявам с Леново 4 гб рам 128 ссд и5.
    Колкото пъти опитах да ъпгрейтна от вин 8 към вин 10 все се скапва след 5 дена и умира.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      На бас, че не е от новия лаптоп а от новото CCD
      Нов Уиндоус(нов инсталация) + ssd винаги лети. Седмицата ще лети даже повече...

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        На бас, че не е от новия лаптоп а от новото CCD
        Нов Уиндоус(нов инсталация) + ssd винаги лети. Седмицата ще лети даже повече...
        Мммм не. Едина и и съща конфигурация с нов Ссд, даде по - добри показатели с 10-та.
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 01-03-17, 17:38.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          На бас, че не е от новия лаптоп а от новото CCD
          Нов Уиндоус(нов инсталация) + ssd винаги лети. Седмицата ще лети даже повече...
          Дори ХР да сложи, ще му стартира с 90МБ РАМ и ще има толкова много памет за приложения, няма да го шпионира, въобще идилия






          П.С. Докато не дойдат нигерийските милионери по е-пощата и/или азиатските троянци скрити в рекламите и после големия рев що ми изсмукаха париците от сметката и кой пак ми е хакнал акаунтите

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Трябва да спрем с предразсъдъците, да се отърсим от този монопол на Майкрософт! Продуктите и качеството на услугите им са на стари лаври и не на необходимото качество! Навсякъде, всеки съветвам да ползва безплатни ОС, с отворено ядро или иначе казано - линукс !!!
            Ни ще ви следят, ни ще ви дърпа рам, ни ще крашва. Има хиляди дистрибуции! Всеки, който се чуди каква ОС да ползва, нека обмисли варианта, не правя реклама в случая, защото дори не съм посочил конкретна дистрибуция.
            Windows 10 не е толкова лоша ОС, на една от машините ми върви стабилно, ъпдейтва се, но... не е моята ОС, в много отношения куца пред "свободно достъпната" конкуренция!

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              И какви софтуери има за "свободно достъпната конкуренция"? Дори офиса им е трагичен при отваряне на майкрософтски документи. Няма Photoshop, SolidWorks, и още един куп софтуери от сорта. И докато ги няма, Linux ще си остане това, което е сега - нишов продукт. Кои от последните игри излизат за Linux?

              Да, за сървърни истории е перфектен. Ама вкъщи освен за браузване, за друго не става.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Има някакъв проблем с тея операционни системи. Тази година за сефте виждам контролер ( да се разбира компютър) за геодезически инструмент на андроид. Масово до сега се ползва един Прозорец Ц5 дето .... не ми се говори.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  За Линукс няма нишо, но е по-хакерски. В уиндоуската конзола не можеш да напишеш команден ред с 97 символа, а в Линукс може...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И какви софтуери има за "свободно достъпната конкуренция"? Дори офиса им е трагичен при отваряне на майкрософтски документи. Няма Photoshop, SolidWorks, и още един куп софтуери от сорта. И докато ги няма, Linux ще си остане това, което е сега - нишов продукт. Кои от последните игри излизат за Linux?

                    Да, за сървърни истории е перфектен. Ама вкъщи освен за браузване, за друго не става.
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И какви софтуери има за "свободно достъпната конкуренция"? Дори офиса им е трагичен при отваряне на майкрософтски документи. Няма Photoshop, SolidWorks, и още един куп софтуери от сорта. И докато ги няма, Linux ще си остане това, което е сега - нишов продукт. Кои от последните игри излизат за Linux?

                    Да, за сървърни истории е перфектен. Ама вкъщи освен за браузване, за друго не става.
                    Кой го твърди това ? - ВИЕ! От близо 3 години започнах по активно да се интересувам и занимавам, ейтака, от любопитство!
                    *Тук вкъквам, че от 96 година насам ползвам продукти на MS, Linux започнах да ползвам по активно от 2011г. насам, и аз мислех като вас, но грешах. Наистина преди имаше доста неща за дялане, но в момента дори роман да напиша, пак няма да мога да споделя всички преимущества, а и хората са ограничени, стоят на едно място, не опитват различни неща, поинтересувайте се в политиката на МС и в развитието и бъдещето на свободния софтуер! Това е дълга и мъчна тема, за това ви споделих, че и аз много години основно съм ползвал MS, но вече нищо не би ме накарало да го направя, всеки има право на избор.

                    Конкретно на въпросите ви - офисът бил трагичен - кой го твърди, вие ? Има съвместимост с всички известни формати, включително вордовските, отварят се помежду си без грижи, едно специално копиране имате да се настрои по избор дето е малко по различно, шрифтове и това в какъв формат да съхранява, даже принтера ми разпознава без да инсталирам драйвъри.
                    За линукс не ми се спори, ала за либрето, просто продукта е много добър и не отстъпва! Само когато не знаете как да го настроите и да работите или не сте го пробвали, може да говорите така! Занимавам се с право, постоянно работя с документи - пиша, оформям, печатам и т.н. - мога да ви кажа, че последните 5-6 години, веднъж не съм имал проблем с офиса, дори го намирам за по добър от този на MS. Пробвайте, позаинатете се, сам ще видите!
                    Фотошоп няма, окей, може да се подкара с много галимации, но да приемем, хайде, че обикновения потребител не може да го подкара и е невъзможно. Има не лош алтернативен софтуер, с който се свиква лесно.

                    И не, не е само за "сърварни истории"! Това е пълна глупост !!! толкова много среди има, с такава поддръжка и така user friendly насочени, че е жалко да говорите така, недейте! Конкретно за игрите, невъзможно било ? Повечето нови заглавия от steam вървят, без грижи, има и play on linux приложение, ако ви кажа, че с малко повече инат съм подкарвал без проблеми капризни и стари игри като Heroes 1/2/3 и още повече, най - трудната игра за пускане според мен по линукс - Руската рибалка. Да, и работят ! Има ли нужда да изброявам повече.... играе се и още как - да не кажа в някои случаи и при по - добри показатели на еднакъв хардуер!
                    То и има референтни, съвременни игри дето ги има само за конзоли, нали така !?

                    Излагате се, момчета. Не искам да хваля или да отричам Линукс (дори не посочвам конкретни дистрибуции) или MS, не искам да ги съпоставям, но опитът ми и това, което съм видял говори. За линукс съм научил няколко неща, че няма невъзможни неща, дори понякога да е трудно, и, че е нещо необятно, което тепърва показва потенциала си. Разгледайте статистики, прочетете, вижте, тук-там, колко потребители го ползват, колко дистрибуции има, какво е миналото, настоящето и бъдещето по въпроса!
                    В България стоим на стари лаври и примирение във всяко едно отношение, свикнали сме с нещо и то е най - доброто за нас. Изтеглете 3-4 известни, userfriendly дистрибуции, пуснете ги под жива флашка или ги инсталирайте дуал буут с прозоеца, поработете, свикнете и вижте колко по - интелигентна и бърза система може да имате.

                    Не искам да спорим, но съм видял и едното и другото, дето се казва съм бил от двете страни. MS го гледах 15 години като основна ОС, да вършил ми е работа, но съм грешил (тогава free софтуера не беше на това ниво, беше в зародиш). Още повече пък съвременните им продукти MS, всички конспирации и простотии, да не говоря лекотата и бързината в преимущество на LinuxOS.

                    Разцъкайте Mint, под различните му графични среди, било xfce, cinnamon, mate, дори най - тежката и невероятно красива KDE черпи двойно по - малко ресурс от 10-ка! Идват с всичко необходимо за ползване, дори повече.

                    Иначе да, аз ползвам сървърно базирана ОС, на базата на CentOS, Българска, с невероятна поддръжка и екип! Името й е излишно да казвам, всеки който иска може да прочете и да се запознае - лекота, бързина, иновативност и невероятна поддръжка. Който се поинтересува или пробва, може само да спечели, който стои захлюпен - губи. Не отричам MS, дори на една от системите ми е dual-boot с windows, но да ви кажа честно 10-ката не е зареждана от повече от половин година, просто издиша, а от другата страна както нарича дистрибуцията, базирана на CentOS, един от създателите й - работи като товарен, расов кон!

                    Знам сега колко негативи ще получа, знам и, че вероятно мнението ми няма да бъде допуснато или ще бъда хейтнат, но някои от написаните неща намирам за недопустими и бях длъжен да се обоснова, като с това не свършва нищо, аз нямам цел да се боря или да хваля, просто искам да споделя опита и знанието си. Желая здраве и успех!
                    В заключение: ДАНО ИМА ПОВЕЧЕ ТАКИВА "НИШОВИ ПРОДУКТИ", за нас, потребителите !!!!!!!

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Не е там въпроса дали може или не може да се подкара.
                      Хората които си ползват компютрите за работа, особенно със специфичен софтуер (Фотошоп) искат безпроблемна работа.
                      Примерно под Уиндоус Фотошоп се инсталира за 10 минути, и работи безпроблемно, пускаш и бачкаш.
                      Под Линукс ще се занимаваш няколко часа, и даже и да тръгне, няма гаранция, че утре емулацията примерно няма да сработи и ще се чудиш какво да правиш...
                      За това става въпрос. Когато става въпрос за работен компютър със специфичен софтуер малко хора биха рискували...
                      Виж ако говорим за домашен компютър, тогава е по различно...

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
                        ... Занимавам се с право, постоянно работя с документи - пиша, ...
                        Не, че нещо съм свръхграмотен или имам отличен правопис, но ..., приятелю, с какъв изпит ви приеха да учите или завършите "право"?
                        Последно редактирано от bokomo; 11-03-17, 02:00.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Мисля, че е излишно да отговарям. Изпити по Български език и История, теми, при това във времената, когато беше трудно, при това с отличен успех. Има си официален, делови правопис, както и "лежерен такъв", понякога писва. Позволявам си поне някъде да пиша, без да му мисля толкова и не мисля, че кой знае какви правописни грешки съм допуснал, поста го написах в бързина. Въпреки това прегледах написаното и открих някои очевидни, хора сме. Още нещо? Не мисля, че тук е мястото да се доказваме кой, какво, още повече темата, още повече да се заядате по този начин. Само исках да кажа, че точно с Либре Офиса проблеми няма, защото е свързан с работата ми и го ползвам постоянно. Желая здраве, колега bokomo, мисля, че отговорих на въпроса ви!


                          За фотошопа ви казах, съгласен съм, но не може всичко да се свежда до там. Почти всяка програма от Windwos, ако не същата има алтернативна такава. Познавам много собственици на фирми, които ползват в работата си точно Linux дистрибуции, разбира се инсталирани и поддържани по правилния начин. Да не говоря за дизайнери, програмисти, админи и хора на "ти" в този свят. Факт е, че повечето от тях ползват изцяло Linux или macOS. Просто не може да сравним сигурността, защитата на данни, бързината, лекотата и куп други преимущества, които са безспорни факти. Тук добавям, че все повече обикновени хора започват да ползват свободен софтуер в световен мащаб. По - интересното е, че дори голяма част от тях го правят не толкова заради думата "безплатно", а заради думата "добро и качествено".
                          Веднага мога да ви дам пример - познавам възрастен човек, който наистина не разбира изобщо нищо, браузва в интернет, тегли някой торент и гледа филми, нищо особено.
                          Ползваше Windows, беше свикнал доколкото може, но нищо повече. Направихме си експеримент, сложихме му Linux mint на Dual Boot със 7-ца. Отначало се мръщи, имаше въпроси, разбира се, но след две седмици установихме с усмивка кое избира сам да ползва и че зарежда Mint, вика "това ею по - хубаво". В същото време някой поддържа страницата, в която сме или пък пише програмата, която ползваме, под подобна дистрибуция. Въпрос на четене, пробване и опитване, но в никакъв случай не можем да генерализираме така нещата!
                          Мен ме накара да напиша дългия пост спрямо колегата това, че коментира как едва ли не, не може да се ползва от нормален човек вкъщи, освен за браузване, което е пълна глупост. Всичко може да се прави, при това с лекота, бързина и стабилност. Да не говоря колко красив, удобен и иновативен може да бъде, визуално дори!
                          Монетата има винаги две страни, не забравяйте. Смятам, че е излишно да се спори повече по темата, нищо че в спора се ражда истината.
                          Имам чувството, че с тези дълги постове и с този Linux ви напрягам, колеги! Не ми е това целта, просто споделям с вас това, което знам и виждам.
                          Желая здраве и успех!

                          Коментар


                          • WIN 10 - първи впечатления

                            Не не не Линукс мерси.
                            Миналото лято си взех едно Распбери Пи и докато подкарам звука на Линукса минаха 3 дена

                            Толкова ме мързи да се занимавам с разни инсталации, проби и грешки че вече се замислям за минаване от Вин 10 не към Линукс а към Мак ОС
                            Какви инсталации под Линукс за 100 часа какви 5 лева.
                            Потребителя е глезен, мързелив и не му се дават пари - това е.

                            Иска джип за 4000 лева макс, супер удобен с всички екстри, страшно проходим, никога да не се чупи и ако може да гори 3 / 100

                            За мен Линукса е все едно да те карат да завършиш висше образование по ДВГ преди покупка и употреба на автомобил
                            После да си купиш от магазина автомобила в кашони и да го сглобяваш 3 години в гаража

                            Е да много хубаво ставало и ако всяка гайка минела през ръката ти всичко щяло да е супер дупер стабилно и надеждно ама нъцки
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 11-03-17, 04:21.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Не не не Линукс мерси.
                              Миналото лято си взех едно Распбери Пи и докато подкарам звука на Линукса минаха 3 дена

                              Толкова ме мързи да се занимавам с разни инсталации, проби и грешки че вече се замислям за минаване от Вин 10 не към Линукс а към Мак ОС
                              Какви инсталации под Линукс за 100 часа какви 5 лева.
                              Потребителя е глезен, мързелив и не му се дават пари - това е.

                              Иска джип за 4000 лева макс, супер удобен с всички екстри, страшно проходим, никога да не се чупи и ако може да гори 3 / 100

                              За мен Линукса е все едно да те карат да завършиш висше образование по ДВГ преди покупка и употреба на автомобил
                              После да си купиш от магазина автомобила в кашони и да го сглобяваш 3 години в гаража

                              Е да много хубаво ставало и ако всяка гайка минела през ръката ти всичко щяло да е супер дупер стабилно и надеждно ама нъцки
                              Колега, без да се заяждам, но ми звучи преувеличено сравнението ви. Чак три дни за един звук.. С каква точно дистрибуция го ползвате това Raspberry, че толкова проблеми? Наистина, че потребителя е глезен, но примерно един Mint спокойно може да го поглези и да го ползва със същото предназначение, не по зле, от windows или MacOS. Това за гайките.. попринцип да, ако искаш нещо по специално, но за обикновен потребител идва всичко инсталирано и конфигурирано в масовите дистрибуции.
                              Последно редактирано от speedevolution; 11-03-17, 07:18.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                По въпроса с алтернативите. Все едно да идеш да си купиш Мерцедес, обаче да ти кажат Мерцедесите свършиха, но можем да ви предложим един Форд
                                Представяш ли си фотограф занимаващ се 20 години с Фотошоп да му предложиш да минe на gimp

                                Точно това е една от основните причини, хората да дават по 1000+$ за Win + Photoshop вместо да праснат по един безплатен линукс...
                                Последно редактирано от Glow; 11-03-17, 10:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X